Kocasinan Belediyesi'nden alkışlanacak hamle! Başkanın akıllı yatırımlarıyla 120 milyon liralık tasarruf sağlandı - Son Dakika
Ekonomi

Kocasinan Belediyesi'nden alkışlanacak hamle! Başkanın akıllı yatırımlarıyla 120 milyon liralık tasarruf sağlandı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediye için yaptığı akıllı yatırımlarla milyonlarca liralık tasarruflar sağladı. Başkanın asfalt üretim tesisi gibi akıllı yatırımları sayesinde 7 yılda vatandaşın 120 milyon liralık parası belediye kasasında kaldı ve farklı hizmetlerde kullanıldı. 2017 yılında hizmete sunulan ve dünya standartlarında asfalt üretim kapasitesine sahip tesis, 7 yılda 120 Milyon 811 Bin TL tasarruf sağladı.

29.11.2023 10:52  Güncelleme: 11:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın belediye için yaptığı akıllı yatırımlar milyon liralık tasarruflar olarak belediye kasasına geri dönüyor. Başkanın akıllı yatırımlarından birisi olan asfalt üretim tesisi 7 yılda vatandaşın 120 milyon liralık parasının belediye kasasında kalmasını sağlayarak farklı hizmetlerde kullanılmasına imkan sağladı.

Göreve geldiği günden beri belediye için akıllı yatırımlar yaparak hizmet üretmeye çalışan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2017 yılında kamuda en yüksek kapasiteye sahip ve teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten asfalt plentini şehrin hizmetine sundu. Başkanın bu akıllı yatırımı ile 2023 yılında 53 Milyon 426 Bin TL, 7 yılda ise 120 Milyon 811 Bin TL rekor tasarruf sağladıklarını vurguladı.

Kayserili Belediye Başkanı'nın Akıllı Yatırımlarıyla 120 Milyon Liralık Tasarruf

KENDİ KENDİNE YETEN BELEDİYE

'Kendi kendine yeten belediye' olarak Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün teknolojik altyapısıyla dünya standartlarında üretim yapan asfalt plentinin Kayseri ve Türkiye için büyük bir kazanç olduğunu ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, "Kocasinan'a kalıcı hizmetler yaparak, Kayseri'yi daha modern hale getiriyoruz" dedi.

EN AZ 50 YIL HİZMET VERECEK

Kayseri'nin geleceğine en az 50 yıl hizmet verecek olan asfalt plenti ve asfalt şantiyesini Kocasinan'a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, 'Yol medeniyettir'anlayışıyla hizmet atağını sürdürdüklerini ve büyük projelere imza atarak ulaşıma yeni bir soluk kazandırdıklarını söyledi.

Kayserili Belediye Başkanı'nın Akıllı Yatırımlarıyla 120 Milyon Liralık Tasarruf

YÜZDE 100 YERLİ TESİS

Kocasinan'ın dört bir yanına yeni yollar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, "Yaklaşık 7 yıldır yüzde yüz yerli üretim olan çevre dostu asfalt plenti ile Kayseri'mize ve ülkemize hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu çerçevede kendi ürettiğimiz asfalt ile 2023 yılında, 53 Milyon 426 bin 345TL tasarruf sağladık. 7 yılda ise 1 milyon 205 bin 610 ton asfalt üretimi ile 120 Milyon 811 bin TL tasarruf sağladık. Yüzde yüz yerli üretim olan asfalt plenti ile yolları daha kaliteli hale getirdik" ifadelerine yer verdi.

Kayserili Belediye Başkanı'nın Akıllı Yatırımlarıyla 120 Milyon Liralık Tasarruf

5 AYDA, 210 BİN TON MICIR ÜRETTİ

Kocasinan Belediyesi, agrega malzemesini üretmek için 5 ay önce hizmete sunduğu taş ocağıyla ürettiği 210 bin ton mıcır malzemesiyle 13 Milyon 482 bin TL tasarruf sağladı. Üretim tesisin ilçenin geleceğine yönelik büyük bir yatırım ve kazanç olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, her alanda 'Kendi kendine yetebilen bir belediye' olabilmenin standartlarını her geçen gün artırdıklarını vurguladı.

Kocasinan'ın büyük hedefleri olduğunu ve bunun içinde altyapı ile tesis çalışmalarına ağırlık verdiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, 5 ay önce hizmete sundukları Agrega Üretim Tesisiyle asfalt için gereken olan malzemeyi ürettiklerini ifade etti.

Kayserili Belediye Başkanı'nın Akıllı Yatırımlarıyla 120 Milyon Liralık Tasarruf

BELEDİYE'NİN ALTIN TOZU

"Taş ocağımızda kendi üretmiş olduğumuz agrega ile kendi üretmiş olduğumuz asfalt tesisimizle Kocasinan'ımızın yollarını yenilemeye devam ediyoruz" diyen Başkan Çolakbayrakdar, agregayı belediyenin 'Altın Tozu' olarak niteleyerek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu yıl hayata geçirdiğimiz Gürpınar Taş Ocağında asfalt için gereken olan agrega malzemesini kendimiz üretiyoruz. Belediyelerin en önemli harcama kalemlerinden biri de asfalt üretimidir. Şehrimize, yol ve altyapı konusunda üretim yapan bir belediyeyiz. Taş ocağıyla asfalt için gereken olan malzememizi kendimiz üretiyoruz. Bu noktada 'Kendi kendine yetebilen bir belediye' olabilmenin standartlarını her geçen gün artırıyoruz. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum."

Kayserili Belediye Başkanı'nın Akıllı Yatırımlarıyla 120 Milyon Liralık Tasarruf

DERDİMİZ HALKIMIZIN PARASINI ÇARÇUR ETMEDEN HALKIMIZA HİZMET

Kocasinan'ı her yönüyle daha ileriye taşımaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, "Güçlü ve Büyük Kocasinan' için tüm alanlarda yatırım yapmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Kayserili Belediye Başkanı'nın Akıllı Yatırımlarıyla 120 Milyon Liralık Tasarruf
Kocasinan Belediyesi\'nden alkışlanacak hamle! Başkanın akıllı yatırımlarıyla 120 milyon liralık tasarruf sağlandı

Son Dakika Ekonomi Kocasinan Belediyesi'nden alkışlanacak hamle! Başkanın akıllı yatırımlarıyla 120 milyon liralık tasarruf sağlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Hayvan Varlığının Azalması Et Fiyatlarını Artırıyor
  14:40 CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Hayvan Varlığının Azalması Et Fiyatlarını Artırıyor

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, azalan hayvan varlığına ve bu nedenle et fiyatlarındaki artışa dikkat çekti. Gürer, yaptığı açıklamada, hayvan varlığının azalması ve yem fiyatlarının artmasıyla birlikte et fiyatlarının tırmandığını belirtti. Devletin ithalata yönelmesine rağmen et fiyatlarının düşmediğini ifade eden Gürer, hayvancılıkta gerekli önlemlerin alınmaması halinde sorunların devam edeceğini söyledi.

 • Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret etti
  14:22 Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret etti

  Konya'nın Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kavuş, esnaflara bol kazançlar dileyerek teşekkür etti.

 • Trakya'dan geçen ay 178 milyon dolarlık ihracat yapıldı
  14:17 Trakya'dan geçen ay 178 milyon dolarlık ihracat yapıldı

  Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'dan geçen ay 178 milyon 7 bin 490 dolarlık ihracat yapıldı. Tekirdağ, ihracat rakamlarıyla ön plana çıkan il oldu. Kırklareli ikinci, Edirne ise üçüncü sırada yer aldı. Tekirdağ'ın ihracatı geçen yıla göre artış gösterdi. Sektörel bazda Tekirdağ'dan en çok demir ve demir dışı metaller sektöründe ihracat yapılırken, Kırklareli ve Edirne hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektöründe öne çıktı.

 • Kavak Belediye Başkanı: İlçemizdeki Yatırımlarla Gelişmeye Devam Ediyoruz
  13:59 Kavak Belediye Başkanı: İlçemizdeki Yatırımlarla Gelişmeye Devam Ediyoruz

  Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yaptıkları yatırım ve projelerle ilçenin gelişmeye devam ettiğini söyledi. Altyapıdan üstyapıya büyük hizmetler yapıldığını belirten Sarıcaoğlu, ilçenin özel sektör ve kamu yatırımlarıyla en güzel dönemini yaşadığını ifade etti.

 • Çorum'un Ortaköy ilçesinde imece usulüyle kanal temizliği yapıldı
  13:59 Çorum'un Ortaköy ilçesinde imece usulüyle kanal temizliği yapıldı

  Çorum'un Ortaköy ilçesinde çiftçiler, Öz Çayı'ndan ayrılan kanalların temizliğini imece usulüyle gerçekleştirerek suyun akışkanlığını artırdı. Aşdağul beldesindeki çiftçiler, yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki su kanalını temizleyerek bağ ve bahçelerin su ihtiyacını karşıladı. Kanal temizliğine katılan herkesin faydalı bir iş yaptığı vurgulandı.

 • Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Eğitimi Verildi
  13:33 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Eğitimi Verildi

  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından düzenlenen programda oda üyesi firma temsilcilerine 'Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması Eğitimi' verildi. TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, eğitimin iklim değişikliğiyle mücadelede önemli adımları temsil ettiğini belirtti. Eğitim, AB pazarında rekabet avantajı sağlama, maliyet tasarrufu elde etme, yeşil finansman ve yatırım fırsatlarına erişimi kolaylaştırma gibi faydalar sunuyor.

 • Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eleştirdiği yüksek hızlı trenle Sivas'a geldi
  13:31 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eleştirdiği yüksek hızlı trenle Sivas'a geldi

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin aday tanıtım törenine katılmak üzere Ankara'dan Sivas'a, daha önceleri eleştirdiği yüksek hızlı trenle geldi. Karamollaoğlu, eleştirdiği tren için gelen eleştirilere cevap vererek, 'Ben aptal değilim elbette sunulan bütün imkanlardan yararlanırım' dedi. Ayrıca Karamollaoğlu, hızlı trenin Sivas'a yeni bir iş imkanı tanımadığını ve Sivas'ın nüfusunun neden azaldığının tedbirlerle çözülmesi gerektiğini belirtti.


Advertisement