İstanbul'a dönüş göçü başladı! 43 ilin bağlantı noktası ve otoyollarda araç kuyruğu oluştu - Son Dakika
Güncel

İstanbul'a dönüş göçü başladı! 43 ilin bağlantı noktası ve otoyollarda araç kuyruğu oluştu

Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçiren vatandaşların dönüşe geçmesiyle, Tekirdağ-İstanbul ve 43 ilin kara yolu bağlantı noktası olan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu arttı. Polis ve jandarma ekipleri bir yandan ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

19.06.2024 17:49  Güncelleme: 09:21

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasıyla birlikte milyonlarca kişi tatil beldelerine veya memleketlerine göç etti. Özellikle büyükşehirlerde trafik ve insan yoğunluğu gözle görülür bir şekilde azaldı. Pazartesi günü işbaşı yapacak olanlar tekrar dönüş yoluna geçti. Yollarda ise uzun araç kuyrukları oluştu.

43 İLİN BAĞLANTI NOKTASINDA TRAFİK FELÇ

O noktalardan birisi de ulaşımda 43 ilin kara yolu bağlantı noktası olan Kırıkkale oldu. Kırıkkale- Ankara kara yolunda yaşanan yoğunluk sebebiyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Karayolları ekipleri trafik akışının normal seyretmesi için Kırıkkale-Ankara kara yolundaki bazı kavşakları geçici olarak trafiğe kapattı. Güzergahtaki araç yoğunluğunun ilerleyen günlerde daha da artması bekleniyor. Tekirdağ- İstanbul kara yolunun Yenice, Yeniçiftlik, Beyazköy, Üniversite ve Kumbağ mevkilerinde akıcı yoğunluk gözlendi.

Tatilden dönüş göçü başladı! 43 ilin bağlantı noktası ve otoyollarda araç kuyruğu oluştu

MUĞLA YOLUNDA YOĞUNLUK OLUŞTU

Fethiye ve Marmaris'ten ayrılan tatilciler Gökova Kavşağı'ndan Muğla çıkışına kadar yoğunluğa sebep oldu. Kara yolunda uzun araç kuyrukları oluşurken Sakar mevkisindeki rampada, araçları hararet yapan bazı sürücüler zor anlar yaşadı. Tatilciler, Menteşe ilçesi Bölge Trafik Kavşağı'nda da yoğunluk oluşturdu. Araç trafiği zaman zaman durma noktasına geldi. Polis ekipleri, kent genelinde trafiğin aksamaması için önlemler aldı.

Tatilden dönüş göçü başladı! 43 ilin bağlantı noktası ve otoyollarda araç kuyruğu oluştu

ANADOLU OTOYOLU'NDA SON DURUM

Anadolu Otoyolu'nun İstanbul istikameti Üçköprü, Kaynaşlı ve Düzce gişeleri ile Bolu Dağı Tüneli mevkilerinde trafik akıcı yoğun seyrediyor. Otoyolun Ankara istikameti ile D-100 kara yolunun her iki yönünde ise trafik normal seyrinde ilerliyor.

Tatilden dönüş göçü başladı! 43 ilin bağlantı noktası ve otoyollarda araç kuyruğu oluştu

Öte yandan Anadolu Otoyolu'nu Karadeniz kentlerine bağlayan D-100 kara yolunun Karabük kesiminde de akıcı yoğun trafik görülüyor. Güzergahta trafik akışı Ankara istikametinde ise normal seyrediyor. Ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdüren polis ve jandarma ekipleri, sürücüleri aşırı hız, takip mesafesi ve hatalı sollama konularında uyarıyor.

İstanbul\'a dönüş göçü başladı! 43 ilin bağlantı noktası ve otoyollarda araç kuyruğu oluştu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'a dönüş göçü başladı! 43 ilin bağlantı noktası ve otoyollarda araç kuyruğu oluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement