Sarıyer'de yangın paniği! 9 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı - Son Dakika
Güncel

Sarıyer'de yangın paniği! 9 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı

İstanbul'da Sarıyer Belediyesi'ne ait ağaç depolama alanında çıkan yangın otluk alana sıçradı. Dün saat 17.00'de başlayan yangın itfaiye ekiplerinin çabasıyla 9 saat sonra tamamen kontrol altına alındı. Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, "Hepimize geçmiş olsun. Endişelenecek bir durum yok. Ölen, yaralanan yok" ifadelerini kullandı.

17.06.2024 22:25

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde otluk alanda yangın çıktı. Olayın ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Büyük panik yaratan yangın 9 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.

KISA SÜREDE YAYILDI

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde Ferahevler Mahallesi Fıstık Çamı Sokak'ta Sarıyer Belediyesi'ne ait ağaç depolama alanında 17.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kontrol altına alınan rüzgarın da etkisiyle bir süre sonra yeniden büyüyerek otluk alana sıçradı. Çevrede yoğun duman oluştu.

Sarıyer'de yangın! Çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor

SÖNDÜRÜLDÜKTEN SONRA TEKRAR BAŞLADI

Durumun ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Saat 22.00'de söndürüldükten kısa bir süre sonra tekrar başlayan yangın için ekipler yeniden seferber oldu. Sarıyer Balabandere Caddesi'nde dün saat 17.00'de başlayan yangın itfaiye ekiplerinin çabasıyla 9 saat sonra tamamen kontrol altına alındı.

BAŞKAN AKSU: ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOK

Yangın ile alakalı olay yerine inceleme yapmak için birkaç saat önce gelen Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, "Hepimize geçmiş olsun. Endişelenecek bir durum yok. Ölen, yaralanan yok. Yangının neden çıktığıyla ilgili şu an elimizde bir veri yok" diye konuşmuştu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan yangınla ilgili İstanbul Valiliği'nden de açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "17.06.2024 Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında Sarıyer İlçesi Ferahevler Mahallesi'nde bulunan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait ağaç depolama alanında yangın çıkmıştır.

Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle saat 22.30'da kontrol altına alınmıştır. Ancak rüzgarın etkisiyle kısmi yanmalar yer yer devam etmektedir. İtfaiye ekipleri, depolama alanının tahta malzemelerden oluşmasından dolayı, içten yanma ihtimaline karşı soğutma çalışmalarına devam etmektedir.

Yangında ölen ya da yaralanan yoktur. İtfaiye ekiplerinin içten yanma riskine karşı yürüttüğü soğutma çalışması, bir süre daha devam edecektir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

İşte bölgeden fotoğraflar:

Sarıyer'de büyük yangın! Söndürüldükten sonra tekrar başladı
Sarıyer'de büyük yangın! Söndürüldükten sonra tekrar başladı
Sarıyer'de büyük yangın! Söndürüldükten sonra tekrar başladı
Sarıyer'de büyük yangın! Söndürüldükten sonra tekrar başladı
Sarıyer\'de yangın paniği! 9 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sarıyer'de yangın paniği! 9 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • Beykozlu: Villa alanı çıktı işte 3 0 Yanıtla
  • ahmet demir: dikkat etme yak endişelenecek durum yok de çok rahatsınız ve sorumsuzsunuz 1 0 Yanıtla

Advertisement