Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi - Son Dakika

Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi

29.06.2015 15:51
Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi, System.String[]

Bu yıl ilk kez düzenlenen, spor, müzik ve eğlenceyi birleştiren 'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' sona erdi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen, spor, müzik ve eğlenceyi birleştiren 'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' sona erdi. Festival, dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan 'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası'na da evsahipliği yaptı.

Çanakkale Valiliği ve Bozcaada Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Mercedes-Benz Türk'ün isim sponsorluğunda Uluslararası Kiteboard Derneği - International Kiteboarding Association (IKA) ve Playmaker tarafından organize edilen 'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' sona erdi. Geleneksel hale gelmesi planlanan 'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' kapsamında düzenlenen spor, müzik ve eğlence etkinlikleriyle Bozcaada, adeta bir festival adasına dönüştü.

Türkiye'nin en yeni kiteboard spot'ı 'Mercedes-Benz Kite Lounge' festivalle birlikte Mercedes-Benz Türk, kiteboard severler ve meraklılarına hizmet vermek üzere kapılarını da Çayır Plajı'nda açtı. 2015 yaz sezonu boyunca tecrübeli kiteboard eğitmenleri eşliğinde bu heyecanlı spor dalını deneme fırsatı bulacak Bozcaada ziyaretçileri, Türkiye'nin en yeni kiteboard spot'unu ziyaret edebilirler.

TÜRKİYE İLK KEZ 'MERCEDES-BENZ KİTEBOARD AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı 'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası'na Almanya, Bulgaristan, Hırvatistan, İspanya, İngiltere, Kanada, Litvanya, Polonya, Rusya, Slovenya, Almanya ve Litvanya'dan dünyaca ünlü kiteboard rider'ları katıldı. 'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası'nda erkeklerde birincilik madalyasını Oliver Bridge aldı. Aynı kategoride ikincilik madalyasını Florian Gruber alırken, üçüncülük ise Alejandro Climent'in oldu.

'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası' kapsamında kadın sporcular da Bozcaada'nın kuvvetli rüzgarında mücadele etti. Bu kategoride birincilik Rus sporcu Elena Kalinina'nın olurken, ikinci Anastasia Akopova, üçüncü ise Aga Grzymska oldu. 'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası' final yarışları sonunda kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular 15 bin Dolar tutarındaki toplam ödülü paylaştılar.

RUBEN LENTEN RÜZGARI ESTİ

Bu arada 'Uçan Hollandalı' ünvanına sahip, dünyanın önde gelen kiteboard riderlarından Ruben Lenten de etkinlik kapsamında 'Mercedes-Benz Kite Lounge'da kiteboard workshop'ı düzenleyerek izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Türk milli kiteboard sporcusu Bilge Öztürk 'Master Kadın' kategorisinde birinci oldu. Türk milli kiteboard sporcusu Bilge Öztürk ise katıldığı 'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası'nda dünyaca ünlü rakipleriyle kıyasıya mücadele etti. Bilge Öztürk, 'Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası' master kadın kategorisinde birinci oldu.

Board üzerinde renkli görüntülere sahne olan sup Race 2015 'Mercedes-Benz Kite Lounge'un konumlandığı Çayır Plajı'nda katılımcıların board üzerinde kürek çekerek yarıştığı Sup Race 2015'te (Stand Up Paddle 2015) ise dereceye giren tüm sporculara plaket ve madalyalarını Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz takdim etti. Ayrıca juri özel ödülüne layık görülen sinema sanatçısı Hatice Aslan da plaket aldı. Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, ada ziyaretçilerinin katıldığı bisiklet gezisinde de pedal çevirdi.

SUP RACE 2015'TE SALİH UÇAN İKİNCİLİK ALDI

'SUP Race 2015' erkekler kategorisinde birinciliği Taner Aykut aldı. İkincilik ödülü ise AS Roma'da futbol oynayan Türk milli futbolcu Salih Uçan'ın oldu. Üçüncülüğü ise genç sporcu Caner Öztürkler kazandı. ???SUP Race bayanlarda ise çekişmeli final yarışlarının ardından Başak Çakmak birinciliğini ilan eden sporcu oldu.

'Maximum Bozcaada Freestyle Open'da sporcular birincilik için yarıştı. Başarılı kiteboard riderlarının performanslarıyla renkli görüntülere sahne olan 'Maximum Bozcaada Freestyle Open' yarışında ise erkekler kategorisinde birincilik Taner Aykut'un oldu. 'Maximum Bozcada Freestyle Open' kadınlar kategorisinde birinci Arzu Taylan, ikinci Berna Öztürk, üçüncü ise Fatma Ece Aslan oldu.

BOZCAADA, BİRBİRİNDEN FARKLI ETKİNLİKLERLE RENKLENDİ

'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' süresince bir çok keyifli yeme-içme mekanına ev sahipliği yapan Bozcaada'da kiteboard, koşu, bisiklet, SUP gibi eğlenceli spor etkinlikleri gerçekleşti.

Gündüz 'Mercedes-Benz Kite Lounge'ta düzenlenen spor ve eğlence aktiviteleri, kumsal partileri, DJ performansları, akşamları ise canlı performanslar ile gerçek bir festival ortamı yaratan etkinliğin son akşamında ise Duman konseri gerçekleşti. 'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali' için keyifli bir kapanış organizasyonu olan ve Bozcaada Kalesi'nde düzenlenen konserin bir bölümü mekanın dokusuna uygun olarak akustik şekilde gerçekleşti.

'Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali', Mercedes-Benz Türk'ün isim sponsorluğunda, Playmaker ve IKA tarafından düzenlendi.

Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi
Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi
Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi
Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Spor Mercedes- Benz Go Bozcaada Festivali Renkli Görüntülerle Sona Erdi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Rus savaş uçakları İdlib'de ılımlı muhaliflerin eğitim kampını vurdu Aslı Hünel ve Saruhan Hünel'in babaları koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Nevşehir'de otobüste genç kıza cinsel saldırıda bulunan şahıs şoför tarafından yakalandı Son Dakika! Aliyev, Ermenistan'a silah gönderen ülkelere yüklendi: Listesi bende var, ateşkes isteyen niye silah gönderir? 6 aylık hamile eşinin gözleri önünde öldürülmüştü! Olayın görüntüleri ortaya çıktı Polis peşlerine düşünce 1 kilo esrarı yola döktüler Araba kiralamak isterken her şeyini kaybeden emekli yarbayın hayatı kabusa döndü Fransız futbolcu Pogba, Macron'un İslam karşıtı sözlerine kızıp Milli Takım'ı bıraktı