Karadeniz'in sevilen seslerinden şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı - Son Dakika
Magazin

Karadeniz'in sevilen seslerinden şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden 49 yaşındaki Cimilli İbo lakaplı İbrahim Özer, memleketi Rize'deki cenaze töreninin ardından gözyaşları içinde toprağa verildi. Abisinin ölüm haberiyle yıkılan acılı kardeş, tabuta sarılarak "Rize'ye böyle mi gelecektin?" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

17.08.2021 15:37  Güncelleme: 16:18

Geçen yıl yakalandığı koronavirüsü yenen şarkıcı İbrahim Özer, daha sonra böbrek yetmezliği ve kandaki aşırı enfeksiyondan dolayı yoğun bakımda tedaviye alındı. Özer, bir süredir İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede, dün yaşamını yitirdi. Ölümüyle ailesi, sevenleri ve hemşehrilerini üzen Özer'in cenazesi, memleketi Rize'ye getirildi.

KARDEŞİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Sahil Camisi'nde Özer için düzenlenen cenaze törenine, yakınları, sevenleri ve arkadaşlarının yanı sıra AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı ile Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ile çok sayıda hayranı katıldı. Cenazede taziyeleri kabul eden İbrahim Özer'in kız kardeşi Nuray Özer, tabutun başında, "Kardeşim, sen Rize'ye böyle mi gelecektin" diyerek gözyaşı döktü. Duaların ardından öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrası İbrahim Özer'in cenazesi, toprağa verileceği İkizdere ilçesi Cimil köyüne uğurlandı.

Şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı

DAVUT GÜLOĞLU: SANATÇI DOSTLARINDAN VEFAYI GÖREMEDİK

Cenazeye katılan şarkıcı Davut Güloğlu, Karadeniz'in sanatçılarını cenazede göremediği için üzgün olduğunu belirterek, "Karadeniz, önemli bir değerini kaybetti. Hem esprileriyle hem müzikleriyle Karadeniz'i en güzel şekilde temsil eden bir kardeşimizi kaybettik. Ailesine ve sevenlerine Allah sabır versin. Ailesi, tabii ki sevenleriyle birlikte sanatçı dostlarını burada görmek isterdi. Bu vefayı burada göremediğim için ben de üzüntülüyüm" dedi.

Şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı

ONAY ŞAHİN: HASTA HALİYLE HEP MORAL VERMEYE ÇALIŞTI

Karadenizli şarkıcı Onay Şahin de "Sanatçı çalıyor, söylüyor, eğlendiriyor. Tabi buna karşılık da bir hayırlı dua, dostlarından, sevenlerinden bulamadığı zaman, işte asıl vefasızlık orada başlıyor. Faniyiz ve son sahnemiz bu. Bugün Cimilli İbo'yu uğurladık, iyi bir dostumdu. Çok hastalıkları vardı ama hiç şikayet etmedi, sabretti. O hasta haliyle insanlara hep moral vermeye çalıştı. Biz öldükten sonra bizleri türkülerimizde değil, Kuran'la, dualarla yad etsinler" diye konuştu.

Oyuncu Zafer Kalfa ise "Bizim için değerli, güzel bir dost, Karadeniz'den eksildi. Benim gözlerim Karadeniz'in diğer değerlerini bu cenazede aradı. Yalnız bırakılacak biri değildi" ifadelerini kullandı.

Şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı
Şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı
Şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı
Şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı
Karadeniz\'in sevilen seslerinden şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Magazin Karadeniz'in sevilen seslerinden şarkıcı Cimilli İbo son yolculuğuna uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement