Kılıçdaroğlu, partisiyle ilgili özeleştiride bulundu: CHP, Şanlıurfalıları görmezden geldi - Son Dakika

Kılıçdaroğlu, partisiyle ilgili özeleştiride bulundu: CHP, Şanlıurfalıları görmezden geldi

09.12.2021 00:53

Gaziantep'teki Şanlıurfalılarla bir araya gelen CHP Kemal Kılıçdaroğlu, partisiyle ilgili dikkat çeken bir özeleştiri yaptı. "Helalleşme" çağrısıyla gündem yaratan Kılıçdaroğlu, "Başkan Gaziantep'te çalışan Urfalıların dışlandıkları yönünde bir algı ifade etti. Bu gerçeklik sadece ekonomi de değil siyasette de vardır. Bu konuda bizim de çok başarılı olduğumuzu söylemem. CHP de burada Şanlıurfalıları görmezden geldi." ifadesine yer verdi.

Yarınki Şanlıurfa gezisi öncesinde bir dizi temaslarda bulunmak üzere Gaziantep'e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep Şanlıurfalılar Platformu'nun düzenlediği programa katıldı.

"HELALLEŞMELİYİZ"

Gaziantep Şanlıurfalılar buluşmasına platform derneklerinin başkanları, CHP'li milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetin vatandaşı ayrıştırma ve bölme aracı olmadığını belirterek, "Artık bizim helalleşmemiz lazım. Çok bölündük ve ayrıştık artık helalleşmeliyiz" dedi.

Programda kendi partisine yönelik eleştiride bulunan Kılıçdaroğlu, CHP'nin Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalıları görmezden geldiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: CHP, Şanlıurfalıları görmezden geldi

"CHP GAZİANTEP'TE ŞANLIURFALILARI GÖRMEZDEN GELDİ"

Gaziantep ve Şanlıurfa'nın bu bölgenin görkemli tarihine sahip olan illeri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Şanlıurfalıların Gaziantep'te önemli bir yere gelmesi beni son derece mutlu etti. Başkan Gaziantep'te çalışan Urfalıların dışlandıkları yönünde bir algı ifade etti. Bir derneğin başkanı olarak böyle bir algıyı dile getirmeniz böyle bir gerçekliğin olduğunu gösteriyor. Bu gerçeklik sadece ekonomi de değil siyasette de vardır. Bu konuda bizim de çok başarılı olduğumuzu söylemem. CHP de burada Şanlıurfalıları görmezden geldi. Gaziantep'te çalışan Urfalılar açısından da büyük değer var. Yarın Şanlıurfa'ya gideceğim orada da vatandaşlarla konuşacağım" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: CHP, Şanlıurfalıları görmezden geldi

"ESKİ, ESKİDE KALDI ARTIK HELALLEŞMELİYİZ"

Camiye, kışlaya, adliyeye siyasetin sokulmaması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, buralara siyasetin sokulması durumunda toplumun ayrışıp bölüneceğini belirtti. Toplumun ayrıştırılıp bölündüğünü paylaşan Kılıçdaroğlu, "Her birimizin kimliği kendi şerefidir. Kimlik siyasetin konusu olamaz. Bu ülkede 84 milyon aynı şekilde vatansever ve yurtseverdir. 84 milyonun hepsi eşittir. İnancından kimliğinden ötürü ayrıştırırsan olmaz. Artık bizim helalleşmemiz lazım. Çok bölündük ve ayırıştık, artık helalleşmeliyiz. Bu ülkede başbakan ve gencecik fidanlar idam edildi. Kimi alkışladı kimi öfkelendi ama bunları bir tarafa bırakıp artık helalleşmeliyiz. Politikacılar eski yaraları kaşıyıp oy almak ister. Ancak eski eski de kaldı" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: CHP, Şanlıurfalıları görmezden geldi

"SÖZ VERDİK MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ"

Siyasetin ayrışma ve vatandaşı bölme aracı olmadığını sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, "İyilikte, irfanda ve güzellikte yarışmalıyız. Biz buraları bırakıp başka şeylere dalmışız. Bunlardan çıkmamız gerekiyor. Eğer destek verirseniz çıkacağız. Söz verdik milleti barıştıracağız. Barış kadar güzel bir şey var mı? Barışıp bir araya geleceğiz. Hatamız varsa 'Evet hatamız var' diyeceğiz. Oturup helalleşeceğiz. Biz bunu beraber ve birlikte yapacağız. Biz çocuklarımıza güzel ve kavgasız bir Türkiye bırakmak zorundayız. Bugün İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisiyle bir ittifak kurduk. Geçmişte bu partiler neredeyse birbirinin düşmanıydı. Ama bugün her liderin olgunlaştığını, ne kadar güzel hareket ettiğini ve siyaseti saygı üzerine inşa ettiğini görüyoruz. Demek ki bir araya gelip konuşabiliyoruz o zaman niye kavga edelim?" diye konuştu.

Programın sonunda Platform Başkanı Mustafa Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na Kelaynak Kuşu tablosu hediye etti. Kılıçdaroğlu, programına yarın Şanlıurfa ziyaretiyle devam edecek.

Kılıçdaroğlu'ndan partisine özeleştiri: CHP, Şanlıurfalıları görmezden geldi
YORUMLAR (1)
500
Aday olacağı iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem olacak çıkış: Seçimi ilk turda alırız Aday olacağı iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu'ndan gündem olacak çıkış: Seçimi ilk turda alırız Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı Yeni Makamında Ziyaret Etti Kılıçdaroğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı Yeni Makamında Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da konuştu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da konuştu Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu, partisiyle ilgili özeleştiride bulundu: CHP, Şanlıurfalıları görmezden geldi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement