Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu - Son Dakika
Yerel

Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu

- Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen buluşma programında Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi öğrenci toplulukları üyesi yaklaşık 2000 genç, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu...

24.12.2022 12:01  Güncelleme: 14:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

- Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen buluşma programında Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi öğrenci toplulukları üyesi yaklaşık 2000 genç, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile biraraya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 'Başkan kahvaltıda öğrenci toplulukları ile buluşuyor' programı, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi öğrenci toplulukları üyesi yaklaşık 2000 gencin katılımıyla birlikte yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yanı sıra programa, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Atilla Ödünç, Ahmet Kılıç, Mustafa Esgin, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Genç Dostu şehir, Bursa

Keyifli bir ortamda gerçekleşen buluşmada konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, programa katılan gençlere teşekkür etti. İlk 5 büyük şehir arasında en ucuz ulaşımı temin eden belediye olduklarını söyleyen Başkan Alinur Aktaş, gençlerin hayatını kolaylaştırmak adına birçok çalışma yaptıklarını belirtti. Evde kalan öğrenciler için su indirimi uyguladıklarını, gençlik merkezlerinden millet kıraathanelerine kadar birçok sosyal alan sunduklarını ve gençlerin çalışmalarına destek verdiklerini ifade eden Başkan Aktaş, tek dertlerinin gençlere daha güzel bir gelecek sunmak olduğunu dile getirdi. Ailelerinden uzakta eğitim gören gençlere gerekli destekleri verdiklerini söyleyen Başkan Aktaş, "Ülkemizin yarınları güzel olsun diye çabalıyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve Bakanımızın gençlerle ilgili heyecanını hepimiz görüyoruz. Son 3-4 yılda Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan birçok destek ve katkı aldık. Spor sahalarından yüzme havuzlarına kadar Bursa'ya çok ciddi spor yatırımları yapılıyor. Üç üniversitemize de yatırımlar konusunda gerekli katkıları sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımızın elinden 'Genç Dostu Şehir' ödülünü almayı başardık. Ancak bizler gençlerimizin yaşamaktan mutlu olduğu ve keyif aldığı bir şehir olma konusunda Türkiye'de bir numara olmak istiyoruz. Buluşmaya katılan tüm gençlere teşekkür ediyorum" dedi.

"Gençlerle beraber olmak mutluluk"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelerek Bursa'nın güzel ikliminde üniversite okuyan gençlerle birlikte olmaktan büyük heyecan duyduğunu belirtti. Güzel buluşma için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, Bursa'da gençlik alanında ciddi bir altyapı kurduklarını, bundan sonrası için de temel atma projelerinin olduğunu hatırlattı. Türkiye Yüzyılı'nın arefesi'nde olduğumuz bugünlerde Türkiye'nin hem bugünleri hem yarınları için yapılan çalışmaların hayırlı olmasını dileyen Bakan Kasapoğlu, "Gençlerle beraber olmak, enerjinize şahitlik etmek bizler için mutluluk. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde genç odaklı hizmet anlayışımızla gençlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Sizlerle birlikte varız ve yarınlar sizlerle birlikte daha aydınlık olacaktır. Sizlerle olan her bir buluşma, bizler için büyük bir heyecan. Sizleri dinlemek, sizlerin süreçlere olan katkılarınızı hissetmek, her sürece sizleri dahil etmek bizim için önceliktir. Bakanlığımızın kapılar, gençlerimize ardına kadar açıktır. Hiçbir bürokrasi olmaksızın Bakanlığımızın tüm imkanlarından yararlanmaya davet ediyorum" diye konuştu.

"Gönül bağını kuvvetlendireceğiz"

Artık her ilde en az bir üniversite bulunduğunu, yurt sayılarının her geçen gün arttığını, burs ve kredilerden yararlanan öğrenci sayısı sürekli arttığını dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Her bir çalışmamız gençler için, gençlerin mutluluğu için. Gençlerin vaktini en güzel şekilde değerlendirip ülkemizin yarınlarını güçlendirmek için. Gençlerin taleplerini şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılayacağımızdan şüpheniz olmasın. Gençlerimizin her zaman yanında olacağız. Genç odaklı belediyecilik anlayışını Bursa'da görüyoruz. Bursa'da gençlerin tüm ihtiyaçlarını kuşatan ve öncelikli hale getiren bir belediyecilik anlayışı var. Bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza hem güzel buluşma için hem de genç odaklı siyaset hizmeti ve eserleri için teşekkür ediyorum. Gençler bizim en büyük umudumuz ve gücümüzdür. Gençler için bugüne kadar ortaya koyduğumuz yönetim anlayışını, sizlerle birlikte Türkiye yüzyılında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde taçlandıracağız. Hep birlikte daha çok çalışıp aramızdaki gönül bağını kuvvetlendireceğiz" dedi.

Buluşmada ayrıca Mudanya Üniversite Okuma Topluluğu adına Zeynep Esen, BTÜ Genç Liderler Topluluğu adına Buse Aydon, BUÜ Kültür Sanat Toplulukları adına Mehmet Emin Şenses söz alarak görüş ve düşüncelerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu ve Başkan Alinur Aktaş, masaları tek tek gezerek gençlerle sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bakan Kasapoğlu ve Başkan Aktaş gençlerle buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Mahmudiye ilçesinde vatandaşlara çözüm sözü verdi
  23 Şub AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Mahmudiye ilçesinde vatandaşlara çözüm sözü verdi

  AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, yıllardır hizmet alamadıklarını söyleyen Mahmudiye ilçesinin Türkmenmecidiye ile İsmetpaşa mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlara 'çözüm sözü' verdi.

 • İnegöl'deki Kardeşler Motosiklet Sporunda 3 Kupaya Sahip
  23 Şub İnegöl'deki Kardeşler Motosiklet Sporunda 3 Kupaya Sahip

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Rüzgar ve Toprak Ceyhan kardeşler, babalarının mesleği sayesinde motosiklet sporuna ilgi duymaya başladı. Şimdiden 3 kupa kazanan kardeşler, 2024 Türkiye Pist ve Süpermoto Şampiyonası'nda birinci olmak için antrenmanlarını sürdürüyor. Babaları tarafından desteklenen Rüzgar ve Toprak, gelecekte başarılı birer sporcu olmayı hedefliyor.

 • Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi
  23 Şub Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi

  İstanbul'da terzilik yapan Züleyha Akgül, Hatay'da depremzede kadınlara çadırda dikiş eğitimi vererek aile bütçelerine katkı sağlıyor. Akgül, çocuklarla oyuncak yapma etkinliğine annelerin de katılmasıyla dikiş öğretme fikriyle harekete geçti. Hatay'da kurduğu atölyede depremzede kadınlara dikiş eğitimi veren Akgül, onların meslek sahibi olmalarını ve ev bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Proje kapsamında yaklaşık 50 kadına dikiş eğitimi verildi ve kadınlar ürettikleri ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor.

 • AK Parti'den İstanbul araştırması! Bıçak sırtı 4 ilçe el değiştirebilir
  23 Şub AK Parti'den İstanbul araştırması! Bıçak sırtı 4 ilçe el değiştirebilir

  31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken AK Parti tarafından yapılan araştırmalarda İstanbul'da yarışın halen kafa kafaya olduğu belirtildi. Üsküdar, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beyoğlu'nda bıçak sırtı bir yarış olabileceği değerlendirilirken Üsküdar için "Gittikçe Kadıköy'leşiyor" yorumu yapıldı.

 • Denizli'de Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları Kentin Altını Üstüne Getiriyor
  23 Şub Denizli'de Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları Kentin Altını Üstüne Getiriyor

  AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, yaklaşan yerel seçim öncesinde Cumhur ittifakı belediye başkan adaylarının millete hizmetkar olmak için kentin altını üstüne getirdiklerini söyledi.

 • Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Muhtarlarla Buluştu
  23 Şub Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Muhtarlarla Buluştu

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışma döneminde kendisine eşlik eden muhtarlarla bir araya geldi. Buluşmada Filiz Başkan, 25 yıl boyunca Zafer Mahallesi'nde muhtarlık yapan Derviş Dede'ye teşekkür plaketi verdi.

 • İspanya'da 14 katlı binadaki yangında 4 kişi hayatını kaybetti
  23 Şub İspanya'da 14 katlı binadaki yangında 4 kişi hayatını kaybetti

  İspanya'nın Valencia kentinde bulunan Campanar Mahallesi'ndeki 14 katlı bir binada çıkan yangında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Yangın, ekiplerin yoğun çabaları sonucu gece saatlerine doğru söndürülebildi.

 • Çanakkale'de Kadın Çiftçiler Süs Bitkileri Üretimine Başlıyor
  23 Şub Çanakkale'de Kadın Çiftçiler Süs Bitkileri Üretimine Başlıyor

  Çanakkale'de kadın çiftçilerin süs bitkileri sektöründe üretime başlaması için protokol imzalandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Ziraat Odası ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol ile üreticilere başlangıç materyali sağlanacak ve satış-pazarlama desteği verilecek. Proje kapsamında kadın çiftçilere eğitimler verilecek ve üretim seraları gezilecek. Temmuz ayında süs bitkisi üretimine geçilecek ve ürün ihracatı desteklenecek.

 • CHP'li başkan adayından yabancı uyruklu çocuklara skandal sözler
  23 Şub CHP'li başkan adayından yabancı uyruklu çocuklara skandal sözler

  CHP Ankara Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, seçim ziyaretleri sırasında gördüğü yabancı uyruklu çocukları işaret ederek ''Ben bunları gönderirim, bu çocuklar büyüdüğü zaman bizim memleketimize büyük sorun olacak.'' dedi.

 • İspanya'da 14 Katlı Binada Çıkan Yangında 4 Kişi Hayatını Kaybetti
  23 Şub İspanya'da 14 Katlı Binada Çıkan Yangında 4 Kişi Hayatını Kaybetti

  İspanya'nın Valencia kentinde bulunan 14 katlı bir binada çıkan yangında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 kişi yaralandı. Yangın, binanın dış cephesinde bulunan son derece yanıcı poliüretan kaplama nedeniyle hızla yayıldı. Söndürme çalışmalarında 22 itfaiye ekibi görev aldı ve yangın gece saatlerine doğru kontrol altına alındı.

 • Aydın Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, Aşağı Görle Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu
  23 Şub Aydın Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, Aşağı Görle Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Karacasu Kaymakamı Mehmet Gündoğdu, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Aşağı Görle Mahallesi'nde yerel halkla buluştu. Mahalle ziyaretleri kapsamında gerçekleşen etkinlikte Kaymakam Gündoğdu, vatandaşlarla samimi bir şekilde sohbet ederek, mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

 • Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı
  23 Şub Havza Voleybol Halk Turnuvası Başladı

  Samsun'un Havza ilçesinde düzenlenen Yurdum Spor Yapıyor Havza Voleybol Halk Turnuvası başladı. Turnuvada 16 takım mücadele edecek ve final müsabakası 9 Mart'ta oynanacak. Takımlar, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık sağlamak amacıyla sahaya 'Kadına şiddete karşıyım de' yazılı pankartlarla çıktılar. Ayrıca turnuvaya başvuru yapan takımların gönüllülük esasıyla topladığı 16 bin lira, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı hesabına yatırıldı.


Advertisement