Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri - Son Dakika
Yerel

Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri

Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri

(23.3.ROCK müziğin popüler gruplarından Kolpa ve Grup Ritmiks, Mersin'in Silifke ilçesinde verdikleri konserde, hayranlarını coşturdu.)

23.03.2013 15:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

(23.3.2013, FOTOĞRAF)

/////////////////

Yağmur altında Kolpa konseri

ROCK müziğin popüler gruplarından Kolpa ve Grup Ritmiks, Mersin'in Silifke ilçesinde verdikleri konserde, hayranlarını coşturdu. Silifke Kent Konseyi ve Belediyesi'nce yürütülen "Silifke'miz evimiz, evimiz tertemiz" projesi kapsamında düzenlenen konser Atatürk Anıtı Meydanı'nda yağmur altında gerçekleşti. Konsere gelen gençler, sanatçıların şarkılarına eşlik ederek geç saatlere kadar eğlendi. İkinci albümleri "Yatağın Soğuk Tarafı" ile büyük başarı kazanan Kolpa Grubu, sahne performansı ile göz doldurdu.

Mehmet OKUR/ SİLİFKE(Mersin),(DHA)

(23.3.2013)

///////////

Pamuğa 20 kuruş fark

ÇUKOBİRLİK Yönetim Kurulu, üretici ortakların 2012/2013 kampanya döneminde kuruma teslim ettikleri ve halen emanette tuttukları kütlü pamuk fiyatlarını kilo başına 20 kuruş artırdı.

Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkan Seçgin Sakar, yaptığı açıklamada; dış ve iç piyasaları yakından takip ettiklerini, son dönemlerde yükselen fiyatları, kurumda emanette tutulan pamuklara yansıttıklarını belirtti. Sakar, "Ortaklarımızın emeğini, alın terini koruma yolunda daha önce verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Yeni fiyat artışına göre; ortaklarımız diledikleri takdirde halen kurumda emanette tuttukları 2. Bölge 42 randıman 1 beyaz pamuğa kilo başına 1 lira 61 kuruştan, 1. Bölge 42 randıman 1 beyaz pamuğa ise kilo başına 1 lira 59 kuruştan hesap kestirebilecek. Aynı kampanya döneminde kuruma teslim ettikleri kütlü pamuğun bedelini almış olan ortak üreticilerimiz bu farktan yararlanamayacak" dedi.

Çukobirlik Yönetim Kurulu'nun bir yandan yeni sezon hazırlıkları için çalışmalara başlarken, bir yandan da borsaları yakından takip ettiğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Seçgin Sakar, "Tüm imkanlarımızı üretici ortak lehine kullanarak onlara en iyi hizmeti verme çabasındayız. Çukobirlik kar ettiğinde, bunu ortağına muhakkak yansıtacaktır. Ortaklarımızın sahip çıkması durumunda kurumda hizmet çıtası mutlaka daha yukarılara taşınacaktır. Bunu başarma konusunda kararlıyız, üretici ortaklarımızın da bize inanmasını ve güvenmesini istiyoruz" diye konuştu.

ADANA,(DHA)

///////////

Fırtına 50 metrekarelik çatıyı uçurdu

HATAY'ın Reyhanlı ilçesinde şiddetli fırtınada birçok iş yeri hasar görürken bir işyerinin de çatısı uçtu. İlçe merkezinde önceki gün akşam çıkan fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi. Saatte hızı 60 kilometreyi bulan fırıta nedeniyle bir çok işyerinin tabelası uçtu, bazı evlerin de camları kırıldı. Reyhanlı Sanayi Sitesi'nde Ahmet Yapar'a ait işyerinin de yaklayşık 50 metrekarelik çatısı uçtu. Çatının boş alana düşmesi nedeniyle olayda ölen ya da yaralanan olmadı. İşyeri sahibi Ahmet Yapar, "Akşamki fırtınada bir yerlerin kopacağını tahmin ediyorduk. Deprem olduğunu zannettik. Sabah ise işyerimin çatısının uçtuğunu öğrendim. Olayın gece meydana gelmesi mutlak bir faciayı önledi. Gündüz olsaydı, sanayi sitesinde bulunan insanlara büyük zarar verirdi" dedi. Yapar, çatının uçması nedeniyle ikinci katta bulunan işyerine ait eşyalarında zarar gördüğünü belirtti.

Ferhat DERVİŞOĞLU/ REYHANLI(Hatay)-(DHA)

(23.3.2013 FOTOĞRAFLI)

///////////

Orman günü şenliği

ADANA'nın Pozantı ilçesinde Orman Haftası nedeniyle doğa yürüyüşü ve fidan dikim şenliği yapıldı.

Pozantı Orman İşletme Müdürlüğü'nce Güneykeleri mevkiinde düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Kürşad Özdemir, Orman Bölge Müdür Vekili Mustafa Türk, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Ufuk Yörük, Belediye Başkan Vekili Adil Çakmakçı, Emniyet Müdürü Nazif Kızmaz, Orman İşletme Müdürü Murat Çakır, TEMA Pozantı Sorumlusu Yar. Doç. Dr. Ömer Fetullahoğlu, daire amir ve müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Kaymakam Kürşad Özdemir ve Orman İşletme Müdürü Murat Çakır'ın konuşmalarından sonra, orman konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi ve folklor gösterisi yapıldı. Ardından bir kilometrelik doğa yürüyüşünün ardından mavi selvi, sedir ve kızılçam türlerinden oluşan 500 fidan toprakla buluşturuldu. Protokol üyelerinin davul zurna eşliğinde halay çektiği etkinlikte, katılımcılara sıkma ve ayran ikram edildi.

Malik GÖDELİNER/Pozantı, (DHA)

(23.3.2013 FOTOĞRAFLI

///////////

Gümrük personeline ödül

MERSİN'in Silifke İlçesi'nde Gümrük Müdürlüğü'nde görevli personele, kaçakçılara karşı yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar tarafından başarı belgesi verildi.

Kaymakam Damatlar, belge töreninde yaptığı konuşmada, Gümrük Müdürlüğü personelini başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Gümrük Müdürü Dr. Muharrem Canik ise "Bize layık gördüğünüz bu başarı belgelerinin bizleri görevimizde daha fazla motive edeceğini ve kamçılayacağını bilmenizi istiyorum. Kaçakçılığa karşı mücadelemiz bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim ve kararlılık içerisinde devam edecektir. Taşucu Gümrük Müdürlüğü personeli olarak kaçakçıların korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Kaçakçılığa ve kaçakçılara hiçbir şekilde meydan ve fırsat vermeyeceğiz." dile konuştu.

Mehmet OKUR/SİLİFKE(Mersin),(DHA)

(23.3.2013)

////////////

'Kırk pare yamalı bohça'

ADANA'da zihinsel engelliler yararına 'Kırk pare yamalı bohça' adlı sergi düzenlendi. Çukurova Rotary Kulübü tarafından hayata geçirilen 'Hizmet yolunda barış' projesi kapsamında düzenlenen sergi 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde izlenime sunuldu.

Adana Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı ve Uluslararası Tekstil Sanatları Grubu işbirliğiyle düzenlenen serginin açılışına Adana Valisi Hüseyin Avni Coşkun eşi Aylin Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Erel ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri yeniden topluma kazandırmak ve zihinsel engelli gençlerin meslek öğrenmesini sağlamak amacıyla çeşitli etkinliler düzenlediklerini anlatan Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Mehmet Erel, serginin tüm gelirinin ZİÇEV'e bağışlanacağını vurguladı. Sergide, gönüllüler ve zihinsel engelliler tarafından yapılan 'kırk pare yamalı bohçalar' beğeniye sunuldu.

Çilem ANITKAN/ ADANA, (DHA)

(22.3.2013, FOTOĞRAF)

///////////////

Servisçilerden 'haksız kazanç' suçlaması

MERSİN Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, etüt merkezleri, kreşler ve dershanelerin servisçi esnafının kazancına haksız ortak olduklarını savundu. Bu kurumların, ücret ödeyerek kendilerinden ders alan öğrencileri, servis hizmetleri yönetmeliğini kuralları hiçe sayarak, ilgili tüzüğe uymayan araç ve donanımlarla taşıdığını ileri süren Aydın, şu görüşleri dile getirdi:

"Dershane, etüt merkezleri ve kreş gibi kurumlar, öğrencileri sadece evlerinden alıp, kreş, etüt merkezi ya da dershaneye götürebilir. Oysa ki sözünü ettiğimiz eğitim kurumları, çocukları evden alıp etüte, etütten okula, okuldan tekrar evlerine taşımaktadırlar. Bunu da yaparken, servis taşımacılığı yönetmeliği çiğnenmektedir. Yani bir servis aracında olması gereken kuralların hiçbirine uyulmamaktadır."

Günümüzde servis taşımacılığı yapan bir aracın şoför, rehber öğretmen, yakıt, sigorta, kasko gibi giderlerle aylık ortalama 4 bin - 4 bin 500 TL masrafı olduğunu ifade eden Aydın "Hangi kurum aylık 4 bin lira gideri göze alarak taşıma yapabilir. Böyle bir ortamda ücretsiz servis taşımacılığı ne kadar inandırıcı gelmektedir. Bu kurumlar dershane, etüt ya da kreş ücretine servis taşımacılığını da ekliyor ama bunun faturalandırmasını yapmıyorb Servisle taşıma işini dahi yaşlı ve servis taşımacılığı genelgesine uymayan araçlarla gerçekleştiriyor" diye konuştu.

MERSİN, (DHA)

(23.3.2013, FOTOĞRAFLI)

//////////

Çevreci defile

OSMANİYE'de Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Park 328 Alışveriş Merkezi'nde defile düzenlendi, sergi açıldı. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Vali Celalettin Cerrah, Vali Yardımcısı Ali Çağlar, Baro Başkanı Hamza Tor, Adana Orman Bölge Müdür Vekili Yaşar Yaman Sağlam, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte ilk olarak Türkiye'nin çeşitli illerinden orman manzaralarının yer aldığı 50 fotoğraflık serginin açılışı yapıldı. Daha sonra Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nce hazırlanan "Yeşil ve Orman" konulu defile gerçekleştirildi. Enstitü öğrencilerinin sunduğu birbirinden ilginç kıyafetler ilgiyle izlendi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

(23.3.2013 FOTOĞRAFLI)

//////////

Eğitimli aile oldular

MERSİN'in merkez Mezitli ilçesinde, Aile Eğitimi Programı kapsamındaki kursu tamamlayanlara sertifikaları verildi. Dr. Hakan Kundak İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda tören düzenlenen sertifika törenine Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcırloğlu ile kursiyer kadınlar katıldı. Törende konuşan

Kaymakam Kıcıroğlu, toplumum temelini ailenin oluşturduğunu belirterek, "Ailenin temeli de kadındır. Bu anlamda kadınlarımızın eğitimli ve bilinçli olması çok önemlidir. Biz de bu kapsamda özellikle ailenin temeli olan annelerimizi eğitmek üzere böylesine güzel bir programı tertip ettik. Katılımcılar kurs süresince çok önemli bilgiler edindiler" dedi.

Kursiyerlerin edindikleri bilgileri, aile hayatlarında, çocuklarının eğitiminde en güzel şekilde kullanacaklarını ümit ettiğini anlatan Rehber Öğretmen Nil Gündüz ise, şöyle konuştu: "Günümüz şartlarında çocukların eğitimi hakikaten önem kazandı, çocuklarımızı artık kontrol etmekte aileler, anne babalar zorlanıyor. Çünkü çocukları etkileyen teknolojik olsun, çevresel olsun çok çeşitli faktörler var. Çocuğun eğitimi çok karmaşık hale geldi. Bu anlamda çocuklarımıza faydalı olabilmek için ailelerimizin de bilgili ve donanımlı olması gerekiyor."

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.

Gülhan DEMİRCİ/ MEZİTLİ(Mersin), (DHA)

(23.3.20139

///////////////////////////

Sunar Grup'a Altın Marka ödülü

ADANA,(DHA)

////////////

Yaşlılar fidan dikti

MERSİN'in Erdemli ilçesinde huzurevinde kalan yaşlılar, narenciye fidanı dikti. Yaşlılar Haftası nedeniyle ve Ziraat Odası'nın katkısı ile düzenlenen etkinlikte 40 narenciye fidanı toprakla buluşturuldu. Huzurevi bahçesinde düzenlenen fidan dikme töreninde konuşan Ziraat Odası Başkanı Adnan Dölek, dünün gençlerinin bugünün yaşlıları olduklarını belirterek, "Bir gün bizler de onlar gibi yaşlanacağız. Bizler de Ziraat Odası olarak yaşlılar haftasında yaşlılarımızla birlikte fidan dikmek için buradayız. Hepsinin ellerinden öpüyorum" dedi. Huzurevi Müdürü Tevfik Kılıç da yaşlıların bu tür sosyal aktivitelerle çok mutlu olduğunu vurguladı.

Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ(Mersin), (DHA)

(23.3.2013)

////////////

Orman Haftası'nda 15 bin fidan

OSMANİYE Orman İşletme Müdürü Hasan Bozan, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 15 bin fidan dikileceğini söyledi. Vali Celalettin Cerrah, Orman Haftası dolayısıyla kendisini ziyaret eden Vali Yardımcısı Ali Çağlar, Osmaniye Orman İşletme Müdürü Hasan Bozan ve Müdürlük çalışanlarını makamında kabul etti. Orman İşletme Müdürü Hasan Bozan, Orman Haftası nedeniyle yapılacak etkinlikler hakkında Vali Cerrah'a bilgi verdi. Hafta boyunca fidan dikim törenlerinin yapılacağını ve 15 bin fidan dikileceğini kaydeden Hasan Bozan ayrıca okullarda "İnsan ve Orman" konulu sunumlar yapılacağını söyledi.

İbrahim EMÜL/OSMNAİYE, (DHA)

(23.3.2013 FOTOĞRAFLI)

//////////

Antakya OSB'den 7 yatırımcıya parsel

ANTAKYA Organize Sanayi Bölgesi (OSB), 7 yatırımcıya daha parsel tahsis etti. Böylece OSB'de yatırımcı sayısı 75'e çıktı. Antakya OSB Başkanı Tahsin Kabaali, 14 Mart tarihinde yapılan ihale ile 7 yatırımcıya daha parsel tahsis edilerek, yatırımcı sayısını 68'den 75'ı çıkardıklarını açıkladı. OSB'nin kasasına 3.5 milyon liralık bir gelir sağlandığını ifade eden Kabaali, yeni tahsis edilen arazilerin metrekaresinin 50-65 dolar olduğunu belirtti. Kabaali, önümüzdeki süreçte yeni yatırımcılara yönelik arsa tahsislerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

HATAY,(DHA)

(23.3.2013 FOTOĞRAFLI)

//////////

Sihirbaz Aref Adana'ya geliyor

'YETENEK Sizsiniz' adlı televizyon programı ile şöhreti yakalayan sihirbaz Aref Ghafouri, Türkiye turnesi kapsamında 18 Nisan'da Adana'ya gelecek. Aref ve ekibi 18 Nisan'da Sürmeli Oteli'nde gösteri sunacak. 2012'de "The Others" adlı gösterisini hayata geçiren Aref Team ekibi, 2013 yılında da "The Others Extreme" gösterisi ile izleyici karşısına çıkıyor. Aref'in Adana gösterisinin biletleri

Kitapsan Adana ve Sürmeli Otel'de satışa sunuldu.

ADANA,(DHA)

///////////

2012'de 114 bin okuyucu

OSMANİYE İl Halk Kütüphanesi, 2012 yılında 30 bin 247 adet kitap ve 195 çeşit süreli yayın ile 113 bin 928 okuyucuya hizmet verdi. Kütüphane Haftası etkinlikleri hakkında açıklama yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Tabur, programların 25 - 31 Mart arasında Osmaniye Emine Keskiner İl Halk Kütüphanesi'nde yapılacağını duyurdu. Tabur, "Bu hafta süresince kitapların önemi, kütüphanelerin geliştirilmesi ve kütüphaneciliğin sorunları dile getirilir, halk, kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirilir. Okullarımızda kütüphanenin yararlarından söz edilir kütüphanelerde uyulması gereken kurallar anlatılır" dedi. İl Halk Kütüphanesi olarak 2012 yılı içerisinde 30 bin 247 adet kitap ve 195 çeşit süreli yayın ile 113 bin 928 okuyucuya hizmet verdiklarini kaydeden Tabur "Bugün itibariyle 6 bin 219 kayıtlı üyemiz bulunmakta olup bu sayı sürekli artmaktadır" diye konuştu. Tabur, anne-babalara da çocuklarını kütüphanelere göndermelerini tavsiye etti.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

(23.3.2013 FOTOĞRAFLI)

//////////

Şahin Atölyesi'nden ortak sergi

ADANA'da Şahin Resim Atölyesi'nde yetişen 12 ressamın eserlerinin yer aldığı karma sergi 25 Mart'ta açılacak. Saat 17.00'de açılışı gerçekleştirilecek sergide, ressam Yusuf Şahin'in çeşitli mesleklerden öğrencileri Gulageş Çeviker Şimşek, Gökşen Mete, Rukiye Aslan, Hatice Alyanak, Şükran Vural, Zehra F.Sönmez, Betül Acar, Gülçin Çayırlı, Özgür Kocabıyık, Asude Paker, Şükrü Durna ve Cihangir Şimşek'in toplam 50 eseri yer alacak. Sergi Adana Büyükşehir Belediyesi Fuaye Salonu'nda 1 hafta boyunca sanatseverlerin izlenimine sunulacak.

ADANA,(DHA)

//////////

MKÜ'de 'kinesiotape' ile fizik tedavi

MUSTAFA Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyan Ana Bilim Dalı Fizik Tedavi Merkezi'nde, 'kinesiotape' ile fizik tedavi uygulaması yapılıyor. MKÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Fizyoterapist Uzmanı Deniz İnanoğlu, fizyoterapide özel bir 'bantlama' yöntemi olan kinesiotape hakkında bilgi verdi. İnanoğlu, şunları söyledi:

"Kinesiotape özel yöntemlerle deriye yapışarak kendine has esnek dokusu sayesinde bazı mekanizmaları harekete geçiren bir fizik tedavi bantlamasıdır. Kinesitape vücuttaki harekete destek olur. Bu destekleme sayesinde tedavi bölgesinde ağrı azalıp hareket kabiliyeti artar. Uygulama iyileşmeyi hızlandırır. Dolaşımı düzenleyerek, dokuya görevini hatırlatarak, vücutta bazı mekanizmaları harekete geçirerek bunu başarır."

Yöntemin ilk kez Dr. Kenzo Kase tarafından 1979 yılında Japonya'da uygulandığını ifade eden İnanoğlu "Önceleri sporcu sakatlıklarının tedavisinde kullanılırken, şimdi fizyoterapiye ihtiyacı olan tüm hasta gruplarında bu bantlama yöntemi rahatlıkla kullanılmaktadır. Örneğin ortopedik, nörolojik, pediartrik, genel fizyoterapi alanlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır" dedi. İnanoğlu, şöyle devam etti:

"Teşhisi uzman fizik tedavi hekimi tarafından konulmuş olan hastalara, uzman fizyoterapist hastanın hastalığına uygun bantlama yöntemine karar vererek bantlamayı yapmaktadır. Örneğin bel, boyun, sırt, omuz, bacak, kalça, diz, ayak-ayak bileği ağrıları, dirsek, el-el bileği ve parmakları, kireçlenme, romatizmal hastalıklar, bacaklarda dolaşım problemleri, burkma sonrası gelişen ağrılar, ödem, yumuşak doku hasarı gibi problemlerde hastalığa özel bantlama yöntemi fizyoterapist tarafından belirlenerek uygulanır."

Uygulamanın 5-10 dakika gibi kısa sürede gerçekleştiğini vurgulayan İnanoğlu, "Bantın vücutta en az 3-4 gün durması gerekmektedir. Hasta bant ile banyo yapabilmektedir. Her bantlamadan önce eski bant çıkarılıp, yenisi yapıştırılmaktadır. Kinesiotape bantlama tedavisinin en az 2-4 hafta süre ile haftada 2 gün yapılması uygundur" diye konuştu.

Mehmet EZER/ HATAY,(DHA)

(23.3.2013 FOTOĞRAFLI) - Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı
  08 Nis Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı

  27 Nisan'daki olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyuran İYİ Parti lideri Akşener, makam odasındaki kişisel eşyalarını toplattı.

 • İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti
  08 Nis İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti

  İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, partisinde siyaset üretmenin artık imkansız hale geldiğini söyleyerek istifa etti. Özlale, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışmıştı.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi
  08 Nis Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun diyerek, 'Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada da huzurlu ve uyumlu bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Kayseri'de en çok kadın üyenin olduğu meclisiz' dedi.

 • Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu
  08 Nis Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu

  Senegal'de Müridi tarikatının renkli, aykırı ve mistik kolu Baye Fall topluluğu, giyimleri, yaşam tarzları ve kendilerini adadıkları felsefeleriyle ayrı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 • Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu
  08 Nis Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu

  Sakarya'nın istihdamına büyük katkı sağlaması beklenen Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), 200'ün üzerinde yatırımcı yer tahsisi için başvuru yaptı. Başvuru şartlarının ilan edilmesinin ardından 40 firmayla sözleşme seviyesine gelindi. Söğütlü OSB Yönetim Kurulu Başkanı, hedeflerinin ihracat oranlarını yükselterek cari açığı kapatmaya katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı
  08 Nis Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı

  Sakarya'nın yeni karma Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü OSB için yapılan yer tahsis çağrısına 200'ün üzerinde yatırımcı başvuru yaptı. Söğütlü OSB'nin cazip özellikleri ve bölgenin ulaşım altyapısı, lojistik kolaylığı ve uygun arsa fiyatları yatırımcıları cezbetmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, sadece ihracat ve istihdam artışına katkı sağlayacak firmaları beklediklerini belirtti. Rant amaçlı başvurulara itibar edilmeyeceği vurgulandı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 40 firma ile sözleşme yapılabilir seviyeye gelindiği açıklandı. Başvurular hala devam etmektedir.

 • Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi
  08 Nis Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi

  Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 87 yaşındaki Atik Yağmur, 40 yıldır yaptığı muhtarlık görevini Engin Kılıç'a devretti. Devir teslim törenine Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katıldı.

 • Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  08 Nis Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Köşk Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından yeni dönemin ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleri ve komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

 • HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı
  08 Nis HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı

  Asya merkezli finansal hizmetler devi HashKey Group, Bermuda'dan aldığı lisans ile kripto para piyasalarında küresel bir oyuncu olma yolunda. Şirket, HashKey Global adı verilen yeni bir kripto para borsası kurdu. Bermuda lisansı, HashKey'e launchpad, vadeli işlem ve kaldıraçlı ticaret gibi alanlarda faaliyet gösterme imkânı tanıyor. HashKey Group İşletme Müdürü Livio Weng, önümüzdeki beş yıl içinde dünyanın en büyük lisanslı borsa kümelerinden birini kurmayı amaçladıklarını belirtti.

 • Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var
  08 Nis Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde alınan başarısız sonuçların ardından olağanüstü seçimli kurultay kararı aldığını açıkladı. Ancak Akşener, kurultayda aday olmayacağını duyurdu. Seçimlerden önce istifa edip etmeyeceği merak edilen Akşener'in, yakın çevresiyle yaptığı görüşmeler sonucunda bu kararı aldığı belirtildi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor
  08 Nis Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor

  Son yıllarda özellikle Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz Bölgesine yoğun turist akını olurken, geçen sene Trabzon'u 1 milyonun üzerinde turist ziyaret ettiği belirtildi. TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, yeni turizm sezonunda beklentilerin geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirtti. Kantarcı, ayrıca Trabzon Havalimanı'ndaki modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmet kalitesinin artacağını ve bölgenin turizm potansiyelinin daha da yükseleceğini ifade etti. Turistlerin genellikle Trabzon'da konakladığını ve ardından bölgedeki diğer turistik yerleri ziyaret ettiklerini söyleyen Kantarcı, Uzungöl'deki turizmcilerin sıkıntılarının hala devam ettiğini ve bu konuda çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 • İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti
  08 Nis İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti

  İsrail ordusu, Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılardan sonra bir tugay dışında tüm kara birliklerini geri çekti. Ancak, Gazze'nin orta kesiminde bulunan Nahal adlı tugay hala bölgede kalmaya devam edecek. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze çevresinde yeni güvenlik bölgeleri oluşturarak yeniden organize oldu ve istihbarata dayalı saldırılara odaklanacak. Askerlerin geri çekilmesinin siyasi baskıyla ilgili olmadığı belirtiliyor.


Advertisement