Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon - Son Dakika

Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon

12.02.2014 11:09
Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon, System.String[]

Kocaeli Il Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı operasyon kapsamında, suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu, silah imal ve ticareti yaptığı iddia edilen 8 şüpheli gözaltına alındı.

Kocaeli Il Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı operasyon kapsamında, suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu, silah imal ve ticareti yaptığı iddia edilen 8 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Suç işlemek amacı ile örgüt kurmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında silah imal ve ticareti yapmak suçunu işleyen A.E., M.E., C.E.,N.E., O.A.,N.K., M.K. ve T.Y. isimli şahıslara yönelik Kocaeli Il Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından eş zamanlı olarak Kartepe merkezli Izmit- Başiskele ve Gölcük ilçelerinde yapılan operasyonda, (3) adet av tüfeği, (2) adet kurusıkı tabanca, (42) adet av tüfeği fişeği, (1) adet 9 minimetre tabanca fişeği, silah yapımında kullanılan muhtelif malzeme ve (348) Gr. Plaka halinde esrar maddesi ele geçirilmiş ve (8) şahıs gözaltına alınmıştır." denildi.

    Açıklamada, gözaltına alınan M.E., C.E., N.E., O.A., N.K., M.K. ve T.Y. isimli şüphelilerin ifadelerinin alınmasının ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile serbest bırakıldığı, A.E. isimli şahıs hakkında 'Suç Işlemek Amacı Ile Örgüt Kurmak ve Örgüt Faaliyetleri Kapsamında Silah Imal ve Ticareti Yapmak (TCK MD.220/1)' suçu ile ilgili adli tahkikat düzenlenerek adli makamlara sevk edildiği kaydedildi.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon - Son Dakika


Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Son Dakika: Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi