Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon - Son Dakika

Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon

12.02.2014 11:09
Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon, System.String[]

Kocaeli Il Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı operasyon kapsamında, suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu, silah imal ve ticareti yaptığı iddia edilen 8 şüpheli gözaltına alındı.

Kocaeli Il Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı operasyon kapsamında, suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu, silah imal ve ticareti yaptığı iddia edilen 8 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, "Suç işlemek amacı ile örgüt kurmak ve örgüt faaliyetleri kapsamında silah imal ve ticareti yapmak suçunu işleyen A.E., M.E., C.E.,N.E., O.A.,N.K., M.K. ve T.Y. isimli şahıslara yönelik Kocaeli Il Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından eş zamanlı olarak Kartepe merkezli Izmit- Başiskele ve Gölcük ilçelerinde yapılan operasyonda, (3) adet av tüfeği, (2) adet kurusıkı tabanca, (42) adet av tüfeği fişeği, (1) adet 9 minimetre tabanca fişeği, silah yapımında kullanılan muhtelif malzeme ve (348) Gr. Plaka halinde esrar maddesi ele geçirilmiş ve (8) şahıs gözaltına alınmıştır." denildi.

    Açıklamada, gözaltına alınan M.E., C.E., N.E., O.A., N.K., M.K. ve T.Y. isimli şüphelilerin ifadelerinin alınmasının ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile serbest bırakıldığı, A.E. isimli şahıs hakkında 'Suç Işlemek Amacı Ile Örgüt Kurmak ve Örgüt Faaliyetleri Kapsamında Silah Imal ve Ticareti Yapmak (TCK MD.220/1)' suçu ile ilgili adli tahkikat düzenlenerek adli makamlara sevk edildiği kaydedildi.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Suç İşlemek İçin Örgüt Kuran, Silah İmal ve Ticareti Yapan Şüphelilere Operasyon - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Genç kadının hazin sonu! Düğününden 4 gün sonra koronadan öldü