Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi'nde Papa Franciscus sohbet etti - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi'nde Papa Franciscus sohbet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya'da düzenlenen G7 Zirvesi kapsamında Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus ile selamlaşıp kısa bir süre sohbet etti. Erdoğan, zirve kapsamında Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva ile görüştü. Görüşmede, Türkiye ve Brezilya ilişkileri, İsrail'in Gazze'de uyguladığı katliamlar ve bunu durdurmak için yapılması gerekenler ile küresel gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan G7 Liderler Zirvesi'ndeki aile fotoğrafı çekimine de katıldı.

14.06.2024 21:26

G7 Dönem Başkanı İtalya'nın Borgo Egnazia beldesinde ev sahipliği yaptığı G7 Liderler Zirvesi'nde "Afrika ve Akdeniz, Yapay Zeka ve Enerji konulu G7 Yüksek Düzeyli Oturumu" düzenlendi. Oturuma katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus ile selamlaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya'daki G7 Liderler Zirvesi'nde bazı devlet başkanlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi'nde Papa Franciscus sohbet etti

PAPA FRANCİSCUS'LA SOHBET ETTİ

Erdoğan, G7 Zirvesi kapsamında Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus ile kısa süreli sohbet etti. Erdoğan ve Papa Franciscus arasındaki sohbet anı ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi'nde Papa Franciscus sohbet etti

AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİMİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi'ndeki aile fotoğrafı çekimine katıldı. Fotoğraf çekiminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağında Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, solunda Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled Gazvani bulundu. Öte yandan Erdoğan, Vatikan Devlet Başkanı Franciscus ve Moritanya Cumhurbaşkanı Gazvani ile aile fotoğrafı çekimi sırasında da bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi'nde Papa Franciscus sohbet etti

ERDOĞAN, BREZİLYA DEVLET BAŞKANI LULA DA SİLVA İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Erdoğan zirve kapsamında Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva ile görüştü. İki liderin görüşmesinde Türkiye ve Brezilya ilişkileri, İsrail'in Gazze'de uyguladığı katliamlar ve bu katliamları durdurmak için yapılması gerekenler ile küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi'nde Papa Franciscus sohbet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail'in son dönemde iyice yalnızlaştığını, zulmün sona erdirilmesi için İsrail'e yönelik baskının artırılarak devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi\'nde Papa Franciscus sohbet etti
Kaynak: AA
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Politika

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesi'nde Papa Franciscus sohbet etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • Erhan Nas: akraba ziyareti 27 21 Yanıtla

Advertisement