Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. Yılına 4 Projenin Açılışıyla Başladı - Son Dakika
Yerel

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. Yılına 4 Projenin Açılışıyla Başladı

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet\'in 100. Yılına 4 Projenin Açılışıyla Başladı

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılına dört projenin açılışı ile başladı. Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Birileri rant için çalışırken biz halkımız için çalışıyoruz. Halkın her bir kuruşunu namusumuz bilip çalışıyoruz ve böyle çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

15.01.2023 12:50  Güncelleme: 13:03

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılına dört projenin açılışı ile başladı. Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Birileri rant için çalışırken biz halkımız için çalışıyoruz. Halkın her bir kuruşunu namusumuz bilip çalışıyoruz ve böyle çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.

Çankaya Belediyesi, düzenlediği törenle dört yeni projenin daha açılışını yaptı. Çayyolu Hizmet Binası, Alacaatlı Geri Dönüşüm Merkezi, Boztepe ve Eti Maden Parkları, yapılan törenle hizmete açıldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök, Tekin Bingöl, Murat Emir, Yıldırım Kaya, CHP Parti Meclisi Üyeleri Semra Dinçer, Hasan Efe Uyar, Deniz Devir, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım, CHP Mamak İlçe Başkanı Ali Rıza Erdek, muhtarlar ve yurttaşlar katıldı. Törende, etkinliğe katılamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gönderdiği tebrik mesajları da okundu.

Başkan Taşdelen, törende yaptığı konuşmada, Çayyolu Hizmet Binası'nın 3 bin 200 metrekare alana kurulduğunu ve içinde Prof. Dr. Muammer Aksoy'un adının verildiği bir kütüphane olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Açtığımız hizmet binalarıyla hizmeti halkımızın ayağına getirdik. Birileri rant için çalışırken bizler halk için çalışırız. Belediyenin her bir kuruşunu namusumuz bilip harcadığımız için, israf etmediğimiz için bu eserleri halkımıza kazandırıyoruz ve böyle çalışmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet'imizin 100. yılındayız ve halkımıza kazandıracağımız yeni eserlerle 100. yılı taçlandıracağız."

ÜÇ ESER DAHA KENTE KAZANDIRILACAK

Taşdelen, Cumhuriyet'in 100. yılında da Ankara'ya üç eser kazandıracaklarını söyledi. Taşdelen, Ankara'nın uluslararası standartlardaki ilk kültür merkezi olacak Atatürk Kültür Merkezi'ni 29 Ekim'de, ikinci Atatürk Orman Çiftliği olacak 750 dönümlük Bademlidere Cumhuriyet Parkı'nı 23 Nisan'da, Ankara'nın müze ihtiyacını giderecek Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni de 13 Ekim'de hizmete açacaklarını duyurdu.

Açılışı yapılan Çayyolu Hizmet Binası ile Çankaya Belediyesi'nin kiracı olduğu hiçbir mülkün kalmadığının altını çizen Taşdelen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN ÖZGÜRLÜK, YAŞASIN ATATÜRK AYDINLIĞI"

"Kiracısı olduğumuz son mülkten de çıkmış olacağız. Artık Çankaya Belediyesi, hiçbir kira ödemeyen, kendi mülklerinde hizmet veren bir noktaya gelmiştir. Çayyolu Hizmet Binamız ve açılışını yaptığımız diğer tesislerimiz halkımıza hayırlı olsun. Dürüst, namuslu insanlar her zaman kazanır. Önderi bilim ve akıl olanlar, önderi Mustafa Kemal Atatürk olanlar her zaman kazanır. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın özgürlük, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı."

ABB Başkanı Mansur Yavaş da konuşmasında, "Bizler, belediye başkanları olarak el ele verdik, hiçbir ayrım yapmadan en iyi şekilde çalışıyoruz. Bizler, şeffaf bir şekilde hesap vererek, halkın hiçbir kuruşunuzu israf etmeden çalışıyoruz. Ankara halkında ulaşmadığımız hiçbir kesim yok" dedi.

Belediye başkanlarının yaptığı hizmetlerle gurur duyduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise "Biz, siyasi bir mücadele veriyoruz. Türkiye'yi çağdaş bir seviyeye getirecek bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi verirken de belediye başkanlarımızın yaptığı güzel işler ve halkımızın bunlara sahip çıkması bizim en büyük motivasyonumuz oluyor. Alper Başkan'ımıza, Mansur Başkan'ımıza ve Fethi Başkan'ımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Çayyolu Hizmet Binası, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi'nde inşa edilen Alacaatlı Geri Dönüşüm Merkezi, Boztepe Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Boztepe Parkı ve Kızılırmak Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Eti Maden Parkı kurdele kesimiyle hizmete açıldı.

Türkiye'nin sevilen müzik gruplarından Grup Gündoğarken de verdiği konserle açılışa renk kattı. Çankayalılar, Grup Gündoğarken'in seslendirdiği 'Ankara'dan Abim Geldi', 'Rüzgar', 'Ellerimde Çiçekler', 'Gibi Gibiyim' ve 'Sensiz Olmaz' gibi şarkılara eşlik etti.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. Yılına 4 Projenin Açılışıyla Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement