Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri - Son Dakika

Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri

15.09.2012 14:57
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri

(15.9.ADANA'nın Pozantı İlçe Belediyesi kalite belgesi almaya hak kazandı.)

(15.9.2012, FOTOĞRAFLI)

///////////

Pozantı Belediyesi'ne kalite belgesi

ADANA'nın Pozantı İlçe Belediyesi kalite belgesi almaya hak kazandı. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, TSE ISO 2008 Kalite Belgesi'ni ADN Danışmanlık yetkilisi Muzaffer Kıraç'ın elinden aldı. Başkan Çay, otomasyon sistemi ve çalışma müdürlükleri oluşturarak kalite belgesi almaya hak kazandıklarını söyledi. Başkan Çay "Pozantı Belediyemize, kaliteli yönetim anlayışımız nedeniyle sunulan bu bayrağın sürekli yükseklerde kalabilmesi için bundan sonra da gerekeni yapacağız" dedi.

Başkan Çay, Pozantı Belediyesi çalışanlarına da teşekkür etti.

Malik GÖDELİNER/Pozantı, (DHA)

(15.9.9212 FOTOĞRAFLI)

//////////////

Önce kurumsallaşma, sonra yeni bölüm

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, kurumsallaşma sürecini tamamlamadan yeni fakülteler açmanın sakıncalarına dikkat çekti. Prof. Dr. Büyükalaca, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) yönetim kurulu üyelerinin ziyareti sırasında OKÜ'nün gelişmesini değerlendirdi. Büyükalaca "Üniversitelerin kalitesi fakülte sayısıyla değil, genel nitelikleriyle ölçülür. Kaliteli eğitim sunabilmek, fakülte sayısından çok daha önemlidir" dedi.

Rektör Büyükalaca, yeniden rektör seçilmesi nedeniyle kendisini makamında ziyaret eden TÜMSİAD Üyelerine, üniversitenin şu anki koşullarını ve geleceğe dair planlarını anlattı. Prof. Dr. Büyükalaca, OKÜ'nün büyüme sürecinde olduğunu hatırlattı.

TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bir kez daha rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Orhan Büyükalaca'yı kutladı. Özkardeş, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin kente sağladığı katkılara dikkat çekerek "Derneğimizin çalışma komisyon toplantılarına katılarak üyelerimizi bilgilendiren ve bilinçlendiren OKÜ öğretim elemanları, ufkumuzu genişletti. Onlar sayesinde üretime, istihdama ve üretim sunumlarına daha reel bakabilmeyi öğrendik. OKÜ ile işbirliğimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

(15.9.2012 FOTOĞRAFLI)

///////////

ATO'dan Altın Koza etkinliklerine destek çağrısı

ADANA Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer, Altın Koza Film Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenecek indirimli alışveriş günlerine katılmaları konusunda tüm üyelerine çağrıda bulundu. Etkinliğe katılan firmaların diledikleri miktarda indirim yapabileceklerini ifade eden Gizer, vatandaşların gerçek indirim yapıldığı konusunda ikna edilmesinin önemine dikkat çekti.

Çukurova topraklarının, tarımsal alanda olduğu kadar sanat ve edebiyat alanında da cömert davrandığını, başta Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü, Demirtaş Ceyhun, Yılmaz Güney olmak üzere Türkiye'nin önde gelen sanat ve edebiyat adamlarından çoğunun Çukurova'dan çıktığını kaydeden Gizer, 17-23 Eylül tarihleri arasında 19'uncu kez gerçekleştirilecek Altın Koza'nın, bu değerlerin ülkemize ve dünyaya duyurulmasını sağlayacağını vurguladı.

Altın Koza Festivali'nin sanatsal ve kültürel etkinlikleriyle olduğu kadar, kentte yarattığı ekonomik hareketlilik bakımından da önem taşıdığını aktaran Gizer, şunları kaydetti:

"Etkinlikler kapsamında gerçekleştireceğimiz indirimli alışveriş günleri ile bir yandan ekonomik sıkıntı içerisindeki vatandaşlarımıza indirimli alışveriş yapabilme imkanı sağlanmakta, diğer yandan üyelerimizin de satışlarını artırarak finansal anlamda rahatlatılmaları hedeflenmektedir. İndirim döneminin, üreticisi, esnafı, tüccarı ve tüketicisi ile toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir platform oluşturmasını amaçlıyoruz.

Ali Gizer, geçtiğimiz yıllardaki indirimli alışverişlerde, sektörel farklılıklar dolayısıyla yüzde 2'den yüzde 55'e varan oranlarda indirim uygulayan üyelerinin satışlarında yüzde 200'lere varan artış kaydettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Aynı başarının bu etkinlikte de yakalanabilmesi için tüm üyelerimize görev düşüyor. Üyelerimizin sektörlerine göre ne kadar indirim uygulayacaklarını ilan ederek, vitrin ve reklamlarında bunu duyurmaları gerekiyor. Üyelerimiz bu kampanyaya tamamen gönüllü olarak iştirak edeceklerdir. Bu bakımdan vatandaşlarımızın gerçek indirim yapıldığı konusunda ikna edilebilmeleri konusunda üyelerimize önemli görevler düşmektedir. Bunun için uygulanacak en kolay yöntem, etiket fiyatları üzerinden kasada yapılacak belirli oranlardaki indirimlerdir. Adana Ticaret Odası olarak 17-23 Eylül tarihleri arasındaki etkinlikler kapsamında tüm vatandaşlarımızı sokağa çıkmaya, alışverişe, sinemaya, tiyatroya, lokantaya gitmeye davet ediyoruz."

ADANA,(DHA)

///////////////

Öğrenci sayısı 40 bin arttı

ADANA İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, eğitimdeki 4+4+4 değişikliği nedeniyle ilde bulunan ilk ve ortaöğretim öğrenci sayısının geçen yıla göre 40 bin artarak 480 bine ulaştığını açıkladı.

Yeni eğitim-öğretim dönemiyle ilgili açıklama yapan Müdür Selamet, sınavsız öğrenci alan genel liselerde 4 bin öğrenci kontenjanının boş kaldığını söyledi. Buna karşın meslek liselerine kayıt yaptırmaya çalışan 6 bin öğrencinin bulunduğunu anlatan Selamet, bu konuda çalıştıklarını, derslik ve okul eksiğini gidererek meslek liselerine olan talebi karşılayacaklarını vurguladı.

KAYIT 35 BİN OLDU

Eğitimdeki 4+4+4 değişikliği nedeniyle kentte yaklaşık 70 bin öğrencinin ilk kez Milli Eğitim Bakanlığı'nca resmi sistem üzerinden okullara kayıt yaptırdığını dile getiren Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, "Bu sene okula ilk başlama yaşı, 66 ay üzerinden hesaplandığında öğrenci sayısı, geçen yıla göre yüzde 70'lik bir artış gösterdi. Tam 68 bin olan aday kayıt sayısı 35 bin resmi kayda dönüştü. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aday kayıtları, asıl kayıtlara hızla dönüştürecek. Son değerlendirmeyi yapıp yeni sezona başlayacağız" dedi

Yusuf BAŞTUĞ/ ADANA, (DHA)

(15.9.2012, FOTOĞRAF)

////////

Saklı Konak örnek müze

GAZİANTEP Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, bakırcılık sanatının yaşatıldığı Saklı Konak Bakır Eserleri Müzesi'nin Türkiye'de örnek bir müze olduğunu söyledi.

Saklı Konak Bakır Eserleri Müzesi'ni gezen Vali Yardımcısı Taşdöğen, Gaziantep'in kültür ve sanat konularında son yıllarda önemli adımlar attığını belirtti. Taşdöğen, büyük bir emek sonucu ortaya çıkan müzenin bu konuda yatırım yapmak isteyenlere örnek olması gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Gazi kentimize böyle özel bir müze kazandıran Saklı Konak Bakır Eserleri Müzesi'nin sahibi ve kurucusu Ali Atalar'ı kutluyorum. Tarihi bir yapıyı satın alıp restore ederek burayı halkın kullanımına açarak müze haline getirmek kolay bir iş değildir. Müze içinde bulunan eserler sayı ve çeşitlilik bakımından başka müzelerde olmayacak kadar çok. Ayrıca tarihe ışık tutacak çok özel parçalar da bulunuyor. Gaziantep'e dışarıdan gelen misafirlerimizin mutlaka görmesi gereken bir müzedir. Bakırcılık sanatının tanıtılması açısından da önemli bir yer olduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

Saklı Konak Bakır Eserleri Müzesi Kurucusu Ali Atalar ise, kültür işlerinden sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen'in ziyaretinden memnun olduklarını dile getirerek, "Müzemiz bir yılını doldurdu. Açıldığı günden sonra müzemize yeni 300 civarında eser kazandırdık. Eser sayımız bini geçti. Sergilenmeye değer gördüğümüz eserleri almaya devam ediyoruz. Müzemizin ayakta durması için destek veren herkese teşekkür ediyorum. Tarih ve kültüre meraklı herkesi müzeyi gezmeye davet ediyorum" diye konuştu.

GAZİANTEP, (DHA)

(15.6.2012)

///////////

Silifke Kalesi'nde cami izi

MERSİN'in Silifke ilçesindeki tarihi kalede sürdürülen kazı çalışmalarında cami kalıntısına ulaşıldı. Böylece, Roma ve Bizanslılar'dan sonra Osmanlılar'ın da kaleyi kullandığına ilişkin somut bir veriye ulaşılmış oldu.

Kazı başkanı Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Boran, bir değerlendirme toplantısı yaparak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Boran, çalışmaların 29 bin metrekarelik alanı kaplayan kalenin 4 ayrı bölümünde gerçekleştirildiğini söyledi. Şehrin batı kısmında 200 metre yükseklikte bulunan Silifke Kalesi'nin, konum itibariyle hem ticaret yollarını, hem de tarihi limanı denetleyen bir alanda konuşlandığını belirten Doç. Dr. Boran, şu bilgileri verdi:

"Milattan önce 4'üncü yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kale, Romalıların yanı sıra Bizanslılar döneminde de kullanılmış ve tamir görmüş. Seyyahlar ve bazı tarihi kaynaklar kaleyi daha geç dönemlerde Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlılar'ın kullandığını belirtse de bugüne kadar bu yönde somut bir ize rastlanmamıştı. Ancak bölgenin yapısı ve konumu dikkate alındığında burada bir Türk- İslam izinin bulunmamasının mümkün olamayacağını düşündük. Kazı çalışmalarını da bu yönde sürdürmeye karar verdik."

Çalışmalarda tarihi kaynaklarda varlığı tartışılan Osmanlı dönemine ait 500 yıllık Bayezid Camisi'nin kalıntılarını kalenin tam orta bölümünde tespit ettiklerini bildiren Doç. Dr. Boran, şöyle devam etti:

"Komutan konutu olarak adlandırdığımız bölümün yakınında, Türkler için son derece önemli olan ve o bölgenin Türk- İslam hakimiyetine geçtiğinin bir göstergesi olan Bayezid Camisi'ne ait kalıntılara ulaştık. Caminin kalenin tam ortasında bulunması bölgedeki Türk-İslam hakimiyetinin etkinliğini ve gücünü gösteriyor. Cami yapı itibariyle dikdörtgen planlı ve ortasında mihrap nişi bulunmaktadır. Ayrıca camide Türk- İslam sanatını temsil eden Rumi ve geometrik geçmeli taş kapı süslemesi de tespit ettik."

Mehmet OKUR/ SİLİFKE(Mersin), (DHA)

(15.9.2012 FOTOĞRAFLI)

//////////////////////

Bayrakları yenileme çağrısı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar, yıpranmış Türk bayraklarının yenilenmesi çağrısında bulundu. İl yönetim kurulu toplantısı için geldiği Mersin'in Mut ilçesinde konuşan Akar, il merkezi, ilçe, belde ve köylerde kullanılan yıpranmış Türk bayraklarının yenilenmesi kampanyası başlattıklarını söyledi. Türk Bayrağı Tüzüğü'nde, "Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz" hükmü bulunduğunu hatırlatan Akar, şunları kaydetti:

"Bu hususlara vatandaşlarımız büyük ölçüde dikkat etmektedir. Fakat başlatmış olduğumuz bu kampanya ile sivil toplum kuruluşlarımız, parti ilçe yönetimlerimiz, okullarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile iş yerlerimiz yıpranmış, yırtık ve kullanılamaz hale gelmiş Türk Bayraklarımızı yenilesinler. Vatandaşlarımızın bu konuya bir Türk vatandaşı olarak duyarlı bir şekilde hareket etmelerini istiyoruz."

SİLİFKE(Mersin), (DHA)

(15.9.2012)

/////////////////////////////

MEP'te Özkaya dönemi

MERSİN Ekonomi Platformu (MEP) 3'üncü Dönem Başkanı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Servet Özkaya oldu.

Yaklaşık bir yıl önce Mersin'de çok sayıda iş adamı derneğinin bir araya gelerek oluşturduğu Mersin Ekonomi Platformu (MEP), 3'üncü dönem için 6 ay başkanlık yapacak yeni yöneticisinin devir teslimini İskele Marin Restaurant'ta gerçekleştirdi. Türk Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Emin Ucuz 8 Mart'tan bu yana yürüttüğü MEB Başkanlığını MÜSİAD Başkanı Servet Özkaya'ya devretti. Emin Ucuz "Platformumuzun en güzel yanlarından biri de başkanlık görevinin 6 ayda bir değişmesidir. Bu oldukça demokratik ve dinamizm getiren bir unsurdur" dedi. Servet Özkaya ise şöyle konuştu: "Bu bir bayrak yarışıdır. Daha önce bu platformun kuruluşunu başlatan MESİAD'a ve Kurucu Başkanımız Ali Doğan'a, Genel Sekreterimiz Ferudun Gündüz'e, Yönetim Kurulu Üyemiz Doğan Narin'e ve Saymanımız Alper Gürsoy'a katkıları için çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu 1 yıllık dönemde 2 başkan ve Yönetim Kurulumuz ülkemizde zor olan bir şeyi gerçekleştirerek birliği, bütünlüğü sağlamışlardır. Biz de bundan sonra artık eyleme dönük işlerle bizden beklenen ve vizyonumuza uygun girişimleri başlatacağız."

MEP'in yeni Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Servet Özkaya, Genel Sekreter Ferudun Gündüz, As Başkan Alper Gürsoy ve Sayman Ekrem Sağlam'dan oluştu.

MERSİN, (DHA)

(15.9.2012)

///////////////////////////

Şiir akşamları başlıyor

TARSUS Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 11'ncisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'nın hazırlıkları tamamlandı. 18-21 Eylül tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde Türk dünyasının kalbi Tarsus'ta atacak.

Etkinlikler, 18 Eylül saat 08.30'da Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayacak. Aynı gün saat 14.00'da 75. Yıl Kültür Merkezi'nde Mustafa Tatlıtürk ve Ahmet Özdemir 'Sesiyle Sözüyle' adlı program düzenleyecek. Saat 19.30'da yöre şairleri ve halk ozanlarından Mehmet Doğan, Mine Bahçeci, Sabahattin Özkan, Nihat Mustal, Abdullah Tufan, Mehmet Örsel, Adnan Özcandan, Ahmet Erişik, Bayram Sandal, Velit Talapoğlu, Necmettin Eser, Aşık Abdullah Gizlice, Aşık Feymani, Gül Ahmet Yiğit ve Aşık Postacı İbrahim sahne alacak.

Programın ikinci gününde yurt içinden davet edilen halk ozanlarından Şeref Taşlıova, Fikret Ünal, Ensar Şahbazoğlu, Özlem Olgaş, İrfan Erdağı, Osman Feryadi, Necdet Kuyumcu, Erol Ergani, Mansur Alyansoğlu, A.Duran Bülbül, Korkmaz İkan, Durdağı Özen ve Murat Çobanoğlu türkülerini seslendirecekler.

Üçüncü günde ise yurt içinden davet edilen şairlerden Ahmet Özdemir, Dr. Nedim Uçar, Fırat Kızıltuğ, Asuman S. Atasayar, İsmail Bingöl, Muharrem Kubat, Ayla Demirtaş, Dursun Elmas, Yusuf Dursun, Mualla Yatsıman, İbrahim Şaşma, İzzettin Dönmez ve İ. Hakkı Bağdat şiirlerini okuyacak.

Etkinliğin son günü olan 21 Eylül Cuma günü ise yurt dışından davet edilen şair ve aşıklardan Emel Emin, Ablaaziz Veliyev, Ahmad Shahidov, Şahbaz Botsalı, İskender Muzbek, Zairbek Acmatov, Ramiz Aymatov, Timur Devletov, Ecatria Ganeva, Kemal Deveci, Ilgar İlkin, A.Davut Hasan, Leyla Şerif Emin, Kadriye Cesur, Mustafa Ziya, Kulam Rıza Alizade ve Ebülfeth Şehli sahne alacak.

Uluslararası 11. Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları'na ayrıca Türk Dünyası Araştırma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan, Kırım- Tatar Milli Meclis Başkanı Mustafa Kırımlıoğlu Cemilov, Kırım Kültür Bakanı Yardımcısı Doç.Dr. İsmet Zaatov, Bilkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Sabitay Togay, Rusya Bilimler Akademisi. UFA Blm. Merkezi. Başkanı Prof.Dr. Rozalia Sultan Gereeva, Azerbaycanlılar ve Türk Halkları İşbirliği Başkanı Ilgar İlkin, Aznakay Eski Belediye Başkanı Enes İshakov ve Türk- Tatar Derneği Başkanı Firdevs Fathelislam onur konuğu olarak katılacak.

Uluslararası bir etkinliğe bir kez daha ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, etkinliğin 20'nin üzerindeki Türk devleti ve topluluklarından gelecek olan şair, aşık ve onur konuklarıyla birlikte kutlanacağını söyledi.

Tolunay DUMAN/ TARSUS(Mersin), (DHA)

(15.9.2012)

///////////////////////////

Parkometre adli olayları azalttı

MERSİN Büyükşehir Belediyesi İmar İnşaat A.Ş.Genel Müdürü Naci Akkaş, parkometre uygulamasının yapıldığı alanlarda adli olaylarda çok önemli oranda azalma olduğunu söyledi. Akkaş, uygulama saatleri içerisinde hiç araç hırsızlığı yaşanmadığını belirtti.

İmar İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Naci Akkaş, şirket kurulduğunda 8 personel ve 2 bin 500 lira sermaye ile başladıkları hizmetlere, bugün bine yakın personel ve yaklaşık 15 milyon lira sermaye ile devam ettiklerini kaydetti. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren şirketin hizmetleri hakkında bilgi veren Akkaş, toplu ulaşım hizmetleri kapsamında yer alan elektronik bilet işletim sistemi hakkı çerçevesinde akıllı bilet ile denetim sistemi oluşturulduğunu ifade etti. Böylece kayıp ve kaçağın önlenerek belediye gelirlerinin artmasını sağladıklarını dile getiren Akkaş, şirketin ulaşım ve toplu taşıma hizmetleri ile ilgili sadece elektronik bilet sistemi organizasyonu gerçekleştirdiğini, bunun dışında hiçbir toplu taşıma faaliyeti yürütmediğinin altını çizdi.

Parkometre uygulamasını da değerlendiren Akkaş "Parkometre uygulamasının yapıldığı alanlarda adli olaylarda çok önemli oranda azalma olmuş, özellikle uygulama saatleri içerisinde araç hırsızlığı hiç oluşmamıştır. Vatandaşımız ve esnafımızın da bu konuda memnuniyeti sağlanmıştır. Esnafımız park cezası derdi olmadan müşterileri ile buluşmuştur. Vatandaşımız da adeta mafya haline gelen değnekçi teröründen muzdarip olmamaktadır" dedi.

MERSİN, (DHA)

(15.9.2012)

///////////////////////////////

Ulukışla'da üzüm hasadı

NİĞDE'nin Ulukışla ilçesindeki tarihi Alpağut bağlarında üzüm hasadı başladı. Yaklaşık 50 yıl önce

182 çeşit üzüm yetiştiği söylenen Alpağut bağlarında, zaman içinde çeşitler azalsa da geleneksel yöntemlerle üretim devam ediyor. Toplanan üzümler büyük kazanlarda kaynatılarak üzüm pekmezi, pestil, kesme ve cevizli sucuk yapılıyor. Belediye Meclis Üyesi Şahin Tulgar, 300 yıllık geçmişe sahip Alpağut bağlarında eskiden bağ bozumunun festival havasında yapıldığını söyledi. Tulgar, o günleri şöyle anlattı:

BAYRAM GİBİ OLURDU

"20-30 yıl öncesine kadar bağ bozumu şölen havasında yapılırdı. Belirlenen gün herkes demiryolu tünelinin önünde bekler, önce kurban kesimi ardından silah sesiyle birlikte bağlarına girerdi. Bağ bozumu yapılacağı gün bayram gibi olurdu. Ne yazık ki son yıllarda yaşam tarzı bu geleneği bozdu. Bu bağlarda 182 çeşit üzümün yetiştiği söyleniyor. Fakat bakımsızlık ve ilgisizlikten bu sayı 15 ila 25 çeşide kadar düştü."

Malik GÖDELİNER/Ulukışla, (DHA)

(15.9.2012 FOTOĞRAFLI) - Adana

YORUMLAR
500
SPOR Cüneyt Çakır'dan DHA'ya özel açıklamalar SPOR Cüneyt Çakır'dan DHA'ya özel açıklamalar Büro Memur-Sen'den Ankara'da Eylem: '3600 Ek Gösterge Düzenlemesine Tüm Kamu Görevlilerini Dahil Edin' Büro Memur-Sen'den Ankara'da Eylem: '3600 Ek Gösterge Düzenlemesine Tüm Kamu Görevlilerini Dahil Edin'
Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement