Son dakika Didim Belediyesi haberleri, Didim Belediyesi son dakika, son dakika Didim Belediyesi

Son Dakika Didim Belediyesi Haberleri

 • Didim Belediyesi Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Lokma Hayrı Gerçekleştirdi
  07 Şub Didim Belediyesi Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Lokma Hayrı Gerçekleştirdi

  Didim Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden yurttaşlar ve Miraç Kandili dolayısıyla lokma hayrı gerçekleştirdi. Lokma hayrına Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı. Başkan Atabay, depremde hayatını kaybedenleri rahmetle anarak Allah'tan rahmet diledi.

 • Didim Belediyesi Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Lokma Hayrı Gerçekleştirdi
  07 Şub Didim Belediyesi Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Lokma Hayrı Gerçekleştirdi

  Didim Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ve Miraç Kandili için lokma hayrı düzenledi. Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, depremde hayatını kaybeden vatandaşları anarak rahmet diledi.

 • Didim Belediyesi Okullarda Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor
  01 Şub Didim Belediyesi Okullarda Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor

  Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan okullarda temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Okul bahçeleri ve çevreleri temizlenerek dezenfekte ediliyor. Çalışmalar sonucunda okul bahçeleri öğrenciler için temiz ve güvenli bir hale getirildi.

 • Didim'deki Okullarda Temizlik Çalışmaları Yapıldı
  01 Şub Didim'deki Okullarda Temizlik Çalışmaları Yapıldı

  Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Didim'de bulunan okullarda temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Okul bahçeleri ve çevreleri temizlenerek öğrenciler için daha sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturuldu.

 • Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor
  01 Şub Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor

  Didim Belediyesi, kent genelinde yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Didim'de yaşayan vatandaşların daha modern ve konforlu ulaşım ağına sahip olması için Didim Belediyesi ekipleri yol yapım ve sathi kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hisar Mahallesi Fener Caddesi üzerinden başlayıp, bölgeye 40 bin 800 metrekare sathi kaplama çalışması yapıldı.

 • Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor
  01 Şub Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor

  Didim Belediyesi, kent genelinde yol yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Didim Belediyesi ekipleri, daha modern ve konforlu ulaşım ağına sahip olmak için yol yapım ve sathi kaplama çalışmalarını sürdürüyor. Hisar Mahallesi Fener Caddesi üzerinde 40 bin 800 metre kare sathi kaplama yapıldı.

 • Didim Belediyesi EMİTT Fuarı'nda Didim'i tanıtacak
  31 Oca Didim Belediyesi EMİTT Fuarı'nda Didim'i tanıtacak

  Didim Belediyesi, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB) öncülüğünde EMİTT Fuarı'na katılarak Didim'in tanıtımını yapacak.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Didim Belediye Başkanını Ziyaret Etti
  25 Oca Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Didim Belediye Başkanını Ziyaret Etti

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ı ziyaret etti. Ziyarette, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kültür Merkezi inşaatı ve yeni projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Çerçioğlu ve Atabay, Didim'de kurulan çarşamba pazarını ziyaret ederek pazarcı esnafına hayırlı işler diledi. Vatandaşlarla bir araya gelerek dilek, istek ve önerilerini dinleyen başkanlar, sosyal destek projeleriyle vatandaşların yanında olacaklarını ve Didim'e değer katacaklarını belirtti. Pazar yerinde esnafa ve vatandaşlara pilav dağıtıldı.

 • Akbük'te altyapı çalışmaları tamamlandı, üstyapı çalışmaları başlıyor
  23 Oca Akbük'te altyapı çalışmaları tamamlandı, üstyapı çalışmaları başlıyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediyesi ortaklığında yürütülen Akbük altyapı ve kanalizasyon çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Çalışmaların bitmesiyle birlikte üstyapı çalışmaları başlayacak ve Akbük modern bir görünüme kavuşacak.

 • Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi
  23 Oca Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hisar Mahallesi Akansu Caddesi ve Poyraz Caddesi'nde yol çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Başkan Atabay, bölgede yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek, bilgi alışverişinde bulundu ve vatandaşların memnuniyetini dile getirdi.

 • Didim'de Kanalizasyon Çalışmaları Tamamlandı
  23 Oca Didim'de Kanalizasyon Çalışmaları Tamamlandı

  Aydın'ın Didim ilçesinde gerçekleştirilen kanalizasyon çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Didim Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin çalışması ile Didim'e dev yatırımlar gerçekleştirilmeye devam ediyor. Akbük Altyapı ve Kanalizasyon çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, çalışmaların tamamlanmasının ardından Akbük'ün modern bir görünüme kavuşacağını belirtti.

 • Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi
  23 Oca Didim Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Hisar Mahallesi Akansu Caddesi ve Poyraz Caddesi'nde yol çalışmalarına tüm hızıyla sürdürüyor.

 • Didim Belediyesi Şehitler İçin Lokma Hayrı Gerçekleştirdi
  17 Oca Didim Belediyesi Şehitler İçin Lokma Hayrı Gerçekleştirdi

  Didim Belediyesi, Pençe-Kilit Harekatı Bölgesi'nde şehit düşen askerler için lokma hayrı düzenledi. Lokma hayrına Didim Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkan Vekili, şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet diledi.

 • Didim Belediyesi Şehitler İçin Lokma Hayrı Düzenledi
  17 Oca Didim Belediyesi Şehitler İçin Lokma Hayrı Düzenledi

  Didim Belediyesi, Pençe - Kilit Harekat Bölgesi'nde şehit düşen askerler için lokma hayrı düzenledi. Hayra Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkan Vekili Celalettin Erol ve vatandaşlar katıldı. Başkan Vekili Erol, şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek acılı ailelere başsağlığı dileklerini iletti.

 • Didim Belediyesi, Öğrencilere Çorba İkramında Bulunuyor
  10 Oca Didim Belediyesi, Öğrencilere Çorba İkramında Bulunuyor

  Didim Belediyesi, soğuk havalarda öğrencilerin içini ısıtmak için çorba ikramında bulunuyor. Belediye tarafından gönderilen ikram aracı, okulların önünde öğrencilere çorba dağıtıyor. Öğrenciler, çorbalarını Didim Belediyesi ekiplerinden alarak Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'a teşekkür etti. Başkan Atabay, çorba ikramlarının devam edeceğini belirtti.

 • Didim Belediyesi, Okul Önlerinde Çorba Dağıtarak Öğrencilerin İçini Isıttı
  10 Oca Didim Belediyesi, Okul Önlerinde Çorba Dağıtarak Öğrencilerin İçini Isıttı

  Didim Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla okul önlerinde kurduğu ikram aracıyla çorba dağıtarak öğrencilerin içini ısıtmaya devam ediyor. Sınav haftasında öğrencilere destek olmak amacıyla çorba ikramında bulunan belediye, öğrencilerin teşekkürlerini aldı. Başkan Atabay, çorba ikramlarının okullarda devam edeceğini belirtti.

 • Didim Belediyesi Şehitler İçin Lokma Hayrı Düzenledi
  30 Ara Didim Belediyesi Şehitler İçin Lokma Hayrı Düzenledi

  Didim Belediyesi, Pençe-Kilit Harekatı Bölgesi'ndeki terör saldırısında şehit düşen 12 askerimiz için lokma hayrı düzenledi. Hayırlara Didim Kaymakamı, Belediye Başkanı ve vatandaşlar katıldı. Başkan Atabay, şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek başsağlığı dileklerini iletti.

 • Didim Belediyesi, güvenli ulaşım için yol yapım çalışmalarına devam ediyor
  27 Ara Didim Belediyesi, güvenli ulaşım için yol yapım çalışmalarına devam ediyor

  Didim Belediyesi, vatandaşların daha güvenli yollarda ulaşımlarını karşılamaları için yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Didimli vatandaşların daha modern ve güvenli yollarda ulaşımlarını karşılamaları için Didim Belediyesi ekipleri çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

 • Didim'de Hayvansever Gönüllülerinden Denize Girerek Bağış
  26 Ara Didim'de Hayvansever Gönüllülerinden Denize Girerek Bağış

  Aydın'ın Didim ilçesinde, yerleşik yaşayan yabancı uyrukluların da bulunduğu 'Hayvansever Gönüllüleri' adlı grup, kış ortasında sokak hayvanları yararına denize girerek bağış topladı. Didim Hayvan Dostları Derneği üyeleri, sahipsiz hayvanların bakımına destek amacıyla denize girip, bağış topladı. Bağışlar, sokak hayvanları barınağındaki ihtiyaçların karşılanmasında kullanılacak.

 • Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın Projeleriyle Didim'de Büyük Değişim
  26 Ara Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın Projeleriyle Didim'de Büyük Değişim

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın projeleriyle Didim, turizm, tarım ve sosyal belediyecilik alanında büyük bir değişim yaşadı. Yeni dönemde projelerin katlanarak devam edeceği belirtildi. Projeler arasında 4 bin kişilik amfi tiyatro, Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi, DİGEM Sanat Akademisi, bisiklet yolu çalışmaları, festivaller ve daha fazlası yer alıyor.

 • Didim Belediyesi, Soğuk Havada Çorba İkramı Yaptı
  25 Ara Didim Belediyesi, Soğuk Havada Çorba İkramı Yaptı

  Didim Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte kent merkezine ve okullara koyduğu ikram aracıyla vatandaşlara ve öğrencilere sıcak çorba dağıttı. Vatandaşlar, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'a teşekkür etti.

 • Didim Belediyesi, Nazım Hikmet'in annesinin yaşam öyküsünü anlatan tiyatro oyununu sahneledi
  19 Ara Didim Belediyesi, Nazım Hikmet'in annesinin yaşam öyküsünü anlatan tiyatro oyununu sahneledi

  Didim Belediyesi, 'Tiyatro Didim'de' etkinlikleri kapsamında, Nazım Hikmet'in annesi Celile hanımın yaşam öyküsünü anlatan 'Celile' isimli tiyatro oyununu Didimlilerle buluşturdu. Oyun, Didim Ticaret Odası Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi'nde sahnelendi ve büyük beğeni topladı.

 • Didim Belediyesi'nin katkılarıyla Barış Konseri düzenlendi
  18 Ara Didim Belediyesi'nin katkılarıyla Barış Konseri düzenlendi

  Didim Belediyesi'nin katkılarıyla Didim Kültür ve Sanat Derneği (DİKSAD) tarafından Barış Konseri düzenlendi. Konsere Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Metin Başer ve Didimli vatandaşlar katıldı. Konserin sunumunu Hatice Kum, şefliğini ise Cem Sezgin gerçekleştirdi.

 • Didim Belediye Başkanı çalışmaları denetledi
  14 Ara Didim Belediye Başkanı çalışmaları denetledi

  Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Cumhuriyet Mahallesi'nde sürdürülen çalışmaları yerinde denetledi. Yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Didim Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda yerini aldı
  08 Ara Didim Belediyesi, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda yerini aldı

  Didim Belediyesi, Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi'nde tarihi ve kültürel değerleri, doğal güzellikleri ve eşsiz koyları ile tanıtıldı.

 • Didim Belediyesi'nin 2023 yılı son meclis toplantısı
  08 Ara Didim Belediyesi'nin 2023 yılı son meclis toplantısı

  Didim Belediyesi'nin 2023 yılı son meclis toplantısında gündemdeki 5 madde karara bağlandı. Toplantıda, sözleşmeli personel ücreti, geçici işçi vizesi, belediye başkanına yetki verilmesi, borçlanma yetkisi ve taşınmaz satışı konuları ele alındı.

 • Didim Belediyesi Seramik Atölyesi Kurslarına Kayıtlar Başladı
  06 Ara Didim Belediyesi Seramik Atölyesi Kurslarına Kayıtlar Başladı

  Didim Belediyesi tarafından Seramik Atölyesi kursları için kayıtlar başladı. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar halk masasına başvuruda bulunabilecek.

 • Didim Belediyesi Çocuklara Sinema Günleri Düzenliyor
  04 Ara Didim Belediyesi Çocuklara Sinema Günleri Düzenliyor

  Didim Belediyesi, Didimli çocuklara yönelik başlattığı sinema günleri etkinliğine devam ediyor. Köfte Yağmuru 1 filmi büyük ilgi gördü ve çocuklar Didim Belediye Başkanı'na teşekkür etti.

 • Didim'de Dünya Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi
  04 Ara Didim'de Dünya Engelliler Günü etkinlikleri düzenlendi

  Didim Belediyesi ve Didim ve Yöresi Engelliler Derneği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, engelli vatandaşların her türlü ihtiyacının karşılanması için çalışmaların devam edeceğini belirtti. Etkinliğe, Didim Kaymakamı, Garnizon Komutanı, siyasi parti temsilcileri ve engelli vatandaşlar katıldı.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin 2024 yılı bütçesi açıklandı
  29 Kas Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin 2024 yılı bütçesi açıklandı

  Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan toplantıda, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin 2024 yılı bütçesi 5 milyar 850 milyon TL olarak belirlendi. Başkan Çerçioğlu, meclis üyelerine teşekkür ederek, bütçenin hayırlı olmasını diledi.

 • Didim Belediyesi Tarlalarda Yetiştirilen Ürünleri Ücretsiz Dağıtıyor
  24 Kas Didim Belediyesi Tarlalarda Yetiştirilen Ürünleri Ücretsiz Dağıtıyor

  Didim Belediyesi, kendi tarlalarında yetiştirdiği ürünleri vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından hasat edilen sebzeler, Didim Merkez Cami önünde kurulan stantta vatandaşlara dağıtıldı.

 • Mustafa Kemal Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 85. Yıldönümü Anma Programı
  13 Kas Mustafa Kemal Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 85. Yıldönümü Anma Programı

  Didim Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenledi. Programa Didim Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Programda Atatürk'ün kurduğu çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti vurgusu yapıldı ve Atatürk'ün iç dünyasını anlatan müzikli sunum gerçekleştirildi.

 • Didim Belediyesi Yol Çalışmalarına Devam Ediyor
  07 Kas Didim Belediyesi Yol Çalışmalarına Devam Ediyor

  Didim Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Efeler Mahallesi 1520, 1522 sokak ve civar sokaklarda yol düzeltme ve kilit parke döşeme işlemleri gerçekleştiriliyor. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, sağlıklı ve konforlu bir ulaşım ağı oluşturmak amacıyla çalışmaların belirli bir program dahilinde yürütüldüğünü belirtti.

 • Didim Amfi Park'ta Spor Etkinliklerine Yoğun İlgi
  07 Kas Didim Amfi Park'ta Spor Etkinliklerine Yoğun İlgi

  Didim Belediyesi öncülüğünde her cumartesi gerçekleştirilen pilates, zumba, cardio etkinlikleri Didim Amfi Tiyatro önünde bulunan Amfi Park'ta düzenleniyor. Uzman antrenörler eşliğinde gerçekleştirilen etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

 • Didim Belediyesi Öncülüğünde Cumhuriyetin 100. Yılında Zeybek Gösterisi
  27 Eki Didim Belediyesi Öncülüğünde Cumhuriyetin 100. Yılında Zeybek Gösterisi

  Didim Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, 7'den 77'ye tüm kesimden gönüllülerin katkılarıyla Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 kişi ile Zeybek Gösterisi düzenlendi. Gösteriye Didim Belediye Başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte, Cumhuriyetin 100. Yılına özel tişörtler giyen 100 kişi yöresel halk oyununu bir ahenk içerisinde sergiledi. Didim Belediye Başkanı, Cumhuriyetin yaşayacağı mesajını verdi.

 • Didim Belediyesi, kışlık sebzelerin ekimine başladı
  16 Eki Didim Belediyesi, kışlık sebzelerin ekimine başladı

  Didim Belediyesi, Balat Mahallesi'nde bulunan tarlasına kışlık sebzelerin ekimine başladı. Yetiştirilen ürünler vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, tarladaki çalışmaları yerinde denetleyerek, ürettiği sebzelerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılacağını belirtti.

 • Didim'de Ay Yıldızlıların Euro 2024 sınavı dev ekranda izlendi
  16 Eki Didim'de Ay Yıldızlıların Euro 2024 sınavı dev ekranda izlendi

  Didim Cumhuriyet Kent Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, yüzlerce vatandaşın katılımıyla A Milli Futbol Takımı'nın Letonya maçı dev ekranda yayınlandı. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay da milli coşkuya ortak oldu.

 • Didim Belediyesi Balat Mahallesi'nde Temizlik ve Ağaç Budama Çalışmalarını Sürdürüyor
  13 Eki Didim Belediyesi Balat Mahallesi'nde Temizlik ve Ağaç Budama Çalışmalarını Sürdürüyor

  Didim Belediyesi ekipleri, Balat Mahallesi'nde temizlik ve ağaç budama çalışmalarını gerçekleştirerek vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir kentte yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, ekiplerin belirlenen program çerçevesinde köylerde ve tüm mahallelerde çalışmalarını gerçekleştirdiğini belirtti.

 • Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ni Minik Öğrenciler Ziyaret Etti
  07 Eki Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ni Minik Öğrenciler Ziyaret Etti

  Aydın'ın Didim ilçesinde eğitim gören minik öğrenciler, Sokak Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Belediye barınağında hayvanları koruma ve sevme bilinci aşılandı.

 • Didim Belediye Başkanı Akbüklü vatandaşlarla toplantı yaptı
  27 Eyl Didim Belediye Başkanı Akbüklü vatandaşlarla toplantı yaptı

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Akbük Mahallesi'nde halk toplantısı düzenledi. Toplantıya belediye başkanı, başkan yardımcıları, ASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atabay, vatandaşların sorun ve önerilerini dinleyerek, Akbük'e yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Akbük Liman bölgesindeki projelerin izin alınamadığını belirten Atabay, bisiklet ve yürüyüş yolu çalışmalarının başladığını ve kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.

 • Didim'de Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği: Şehrini Hisset, Gelecek Enerjini Koru
  22 Eyl Didim'de Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği: Şehrini Hisset, Gelecek Enerjini Koru

  Didim Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, Didim Amfi Tiyatro önünde pilates aktivitesi gerçekleştirildi. Vatandaşlar, uzman antrenörler eşliğinde sağlıklı yaşam ve zindelik kazanma amacıyla pilates yaptı.

 • Didim Belediye Başkanı Mavişehir Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu
  14 Eyl Didim Belediye Başkanı Mavişehir Mahallesi'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Mavişehir Mahallesi'nde vatandaşlar ve esnafla bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.

 • Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Mavişehir Mahallesi'nde Vatandaşlar ve Esnafla Buluştu
  14 Eyl Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Mavişehir Mahallesi'nde Vatandaşlar ve Esnafla Buluştu

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Mavişehir Mahallesi'nde esnafları ziyaret ederek talep ve önerilerini dinledi. Atabay, vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunarak kentin gelişimi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

 • Didim Belediye Başkanı Atabay, yol yapım çalışmalarını denetledi
  09 Eyl Didim Belediye Başkanı Atabay, yol yapım çalışmalarını denetledi

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Belediyesi tarafından sürdürülen yol yapım çalışmalarını yerinde denetledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte çalışmaları inceleyen Atabay, daha iyi hizmet sunmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

 • Didim Belediye Meclisi'nden Cenaze Hizmetlerinde Ücretler Kaldırıldı
  09 Eyl Didim Belediye Meclisi'nden Cenaze Hizmetlerinde Ücretler Kaldırıldı

  Didim Belediye Meclisi'nin Eylül ayı olağan toplantısında cenaze hizmetlerinden ücretlerin kaldırılmasını oy birliği ile kabul etti.

 • Didim Halk Dansları Festivali'nin gala gecesi Akbük'te gerçekleştirildi
  03 Eyl Didim Halk Dansları Festivali'nin gala gecesi Akbük'te gerçekleştirildi

  Didim Halk Dansları Topluluğu Spor Kulübü'nün (DAHOT) geleneksel hale getirdiği Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin 12. gala gecesi Akbük'te düzenlendi. Yurt içi ve yurt dışından katılan halk oyunu ekipleri, yöresel kıyafetleriyle performans sergiledi.

 • Didim Belediyesi Dünya Barış Günü Şenlikleri Devam Ediyor
  03 Eyl Didim Belediyesi Dünya Barış Günü Şenlikleri Devam Ediyor

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Barış Günü Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen tiyatro etkinliği büyük ilgi gördü. Programda tiyatro oyunları sahnelendi ve söyleşi yapıldı.

 • Didim'de 1 Eylül Barış Şenlikleri Devam Ediyor
  02 Eyl Didim'de 1 Eylül Barış Şenlikleri Devam Ediyor

  Didim'de her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen 1 Eylül Didim Barış Şenlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Barış yürüyüşü, konserler ve tiyatro oyunları gibi birçok etkinlikle barışın önemi vurgulanıyor.

 • Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Barış Günü Şenlikleri başladı
  01 Eyl Didim Belediyesi tarafından düzenlenen Dünya Barış Günü Şenlikleri başladı

  Didim Belediyesi tarafından her yıl yapılan 1 Eylül Dünya Barış günü kapsamında organize edilen Dünya Barış Günü Şenlikleri etkinliklerle başladı. Dans etkinliği, vegan makarna ikramı ve tiyatro oyunları gibi etkinliklerin yer aldığı şenlikler, 3 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek.

 • Didim'de Barış Şenlikleri Başladı
  01 Eyl Didim'de Barış Şenlikleri Başladı

  Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen Barış Şenliklerinin ilk gün etkinlikleri çerçevesinde vatandaşların da katılımıyla dans gösterimi yapıldı; ardından Vegan Büfede hazırlanan vegan makarna vatandaşlara dağıtıldı.

 • Didim'de Balık Avlanma Sezonu Açıldı
  31 Ağu Didim'de Balık Avlanma Sezonu Açıldı

  Ülke genelinde 1 Eylül itibariyle balık avlanma sezonunun başlayacak olması sebebiyle Aydın'ın Didim ilçesinde açılış etkinliği düzenlendi. Etkinlikte konuşan yetkililer, yeni av sezonunun bereketli geçmesini temenni etti ve balıkçılığın önemine vurgu yaptı.

 • Didim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu
  31 Ağu Didim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

  Didim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Fener alayı ve Bulutsuzluk Özlemi konseriyle renklenen etkinliklere binlerce kişi katıldı.

 • Didim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu
  31 Ağu Didim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

  Aydın'ın Didim ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü çerçevesinde fener alayı düzenlenirken; yürüyüşün ardından Bulutsuzluk Özlemi Grubu konserinde Didimliler coşkuyla eğlendi.

 • Didim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yapıldı
  30 Ağu Didim'de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yapıldı

  Didim Cumhuriyet Kent Meydanı'nda 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yıl dönümü dolayısıyla çelenk koyma töreni düzenlendi. Törene, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Bayram kutlamaları fener alayı ve konserle devam edecek.

 • 30 Ağustos Zafer Bayramı Didim'de Fener Alayı ve Bulutsuzluk Özlemi Konseri ile Kutlanacak
  29 Ağu 30 Ağustos Zafer Bayramı Didim'de Fener Alayı ve Bulutsuzluk Özlemi Konseri ile Kutlanacak

  Didim Belediyesi tarafından organize edilen program çerçevesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı, Fener Alayı yürüyüşü ve Bulutsuzluk Özlemi konseri ile kutlanacak. Yürüyüşün ardından Türk Rock grubu Bulutsuzluk Özlemi, Cumhuriyet Kent Meydanı'nda sahne alacak. Tüm vatandaşlar davetlidir.

 • Didim Belediyesi İşçilerinin Maaşında İyileştirme Yapıldı
  29 Ağu Didim Belediyesi İşçilerinin Maaşında İyileştirme Yapıldı

  Didim Belediyesi'nde görev yapan işçilerin maaşlarında iyileştirme yapıldı. DİSK Genel İş Sendikası Aydın Şube Başkanı ve Didim Belediyesi İşyeri temsilcileri, Belediye Başkanı ile görüşerek ek iyileştirme konusunda mutabakata vardılar.

 • Didim Belediyesi Bisiklet Yolu Projesi Başlatıldı
  26 Ağu Didim Belediyesi Bisiklet Yolu Projesi Başlatıldı

  Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın öncelikli projelerinden biri olan bisiklet yolları için çalışmalar başlatıldı. İlk adım Akbük Mahallesi'nde atıldı.

 • Didim Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Açıklandı
  24 Ağu Didim Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen ve Muğla'dan katılan Yüksel Gedikli'nin 'İlyasbey Külliyesi' fotoğrafıyla birinci olduğu '1. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Yarışmada altın madalyayı Yüksel Gedikli, gümüş madalyayı Hakan Gümüş, bronz madalyayı Ali Kayabaşı kazandı. Ayrıca Fazilet Ecemiş, Hakan Kuyumcu, İsmail Serhat Şahin ve Mehmet Çimenli de mansiyon ödüllerine layık görüldü. Ödül töreni ve sergi 1 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

 • Akbük'ün tarihi şifalı su kaynağı 'Soğuk Su', tatilcilerin ilgisini çekiyor
  22 Ağu Akbük'ün tarihi şifalı su kaynağı 'Soğuk Su', tatilcilerin ilgisini çekiyor

  Didim ilçesine bağlı Akbük'te bulunan tarihi şifalı su kaynağı 'Soğuk Su', tatilcilerin ve bölgede yaşayanların uğrak yeri olmaya devam ediyor. Havzada yapılan su tahlilleri insan sağlığını tehdit edecek bir bulguya rastlamadı. Başkan Vekili Celalettin Erol, asılsız iddiaların olduğunu belirterek vatandaşları rahat olmaları konusunda uyardı.

 • Didim Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması Başvuruları Sonuçlandı
  19 Ağu Didim Belediyesi 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması Başvuruları Sonuçlandı

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen, Didim'in Arkeolojik Mirası, Didim'de Turizm ve Yaşam konulu 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması için başvurular sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından Didim Belediyesi Altınkum Ek Hizmet Binası'nda jüri değerlendirme toplantısı yapıldı. Yarışmanın sonuçları 21 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak ve dereceye giren yarışmacılar ödüllerini 1 Eylül 2023 tarihinde yapılacak sergi ve törenle alacaklar.

 • Didim Belediyesi, Türkiye'nin ilk Vegan Büfesini açtı
  18 Ağu Didim Belediyesi, Türkiye'nin ilk Vegan Büfesini açtı

  Didim Belediyesi, Türkiye'nin ilk vegan festivaline ev sahipliği yapan Didim'de, vegan yaşamı ve bitki bazlı beslenme biçimini desteklemek için Vegan Büfe açtı. Vegan Büfe, Altınkum Yalı Caddesi'nde hizmet vermeye başladı ve yaz sonuna kadar açık olacak. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, bu çalışmanın Türkiye'nin ilk vegan dostu kenti olan Didim'deki vegan yaşamı destekleme çabalarının bir parçası olduğunu belirtti.

 • Didim Belediye Başkanı Su Ürünleri Kooperatiflerini Ziyaret Etti
  16 Ağu Didim Belediye Başkanı Su Ürünleri Kooperatiflerini Ziyaret Etti

  Batıköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Altan Görecek ve Akbük Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Fatih Çavuş, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette kooperatif başkanları, faaliyetleri hakkında bilgi verirken, balıkçı barınaklarının sorun ve taleplerini iletti. Başkan Atabay ise kooperatiflerin geliştirilmesi ve sorunlarının çözümü için destek sözü verdi.

 • Didim Belediyesi Katkılarıyla Altınkum Yazarlar Festivali Sona Erdi
  16 Ağu Didim Belediyesi Katkılarıyla Altınkum Yazarlar Festivali Sona Erdi

  Didim Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Altınkum Yazarlar Festivali, bu yıl 19. kez gerçekleştirildi. Festivalde Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Gazeteci-Yazar Uğur Dündar, Gazeteci Barış Terkoğlu ve birçok yerel yazar okurlarıyla buluştu. Yazarlar, kitaplarını imzaladı ve söyleşilerde görüşlerini paylaştı. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, festivalin başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

 • Didim Belediyesi'nin Katkılarıyla Düzenlenen Yaz Konseri Büyük Beğeni Topladı
  15 Ağu Didim Belediyesi'nin Katkılarıyla Düzenlenen Yaz Konseri Büyük Beğeni Topladı

  Didim Belediyesi'nin katkılarıyla Didim Türkü Grubu tarafından düzenlenen yaz konseri Didim Amfi Tiyatro'da gerçekleştirildi. Konserde Şef Selahattin Aydın yönetimindeki Didim Türkü Grubu, Türkiye'nin farklı bölgelerine ait eserleri seslendirdi. Konser sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Koro Şefi Selahattin Aydın'a çiçek takdim etti.

 • Didim Belediyesi, Akbük'te Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı
  10 Ağu Didim Belediyesi, Akbük'te Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı

  Didim Belediyesi, Akbük Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte vatandaşlara aşure ikram etti. Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve diğer yetkililerin de katıldığı etkinlikte, hazırlanan aşureler dev kazanlarda pişirilerek vatandaşlara dağıtıldı.

 • Didim'de çamlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı
  08 Ağu Didim'de çamlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı

  Aydın'ın Didim ilçesinde makilik alanda başlayan ve daha sonra ağaçlandırma yoluyla dikilen çamlık alana sıçrayan yangın, 4,5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Yangının soğutma çalışmaları ise ekiplerce sürdürülüyor. Yangın, Didim Belediyesi ve Muğla'nın Milas Belediyesi'nden gelen iş makineleriyle engellenmeye çalışıldı. Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının gece boyunca devam edeceğini belirtti.

 • Didim Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 19. Altınkum Yazarlar Festivali
  07 Ağu Didim Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 19. Altınkum Yazarlar Festivali

  Didim Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Altınkum Yazarlar Festivali, usta kalemleri okurları ile buluşturmaya devam ediyor. Festivalde birbirinden değerli yazarlar, okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzalatma şansı elde ediyor. Festival, 15 Ağustos 2023 Salı gününe kadar devam edecek.

 • Didim Belediyesi tarafından düzenlenen konserde Ersay Üner ilçe halkıyla buluştu
  03 Ağu Didim Belediyesi tarafından düzenlenen konserde Ersay Üner ilçe halkıyla buluştu

  Didim Belediyesi tarafından Didim Amfi Tiyatro'da düzenlenen konserde pop müziği sanatçısı ve söz yazarı Ersay Üner, ilçe halkıyla bir araya geldi. Konserde en sevilen şarkılarını seslendiren Üner'e, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay çiçek takdim etti. Başkan Atabay, etkinlik ve konserlerin ara vermeden devam edeceğini belirtti.

 • Didim Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Vatandaşlara Aşure İkram Etti
  01 Ağu Didim Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Vatandaşlara Aşure İkram Etti

  Didim Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın katılımıyla vatandaşlara aşure ikram etti. İkram etkinliğine belediye başkanı, başkan yardımcıları ve ilçe başkanları da katıldı.

 • Didim Amfi Tiyatro'da Ersay Üner Konseri
  01 Ağu Didim Amfi Tiyatro'da Ersay Üner Konseri

  Didim Amfi Tiyatro, yarın saat 21.00'de müzisyen Ersay Üner'i ağırlayacak. Geçen yıl yapımı tamamlanan 3 bin 500 kişilik Didim Amfi Tiyatro, yeni bir konsere daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Didim Belediyesi tarafından düzenlenecek konser programı kapsamında Türkiye'nin sevilen seslerinden, pop müzik sanatçısı Ersay Üner hayranlarıyla buluşacak. Tüm vatandaşları konsere davet eden Başkan Atabay, 'Kültürün ve sanatın merkezi olan Didim Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilecek olan Ersay Üner konserine tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. 2 Ağustos Çarşamba günü Didim Amfi Tiyatro'da buluşalım' dedi.

 • Didim Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu
  01 Ağu Didim Belediyesi Muharrem Ayı Dolayısıyla Vatandaşlara Aşure İkramında Bulundu

  Didim Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği aşure ikramında vatandaşlara aşure dağıttı. İkrama Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, belediye başkan yardımcıları ve ilçe başkanları da katıldı. Vatandaşlar, aşure ikramı için belediyeye teşekkür etti.

 • Didim Belediyesi KPSS'ye ücretsiz ulaşım desteği sağladı
  23 Tem Didim Belediyesi KPSS'ye ücretsiz ulaşım desteği sağladı

  Didim Belediyesi, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek vatandaşlar için ücretsiz ulaşım desteği sağladı. Sınava Didim'den katılacak olan vatandaşlar için belediye önünden saat 07.00'de ücretsiz otobüs kaldırıldı. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, tüm adaylara başarılar diledi.

 • Didim Belediyesi, Kentin Tüm Mahallelerinde Çalışmalarına Devam Ediyor
  22 Tem Didim Belediyesi, Kentin Tüm Mahallelerinde Çalışmalarına Devam Ediyor

  Didim Belediyesi, Akyeniköy, Akköy ve Balat Mahallelerinde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ağaç ve ot budama çalışmaları gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol düzenlemesi ve parke taşı kaplama çalışmaları sürdürülüyor. Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, kentin güzelleşmesi için çalışmaların durmaksızın devam edeceğini belirtti.

 • Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Turizm Derneği Kokteyline Katıldı
  21 Tem Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Turizm Derneği Kokteyline Katıldı

  Didim Turizm Derneği tarafından düzenlenen 'Gelecekte daha iyi bir Didim için' adlı dayanışma kokteyline Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay da katıldı. Kokteylde, Didim'de hayata geçirilecek turizm projeleri ve belediyenin çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 • Didim Belediyesi KPSS'ye katılacak vatandaşlar için ücretsiz otobüs kaldıracak
  21 Tem Didim Belediyesi KPSS'ye katılacak vatandaşlar için ücretsiz otobüs kaldıracak

  Didim Belediyesi, KPSS'ye katılacak olan vatandaşlar için ücretsiz olarak otobüs kaldıracak. Sınav günü saat 07.00'de Didim Belediyesi önünden araçlar hareket edecek. Kayıt yaptırmak için belediyenin halk masasından ya da 444 81 09 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 • Didim Belediyesi Uslu Sitesi Sahili'nde Temizlik Çalışması Gerçekleştirdi
  19 Tem Didim Belediyesi Uslu Sitesi Sahili'nde Temizlik Çalışması Gerçekleştirdi

  Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Fevzi Paşa mahallesindeki Uslu Sitesi Sahili'nde detaylı temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Plaj ve plajın arka kısmındaki çeşitli malzemeler toplanırken, tatilciler çevre bilinci konusunda bilgilendirildi.

 • Didim Lavanta Festivali Muhteşem Anlara Sahne Oldu
  17 Tem Didim Lavanta Festivali Muhteşem Anlara Sahne Oldu

  Didim Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Didim Lavanta Festivali, binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Festivalde, göz alıcı mor renkli tarlalar, atölyeler, müzik konserleri ve birbirinden güzel etkinlikler yer aldı.

 • Didim'de 3. Lavanta Festivali Yoğunluğu
  15 Tem Didim'de 3. Lavanta Festivali Yoğunluğu

  Didim Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Lavanta Festivali, binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Festivalde lavanta tarlasında bol bol fotoğraf çekildi ve Samida grubu sahne aldı. Festival, Didim'in turizm noktasında katkı sunması adına önemli bir etkinlik olarak değerlendirildi.

 • Didim Belediyesi, İnşaat Yasağı Denetimlerine Devam Ediyor
  27 Haz Didim Belediyesi, İnşaat Yasağı Denetimlerine Devam Ediyor

  Didim Belediyesi ekipleri, 15 Mayıs'ta başlatılan inşaat yasağına yönelik denetim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, kent genelinde bulunan tüm inşaat alanlarında denetim çalışmaları devam ediyor. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, yasağın 15 Ekim tarihine kadar uygulanacağını belirterek, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerine ara vermeden devam ettiğini açıkladı.

 • Didim Belediyesi Çocuk Festivali düzenledi
  22 Haz Didim Belediyesi Çocuk Festivali düzenledi

  Didim Belediyesi, yaz tatiline giren çocuklar için Çocuk Festivali düzenledi. Festivalde çocuklar için eğlenceli aktiviteler, geleneksel sokak oyunları, yüz boyama etkinlikleri, danslar, çocuk tiyatroları ve illüzyon gösterileri düzenlendi. Ayrıca Çocuk Kitapları Fuarı da beğeni kazandı. Festival kapsamında çocuk kitabı yazarları Ayşenur Başaran, Naide Duymaz Karabulut ve Özge Nur Küskün, okurları ile buluştu ve kitaplarını imzaladı. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, çocuklar için güzel çalışmalara imza attıklarını belirterek, festivali düzenlediklerini ve katılım gösteren tüm çocuklara teşekkür etti.

Advertisement