Otomobil İç Mekanları - Son Dakika

Otomobil İç Mekanları

10.05.2008 17:22

Dışarda gördüğümüz arabaların hepsine yine dışardan bakarız ve yorumumuzu sadece ona göre yaparız. Peki bir arabanın dışıyla içinin aynı kalitede olup olmadığını merak ettiniz mi? “İç mekan dediğin nedir ki?” demeyin, büyük sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

1
Audi R8 (Dizel) : İşte iç mekan kalitesi ve şıklığı konusunda tartışmasız Dünya’nın en iyilerinden biri olan Audi’nin en prestijli modeli olan R8’in son versiyonu dizel modelinin iç mekanı. Yeme de içinde(!) yat dedirtecek cinsten:)
2
Bugatti Veyron : Bu da saatte 400 km hızla ve 1001 HP ile Dünya’nın en hızlı, en güçlü, en pahalı ve en şaşalı otomobili Bugatti Veyron’un iç mekanı. Her şeyi gibi içi de sanat eseri gibi.
3
Lamborghini Reventon : Lamborghini’nin bu son modelinin içine, hele de göstergelerine bakınca bunun bir arabaya ait olduğuna inanmak mümkün değildir. Zaten Lamborghini de pek araba sayılmaz.
4
Maserati Quattroporte : Pek bilinen ve fiyatından dolayı yaygın bir marka olmasa da Maserati Quattroporte’nin iç mekanını görün istedik.
5
Mercedes CLS : Otomobil galerisi hiç CLS’siz olur mu? Biz de olmaz dedik ve Dünya’nın en seksi arabasının da iç mekanını aldık. Hemen belirtelim; resim aracın son halinin resmi olsa da CLS tam beş yıllık bir model.
6
Range Rover : Bu da bir SUV, Range Rover’in iç mekanı.
7
Ferrari 599 GTB Fiorano : Bir arabanın iç mekanı nasıl olursa olsun, kral koltuğundaki Ferrari’nin yeri hiç değişmeyecek. İşte kralın 599 GTB modelinin hayranlık uyandıran iç mekanı.
8
Porsche Carrera 4 : Böyle bir arabanın, üstelik üstü açık arabanın içinden çıkmak ister miydiniz. Carrera 4’ün iç mekanı bir Porsche’ye ait olduğunu hemen belli ediyor.
9
Honda Civic HB : Honda Civic’in yeni versiyonunun iç mekanı kesinlikle diğer arabalardan çok daha ileride.
10
BMW X5 : Türk halkının Jeep markasından alarak tüm arazi araçlarına verdiği ad olan “cip”leri ’99-2000 yıllarında şehir içine sokarak adeta bir devrim yaratan BMW X5’in en son halinin iç mekanı tipik bir BMW yüzü.
11
BMW M6 Convertible : Bu da BMW’nin üstü açık M6 iç mekanı. BMW tasarımcıları iç mekan konusunda aynı çizgi üzerinden gitmekte fazlasıyla ısrarcı.
12
Chrysler 300 C : Chrysler’in Mercedes E ve BMW 5 serisine rakip olarak piyasaya sürdüğü 300 C modelinin gerçekten çok asil bir iç mekanı var.
13
GMC Sierra Denali : Türkiye yollarında çok nadir gördüğümüz, devasa pick-up (pikap) ve cipler üreten Amerika’lı GMC firmasının en lüks modellerinden biri olan Sierra Denali modelinin iç mekanı... Pek iyi görünmediyse şunu bilmeniz de yarar var; Amerika’lılar araç tasarımına ve iç mekan kalitesine pek önem vermiyor.
14
Jeep Grand Cherokee : Jeep’in en popüler üyesinin iç mekanında sadelik ön planda tutuluş.
15
Mercedes CL 65 AMG : Bir araba düşünün; markası Mercedes, modeli CL olacak... Üstelik arkasında bir de AMG yazısı bulunacak... Böyle bir arabanın iç mekanı için söylenecek tek cümle var; krallara layık.
16
Mercedes S Class : Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın da makam aracı olarak kullandığı, Mercedes’in en büyük ve lüks sedanı S’in iç mekanının standart şeklinden biraz fazlası var resimde.
17
Mercedes C : C Serisinin en standart şekli... “Standardı buysa...” diye başlayası geliyor insanın.
18
Volvo S 80: Volvo’nun makam aracı S80’de o bildik Volvo havası ve kalitesi hemen hissediliyor.
19
Mini Cooper S
20
Jaguar XK: Jaguar’ın en çekici modellerinden biri XK’nın iç mekanı Jaguar markasına yakışır şekilde tasarlanmış.
21
WV Passat CC: Mercedes CLS’ye rakip olarak üretimine başlanacak olan Passat CC’nin CLS’yi yakalayabileceği tartışılır ama yine de her yönüyle çok başarılı bir iç mekan tasarımına sahip olduğu kesin.
22
Alfa Romeo 159: Bütün Alfa Romeo modelleri gibi Alfa 159’un da iç mekanı en ince ayrıntısına kadar özenle işlenmiş.
23
Audi A6 Sedan: Audi kendine rakip olarak gördüğü Mercedes ve BMW’yi dış tasarım ve özellikler konusunda yakalayamıyor, ama sahip olduğu tasarımcıların parmak ısırtan iç mekan kabiliyeti yok mu...
24
Lamborghini Gallardo: Lamborghini’nin lider modeli Gallardo’nun iç mekanı insanın kalp atışlarını hızlandırıyor.
25
Ford Focus : Kim demiş şık ve kaliteli bir iç mekan sadece çok lüks arabalarda olur diye? Ford’un bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran orta sınıf modeli Focus’un yeni iç mekanı Focus ismini gerçekten hakediyor.
26
Honda Accord: Dış tasarımında lüksünü pek göstermeyen Honda Accord bundan memnun mu değil mi bilinmez ama, iç mekanında göstermediği lüksü oldukça üst düzeye taşıdığı kesin.
27
Ferrari 599 GTB Fiorano : Bu Photoshop’la hazırlanmış bir animasyon, bir maket veya hiçbir zaman üretime geçmeyecek bir konseptin değil; Ferrari’nin tamamen gerçek bir seri üretim arabası olan 599 GTB Fiorano modelinin görüntüsü.
28
Citroen C4 Picasso: Citroen’in isteğe göre yedi kişilik olabilen aile arabası modeli C4 Picasso, en sıradışı ve teknolojik iç mekanlardan birine sahip.
29
Bentley GT: İngiliz otomobil markası Bentley’in GT modelinin içi sanat eseri gibi.
30
Rolls-Royce Phantom: Türkiye’de hiç bulunmayan, Dünya’da da sadece ya Arap şeyhlerinin, ya da Roman Abramovich tarzı petrol zenginlerinin kullanabildiği dev Phantom’un klasik iç mekanı asalet, zerafet ve şıklık temaları üzerine tasarlanmış. Hazırlayan: Bilal TEYMUR

Son Dakika Otomobil İç Mekanları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

8 annenin yüreğine ateş düştü! Melek yüzlü hemşirenin yaptıkları hastaneyi harekete geçirdi Cinsel içerikli sitede 24 saatte 8 milyon lira kazanan Bella Thorne dur durak bilmiyor! Son pozuna beğeni yağdı 20 hayaletle ilişkiye girdiğini iddia eden genç kadın aşk acısı çekiyor! Sebebi yine onlar Yeteneği sayesinde köşeyi dönecek! 1200 TL'ye aldığı aracı şimdi 8 milyon TL'ye satıyor Dünyanın en soğuk köyü! Nefesinizin bile buz tuttuğu yerde rekor kırıldı