Twitter'da Takipçi Kazanma Yöntemleri - Son Dakika

Twitter'da Takipçi Kazanma Yöntemleri

05.05.2014 16:36

Herkesin yüzlerce, hatta binlerce takipçisi varken sizin neyiniz eksik?

1

Takip edeni takip ederim yöntemi


Oldukça basit, ancak gösterişli bir sistem olduğu söylenemez. Biri sizi takip ediyorsa, siz de onu takip etmelisiniz. Ya da siz birini takip ediyorsanız, o da sizi takip edebilir. Böylelikle takipçi sayınız artar, ancak takip ettiğiniz kişi sayısı da aynı olacağından, bu pek de çekici değildir. Twitter'daki birçok kullanıcı, takip edeninin çok, takip ettiğinin ise az olmasından hoşlanır.

2

Gündemi takip ederek takipçi kazanmak


Bildiğiniz gibi Twitter'ın sol yan tarafında bir "Gündem" bölümü bulunur. Burayı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. İster Türkiye'nin, ister farklı bir ülkenin, isterseniz de dünyanın o anki gündemini görebilirsiniz ve gündem başlığı olan HT'leri (#konu...) kullanarak dikkat çekici mesajlar yazabilirsiniz. Böylelikle o HT'ye tıklayanlar, mesaj sonuçları içinde sizin yazdıklarınızı da görecektir ve böylelikle yeni takipçiler kazanabilirsiniz.

3

#FF yaparak takipçi kazanma


#FF, yani Friday Follow, sizin takip ettiğiniz insanları diğer kişilere tavsiye etmeniz anlamını taşıyor. Böylelikle sizin listenizdeki kişileri tavsiye ettiğiniz için o kişiler de sizi daha sonra kendi takipçilerine tavsiye edebiliyor; "Bu kullanıcıyı takip edin" diyebiliyorlar. Bu faaliyetler de yine ekstra takipçi olarak size geri dönebilir: #FF @Teknokulis gibi...

4

Parayla takipçi elde etmek


Paralı olduğu için getirisi daha fazladır. Bir anda 500, bin ya da daha fazla takipçiye sahip olabilirsiniz. Ancak bu sistemlerin ne kadar güvenli olduğu tartışılır. Aynı zamanda Twitter da spam yaptığınızı düşünebilir. Çünkü kısa sürede bu kadar fazla takipçi elde etmeniz şüphe uyandıran bir durum. Para karşılığı takipçi elde ederken bu kez reklam tweet'lerine maruz kalmazsınız, ancak yine o takipçilerin büyük kısmının sizi takip ettiğinden haberi yoktur. Dolayısıyla fark ettiklerinde kısa süre sonra takipçi sayınızda düşüşler olabilir.

5

Reklam vermek


Bu yöntem henüz Facebook gibi işlemiyor. Facebook'ta ufak ücretler sonucunda günlük reklamlar yayınlayabiliyor ve bilinçli olarak takipçiler çekebiliyorsunuz. Twitter'da ise, daha çok kurumlara yönelik tanıtım çalışmaları var. Bunların ücretleri de ortalama bir kullanıcının ödeyemeyeceği kadar fazla olabiliyor.

6

Takip etmeyenleri görün ve bir kerede hepsinden kurtulun.


Evet, bu da mümkün. Bunun için Google'da ufak bir arama yapmanız veya HT başlıklarına bakmanız yeterli. Kısa sürede uygun sonuçlar bulabilirsiniz. Tabi uygulamayı aktif ederken istenilen izinlere de dikkat etmeyi ihmal etmeyin. Böylece sizi takip etmeyenleri görebiliyor ve hemen siz de onları listenizden çıkarabiliyorsunuz.

Son Dakika Twitter'da Takipçi Kazanma Yöntemleri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement