Okul basıp öğretmeni darp edenler serbest bırakıldı - Son Dakika
Güncel

Okul basıp öğretmeni darp edenler serbest bırakıldı

Kocaeli Darıca'da bir ilkokulda çocuğunun kavga ettiği öğrenciyi göstermesini istediği öğretmenden olumsuz yanıt alınca çağırdığı 2 yakınıyla öğretmenin üzerine yürüyen ve bir başka öğretmeni de darbeden öğrenci velisi ve bir yakını 300'er bin lira kefaletle serbest bırakıldı.

29.05.2024 17:32  Güncelleme: 19:17

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kızıyla kavga eden öğrenciyi göstermediği için öğretmen Burak Laçin'in üzerine yürüyen, araya giren öğretmen Mehmet Demir'i de darbettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen M.A. (32) ve yakını S.A. (28), adli kontrol tedbiri kapsamında 300'er bin TL kefaletle serbest bırakıldı.

ÖĞRETMEN ÇOCUĞU GÖSTERMEYİNCE VELİ YAKINLARINI ÇAĞIRDI

Dün Kazım Karabekir Mahallesi İnönü Caddesi'ndeki Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu'nda iddiaya göre olaydan bir gün önce birinci sınıf öğrencisi 2 kız çocuğu kavga etti. Akşam eve giden öğrencilerden biri, kavgayı babası M.A.'ya anlattı. Dün sabah saatlerinde okula gidip, kızının eğitim gördüğü sınıfa giren M.A., sınıf öğretmeni Burak Laçin'den çocuğu ile kavga eden öğrenciyi kendisine göstermesini istedi. M.A., Laçin'den olumsuz cevap aldı.

Okul basıp öğretmeni darbedenler 300'er bin lira kefaletle serbest kaldı

GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA 300'ER BİN LİRA KEFALETLE SERBEST KALDILAR

Bunun üzerine M.A. okula çağırdığı yakınları ile öğretmen Laçin'in üzerine yürüdü. Araya giren öğretmen Mehmet Demir tekme ve yumrukların hedefi oldu. Demir hastaneden darp raporu aldı. Şikayet sonrası veli M.A. ile yakınları S.A. ve İ.A. gözaltına alındı.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, bugün Gebze Adliyesi'ne sevk edildi. İ.A., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, hakim karşısına çıkan M.A. ve S.A., adli kontrol tedbiri kapsamında 300'er bin TL kefaletle serbest bırakıldı.

Okul basıp öğretmeni darbedenler 300'er bin lira kefaletle serbest kaldı

BAKAN TEKİN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabı üzerinden öğretmenin darbedilmesine şu sözlerle tepki göstermişti:

"Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir okulumuzda öğretmenimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılığımızı yineliyorum. Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlattığımız gibi adli sürecin de takipçisi olacağız. Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni ÖMK'nin bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu vesile ile okuldaki güven ikliminin tesisi ve eğitim süreçlerinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için sene başında hayata geçirdiğimiz 'Veli Randevu Sistemi'nin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Meslektaşımıza ve eğitim ailemize geçmiş olsun."

Okul basıp öğretmeni darp edenler serbest bırakıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Okul basıp öğretmeni darp edenler serbest bırakıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (11)

 • Galatasaray Spor kulübü: Şaşırdıkmı tabiki hayır 21 0 Yanıtla
 • Emir Kozcu: Bu ülkede paranın halledemeyeceği hicbirsey yok. Örnekte görüldüğü gibi. 19 0 Yanıtla
 • Bilal Çakmak: Tamam darp eden arkadaşlar suçlu ama 300.000? boşa ödemişler , zaten serbest bırakılacaklardı. Bilemedin bir hafta tutukluluk sonra tutukluluğa itiraz ve serbest kalacaklardı. 7 0 Yanıtla
  Aa: geri alacak.kefalet devlete gitmiyor hepsi 0 0
 • Hidayet kapaklıkaya: Para ile adalet olmaz maalesef zengin ceza almıyo bu ülkede ?? 4 0 Yanıtla
 • Yunuss Bayern: Made in Turkia 4 0 Yanıtla
 • İdris Uzun: Öğretmenlik mesleği artık kutsal meslek değil stres atmak için kum torbası gibi dövülüp hakaret edilen ara sırada öldürülen bir meslek oldu. 3 0 Yanıtla
 • Ercan Karatas: AKP GİDERSE ADALET GELİR 1 0 Yanıtla
 • Aa: hakimin savcının odasıni basın bakalım ne olacak 0 0 Yanıtla
 • Hakan Arikan: ülkede adalettt yokkkk 0 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement