Son Dakika Haberleri: Gündem / 18 Haziran 2016

Gündem / 18 Haziran 2016

3 yıl önce

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığında düzenlenecek Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak törenine katılacak.

Gündem / 18 Haziran 2016, System.String[]
Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığında düzenlenecek Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak törenine katılacak.

Erdoğan ayrıca Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilecek Antik Çağdan 21. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi Eseri tanıtımına ve Yenikapı Sahili'nde, il protokolünün yer alacağı iftara iştirak edecek.

(İstanbul/14.00/18.00/20.47) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Başbakan Binali Yıldırım, şehit aileleri ile iftarda buluşacak.

(İzmir/20.46) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Üniversiteye girişte ikinci basamak olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), LYS-4 sosyal bilimler oturumu ile başlayacak.

(10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Valilik iftarına katılacak.

(Düzce/20.38) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yahyalı ve Develi gençlik merkezlerinin açılışlarına katılacak, Develi'de iftara iştirak edecek.

(Kayseri/17.00/19.00/20.16) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Adıyaman Tarım Ortak Akıl Toplantısı'na ve AK Parti İl Başkanlığı ve Haliliye Belediye Başkanlığının organize ettiği iftar programında bulunacak.

(Adıyaman/11.30/Şanlıurfa/19.56) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, şehir hastanesinde incelemelerde bulunacak, hal esnafı ile iftar programına katılacak, teravih namazının ardından esnafı ziyaret edecek.

(Mersin/16.00/20.11/23.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Valiliği ziyaret edecek, esnafla buluşacak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce desteklenen öğrencilere bisiklet dağıtım törenine, Bayburt Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi açılışına katılacak, spor kompleksi, spor meslek lisesi ve yurt yapılacak alanda i·ncelemelerde bulunacak, belediyenin iftarına iştirak edecek.

(Bayburt/11.00-20.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

6- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, partisinin Bingöl İl Başkanlığı Yürütme Kurulu toplantısına katılacak, esnafı ziyaret edecek, vatandaşlarla iftarda bir araya gelecek.

(Bingöl/14.00/17.30/19.50) (Fotoğraflı-Görüntülü)

7- CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Uşak İl Örgütü'nün de katılımıyla Uşak Atatürk Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek.

(Uşak/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping, Belgrad'daki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Tomislav Nikolic, Meclis Başkanı Maja Gojkovic ve Başbakan Aleksandar Vucic ile görüşecek.

(Belgrad) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Yunanistan ziyareti kapsamında Başbakan Aleksis Çipras ve Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ile bir araya gelecek, Midilli'deki göçmen kamplarını ziyaret edecek.

(Atina) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Şam/Lazkiye/Halep/İdlib) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Yemen'deki gelişmeler takip ediliyor.

(Sana) (Fotoğraflı-Görüntülü)

KÜLTÜR-SANAT

1- 17 çocuğun çektiği 35 fotoğraftan oluşan "İstanbul'da Sokak Satıcıları" fotoğraf sergisi İFSAK'ta sanatseverlerle buluşacak.

(İstanbul/16.30) (Fotoğraflı)

2- Yazar Yıldız Ramazanoğlu, 35. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında düzenlenen Beyazıt Ramazan Sohbetlerinde konuşacak.

(İstanbul/18.00) (Fotoğraflı)

3- Sanatçı Erkan Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesince düzenlenen ramazan etkinlikleri kapsamında Feshane'de konser verecek.

(İstanbul/23.30) (Fotoğraflı)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Almanya'nın Köln kentinde Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) MKYK, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Bölge Başkanları ile iftar yemeğinde bir araya gelecek.

(Köln/22.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2 - Avrupa Futbol Şampiyonası'nda, günün ilk maçında E Grubu'nda Belçika-İrlanda karşılaşacak.

F Grubu'nda da İzlanda- Macaristan ve Portekiz- Avusturya maçları oynanacak

(Bordeaux/16.00/Marsilya/19.00/Paris/22.00) (Fotoğraflı)

3- Voleybol FIVB Erkekler Dünya Ligi 2. Seviye A Grubu müsabakaları İzmir'de devam ediyor.

İkinci gün müsabakalarında Portekiz- Hollanda, Türkiye- Slovakya maçları yapılacak

(İzmir/14.30/17.30) (Fotoğraflı)

ÖZEL HABER

1- Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit:

"(Yüksek yargıdaki yeni düzenleme) Benim düşüncem, yargıtay üyeliği için 12 yıl gibi bir sınır getirilmemesi"

"Anayasa Mahkemesi gibi mahkemelerde tabii ki bir sürenin getirilmesi gerekebilir ama bizim mesleğimiz bir kariyer mesleği olduğu için burada bir süre getirilmesini doğru bulmuyorum"

"Zaman içinde imbikten süzülür gibi bilgileri derleyip belli bir kaliteye ulaşıyor hakimler. Bunun da en son noktasına, Yargıtay'a seçilerek geliyorlar"

(Hakan Firik/Balıkesir)

2- "Bahtiyar abla" 15 yıldır davuluyla sokaklarda

Eşinden ayrıldıktan sonra 3'ü engelli 7 çocuğuna bakmak için mücadele veren anne Bahtiyar Kaynak, 15 yıldır davuluyla Aksaraylıları sahura kaldırıyor

Bahtiyar Kaynak: "Eşimden ayrıldıktan sonra çocuklarımla bir başıma kaldım. Onlara bakabilmek için hem temizliğe gittim hem de ramazanda davulculuk yaptım"

"İlk zamanlarda erkek kıyafeti giyerek sokaklarda davul çaldım"

(Özkan Beyer-Oğuzhan Demiray/Aksaray)

3- Bayramda korsan taşımacılığa dikkat

Yetkililer, bayram tatillerinde yolcu talebinin artmasıyla gündeme gelen korsan taşımacılık konusunda vatandaşları uyarıyor

TÜSODER Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu:

"Bayram arifelerinde seyahat etmek isteyen yolcu sayısındaki artışı gören pek çok ulaşım firması fahiş zam yapıyor"

"Her bayram sonrası karşılaştığımız trafik kazalarından uzak kalmak için korsan sürücü, sefer ve otobüslerden uzak duralım"

TOFED Başkanı Birol Özcan:

"İstanbul'da şu anda günde 400-500 otobüs korsan taşımacılık yapıyor. Bayram döneminde bu rakam yüzde 20-30 artıyor. Bunların yaptığı zam, bize mal oluyor. Otobüs firmaları, yaklaşık 5 yıldır zam yapmadı"

(Belgin Yakışan- Melda Girit/İstanbul)

4- " İngiltere'nin AB'den ayrılması durumunda Türkiye'nin kaybı olmayacak"

Türkiye-İngiltere İş Konseyi Başkanı Remzi Gür:

"İngiltere'nin AB'den ayrılması durumunda Türkiye'nin ticari ve stratejik bir kaybı olmayacak

"İngiltere'nin AB'den çıkacağını düşünmüyorum"

IHS Global Insight Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Başekonomisti Andy Birch:

"Brexit'in Türkiye ekonomisine olumsuz etkileri olabilir"

"Almanya- Fransa eksenli bir AB tekrar canlanabilir ve böyle bir AB, Türkiye'nin uzun vadeli müttefiki olabilir"

(Burhan Sansarlıoğlu/İstanbul)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.Erdoğan'ın Mitinglerde Söylediği Şarkıya Kayahan'ın Eşi İpek Acar'dan İlk Yorum: Gurur Duyduk Fatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu