Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Barış Boyun'un 6 adamı Atina'da öldürülmüştü! İntikam almak isteyen suç örgütü üyelerine operasyon - Son Dakika

Barış Boyun'un 6 adamı Atina'da öldürülmüştü! İntikam almak isteyen suç örgütü üyelerine operasyon

Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun'un 6 adamı, Atina'da silahlı saldırıda infaz edilmişti. İstanbul polisi, Atina'daki saldırının intikamını almak için eylem hazırlığında olan Barış Boyun suç örgütü üyelerini belirledi. İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 10 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınan isimlerden Ömer Faruk T. ile Enes T.'nin Atina'da öldürülen Abdurrahman T. ile Burak T.'nin kardeşleri olduğu belirtildi.

21.09.2023 - 13:18,  Güncelleme: 17:18

İtalya'da firari olan suç örgütü lideri Barış Boyun'un 6 adamı Atina'da silahlı saldırıda infaz edilmişti. Atina'daki saldırının intikamını almak için eylem hazırlığında olan Barış Boyun suç örgütü üyelerini tespit eden İstanbul polisi, İzmir ve İstanbul'da eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda 10 kişi gözaltına alınırken, yakalanan isimlerden Ömer Faruk T. ile Enes T.'nin Atina'da öldürülen Abdurrahman T. ile Burak T.'nin kardeşleri olduğu belirlendi.

Atina'daki infazın intikamı için hazırlanan çeteye operasyon

ATİNA'DA 6 TÜRK'E KANLI İNFAZ

Hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunan, İtalya'da firari durumda olan suç örgütü lideri Barış Boyun çetesinin 6 adamı, 11 Eylül günü Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Saldırı anına ilişkin görüntü bulunamazken, şu ana kadar olayı gerçekleştirenlere de ulaşılamadı.

Atina'daki infazın intikamı için hazırlanan çeteye operasyon

İNFAZIN İNTİKAMINI ALMAK İSTEDİKLERİ BELİRLENDİ

Olayın ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aynı çete üyelerinin öldürülenlerin intikamını almak için İstanbul'da eylem hazırlığında olduğunu tespit etti. Bunun üzerine eylem hazırlığında olan örgüt üyelerinin tespit edilmesi için çalışma başlattı.

Atina'daki infazın intikamı için hazırlanan çeteye operasyon

İSTANBUL VE İZMİR'DE 10 GÖZALTI

Yapılan çalışmalarda 10 şüpheli belirlendi. Ekipler şüphelilerin İstanbul ve İzmir'deki adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Fatih K., Melih B., Enes T., Berke Y., Mehmet Ali S., Fuat U., Ömer Faruk T., Yusuf A. ile birlikte iki kadında gözaltına alındı.

Atina'daki infazın intikamı için hazırlanan çeteye operasyon

ATİNA'DA ÖLDÜRÜLENLERİN KARDEŞLERİ

Şüphelilerden Ömer Faruk T. ile Enes T.'nin Atina'da öldürülen Abdurrahman T. ile Burak T.'nin kardeşleri olduğu öğrenildi. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 4 ruhsatsız tabanca, 85 fişek, 6 gram uyuşturucu madde, yaklaşık 430 bin lira para ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Atina'daki infazın intikamı için hazırlanan çeteye operasyon

SALDIRI ANINA İLİŞKİN GÖRÜNTÜ BULUNAMADI

Kanlı infaz Avrupa basınında da 1 numaralı gündem maddesi haline geldi. Yunan polisi, şu ana kadar saldırı anına ilişkin kamera kaydına ulaşamazken, silah seslerinin duyulduğu bir görüntü buldu. Olay yerinde yapılan çalışmalarda da yaklaşık 25 kovan bulundu

Atina'daki infazın intikamı için hazırlanan çeteye operasyon

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Cinayete kurban gidenlerden beşinin kimliğinin Türk emniyet birimlerince de belirlendiği ortaya çıktı. Buna göre o isimler, Abdurrahman T. (22), Burak T. (23), Ozan Kağan T. (24), Dorukhan Ersu B. (31) ve Ömer K. (24). İnfaz edilen beş kişinin toplam 91 suç, 33 aranma kaydı olduğu öğrenildi. Suç kayıtları arasında cinayet, yaralama, silah kanuna muhalefet, hırsızlık gibi suçlar bulunuyor.

İNFAZ ÖNCESİ SON FOTOĞRAF

Çeteler arasındaki çatışma ve rakip çetelerin birbirlerini tehdit ettikleri görüntülere sosyal medyada rastlanmıştı. Saldırıda hayatını kaybeden Oğuz Kaan T.'nin infaz öncesi paylaştığı bir fotoğrafta, cinayete kurban giden beş kişinin yer aldığı görülmüştü. Fotoğrafın Yunanistan'da kiralanan bir evin bahçesinde çekildiği belirtilmişti. Fotoğraf karesinde yer alan şahıslardan birinin ismi ise öğrenilememişti.

Atina'daki infazın intikamı için hazırlanan çeteye operasyon
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Barış Boyun'un 6 adamı Atina'da öldürülmüştü! İntikam almak isteyen suç örgütü üyelerine operasyon - Son Dakika


Advertisement