Cannes Film Festivali'nde Türk rüzgarı! Kimi ayakta alkışlandı, kimi dünya yıldızlarıyla poz verdi - Son Dakika

Cannes Film Festivali'nde Türk rüzgarı! Kimi ayakta alkışlandı, kimi dünya yıldızlarıyla poz verdi

24.05.2022 10:28

Gösteri dünyasının buluşma noktası Cannes Film Festivali bu yıl adeta yıldızlar geçidiydi. Türk sineması sadece tek bir filmle, Emin Alper'in Kurak Günler adlı filmiyle temsil edilse de "Three Thousand Years of Longing" adlı filmin kadrosunda yer alan Türk oyuncular dünyaca ünlü isimlerle kırmızı halıda boy gösterdi. İşte Cannes Film Festivali'ne katılan ünlü isimlerimiz.

1
Pandemi nedeniyle iki yıldır iptal veya tarihleri değişen Cannes Film Festivali, bu yıl normal akışına döndü. 17 Mayıs'ta başlayan festivalde heyecan devam ederken bu yıl kırmızı halıda Türk ünlülerin rüzgarı esti.
2
İngiliz yazar Byatt'ın 1994 tarihli kısa öyküsü The Djinn in the Nightingale's Eye'dan uyarlanan "Three Thousand Years of Longing" adlı filmde yer alan Türk yıldızlar da filmin dün 75'inci Cannes Film Festivali'nde yapılan galasında kırmızı halıya çıktı ve tüm ekiple birlikte objektiflere poz verdi.
3
Öte yandan Kurak Günler filmiyle ayakta alkışlanan Selin Yeninci ve film ekibi de kırmızı halıda dikkat çeken isimlerdi. İşte Cannes Film Festivali'ne katılan Türk ünlüler;

4
Pınar Deniz
Pınar Deniz
5
Ece Yüksel
Ece Yüksel
6
Zerrin Tekindor- Ece Yüksel
Zerrin Tekindor- Ece Yüksel
7
Wilma Elles
Wilma Elles
8
Dilan Çiçek Deniz
Dilan Çiçek Deniz
9
10
11
12
Meryem Uzerli
Meryem Uzerli
13
14
Begüm Kütük
Begüm Kütük
15
Zerrin Tekindor
Zerrin Tekindor
16
Burcu Gölgeder
Burcu Gölgeder

YORUMLAR
500

Son Dakika Cannes Film Festivali'nde Türk rüzgarı! Kimi ayakta alkışlandı, kimi dünya yıldızlarıyla poz verdi - Son Dakika


Advertisement