Peru'da düzenlenen Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonasında Cumayeri Belediyespor sporcusu Şevval İnce, kadınlar 40 kilo silkmede 70 kilo ile gümüş madalya kazandı.
İstanbul'da düzenlenen WAKO Kick Boks Dünya Kupası'nda, Salihlili sporcular Nisrem Uçar ve Arda Önürme, kendi kategorilerinde dünya üçüncüsü olarak gümüş madalya kazandı. Antrenörler Mustafa Tokgöz ve Emrah Çullu, sporcuları tebrik ederek büyük bir gurur yaşadıklarını belirtti.
İstanbul'da düzenlenen Kickboks Dünya Kupası ve Uluslararası Akdeniz Şampiyonası'nda Sivaslı sporcular, 2 altın ve 9 bronz madalya kazanarak kente büyük bir başarıyla döndü. Gül Taştan ve Fatih Gülhan altın madalya, Serap Yıldız gümüş madalya, Nihal Aris, Beyza Yalçın, Erhan Çetiner, Mimar Sinan Çakmak, Sercan Akdeniz, Efran Demiryürek, Nesrin Aygün ve Ahmet Taştan ise bronz madalya kazandı.
İstanbul'da düzenlenen 9. Wako Kickboks Dünya Kupası'nda 42 ülkeden 3 bini aşkın sporcunun arasında yer alan Hazal Erbay, Denizli'yi gururlandırdı. 9 yaşındaki sporcu, 30 kg bayanlar kategorisinde Dünya 2.'si olarak gümüş madalya kazandı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, başarılı sporcu ve antrenörünü tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
Çankırı'da düzenlenen Büyükler Türkiye Kuraş Şampiyonası'nda Bilecikli sporcular altın, gümüş ve bronz madalyalar kazanarak büyük bir başarı elde etti. Çilem Nur Söğüt altın madalya, Şevval Yağmur Tunca ve Mert Kaplan gümüş madalya, Ecrin Kısa ise bronz madalya kazandı. Bilecik'e dönen sporcular, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir tarafından tebrik edildi.
Bilecikli yüzme sporcusu Ali Çınar Bilgin, Sakarya'da düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında 2. olarak 200 metre kurbağalamada, 1. olarak ise 50 metre kurbağalamada finale çıkmaya hak kazandı. Bilgin, hem altın hem de gümüş madalya kazandı.
Türkiye, Yunanistan'da düzenlenen 15 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda erkekler serbest stilde 1 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 5 madalya kazandı. 48 kiloda Osman Kaplan gümüş madalyanın sahibi olurken 62 kiloda Emirhan İbrahim Doğan, 68 kiloda Cemal Yiğit Purcu, 75 kiloda Süleyman Cerit ve 85 kiloda Serdar Üngör bronz madalya elde etti. Kadınlarda ise 2 sporcu finale yükseldi.
Uluslararası Buz Pateni Federasyonu'nca Almanya'da düzenlenen 2024 Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması'nda Türk sporcular, Masterlar Kış Oyunları Dünya Şampiyonu Naz Arıcı ve Masterlar Kış Oyunları Dünya üçüncüsü Elif Sırma Özel'in başarılı performanslarıyla iki gümüş madalya kazandı.
Aydın'ın Nazilli ilçesindeki Güzelköy Özel Eğitim Okulu öğrencileri, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlediği il şampiyonasında 20 altın, 3 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Bu başarı ile ilçenin gururu olan öğrenciler, Türkiye şampiyonasına katılma hakkı elde etti. Spor kulübü başkanı ve okul müdürü, öğretmenler ve ailelere teşekkür ederek, sporun özel çocukların gelişimine katkı sağladığını vurguladı.
Bursa Büyükşehir Belediyesporlu tekvandocu Hatice Kübra İlgün, Sırbistan'da düzenlenen 21. Sırbistan Open Taekwondo Turnuvası'nda gümüş madalya kazandı.
Kocaeli'de düzenlenen Uluslararası Amerika Copernicus Matematik Yarışması'nın ilk elemesinde gümüş madalya kazanan lise öğrencisi Hasan Ensari Ay, Türkiye'yi New York'ta yapılacak final maçında temsil edecek. Hasan Ensari, 35 farklı ülkeden katılacak öğrencilerle yarışacak ve Türkiye'yi gururlandırmak için şampiyonluk hedefliyor.
Mersin'de yapılan Türkiye Yüzme Federasyonu 12 Yaş Ulusal Gelişim Ligi Finalleri'ne katılan Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü sporcusu Zeynep Tunçel, gümüş madalyanın sahibi oldu.
Çayırova Belediyesi U-14 futbol takımı şampiyonluğunu ilan ederken, karate takımı ise Kocaeli'de düzenlenen İller Arası Karate Ligi'nde 8 madalya kazandı.
Genç Kadınlar Flöre Takımı, Özbekistan'da düzenlenen Dünya Kupası'nda gümüş madalya kazandı.
31 ülkenin katıldığı IFMA International Antalya Muaythai Open Cup turnuvasında Bolulu sporcular 3 altın 1 gümüş madalya kazandı.
Dünya Yaş Grupları Trampolin Cimnastik Şampiyonası'nda yarışan Batuhan Meriç Mamur ile Sinan Cankurt, 13-14 yaş erkekler senkronize kategorisinde gümüş madalya kazandı.
Bilecik'te 26 kez kan bağışı yaparak gümüş madalya hak eden vatandaşa madalyası Türk Kızılay'ı tarafından verildi.
Dünya Tekvando Şampiyonası'nın son gününde milli tekvandocu Rukiye Yıldırım gümüş madalya kazandı.
Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımı, Özbekistan'da düzenlenen Eskrim Dünya Kupası'nda gümüş madalya elde etti.
17 Yaş Altı Beyzbol5 Milli Takımı, Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa şampiyonasında gümüş madalya kazandı.
Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Para Atıcılık Dünya Şampiyonası'nın son gününde birer altın ve gümüş madalya elde etti.
2021 Avrupa Şampiyonu HADO Milli Takımı, Fransa'da düzenlenen 2022 Avrupa HADO Şampiyonası'nda bayrağımızı dalgalandırdı.
Japonya'da düzenlenen Para Badminton Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden milliler, 3 gümüş madalya kazandı.
Torku Şekerspor'un Para Badminton sporcusu Emine Seçkin, Tokyo'da yapılan Para Badminton Dünya Şampiyonasında hem teklerde hem de çiftlerde dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.
Ali Türkkan-Burak Erdener olimpiyatları ikinci sırada tamamladı Eren Üçlertoprağı: FIA Motorsporları Olimpiyatları'nda başarılı sonuçlar elde ettik Bakan Kasapoğlu: Ali Türkkan - Burak Erdener ikilisini kutluyorum Mustafa AKIN / İSTANBUL, - FIA Motorsporları Olimpiyatları'nda mücadele eden...
Milli sporcular, büyükler, gençler ve ümitler yaş gruplarında düzenlenen Avrupa Kuraş Şampiyonası'nda 12'si altın, 21 madalya kazandı.
Türkiye'nin en başarılı motorsporları pilotlarından Red Bull sporcusu Ali Türkkan, Güney Fransa'da Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından düzenlenen Motorsporları Olimpiyatları'nda gümüş madalya kazandı.
Çekya'da düzenlenen Para Dans Avrupa Şampiyonası'nda Abdulkadir Ünal-Nezihe Koçak Ünal çifti, bir gümüş madalya daha elde etti.
1308 Osmaneli Belediye Spor karate takımı iller arası karate liginde büyük başarı elde etti.
Arnavutluk'un Durres kentinde düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda milli sporcu Aleyna Kaymaz, 2 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.
Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli halterci Emre Öztürk, Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda 2 gümüş madalya almayı başardı.
2022 Dünya Taekwondo Grand Prix'de kadınlar 49 kiloda Türkiye'yi temsil eden Merve Dinçel, rakibine yenilerek gümüş madalya kazandı.
Portekiz'de düzenlenen CMAS Sualtı Görüntüleme Avrupa Şampiyonası'nda 1 altın ve 2 gümüş madalya kazanan, Sualtı Görüntüleme Milli Takımı yurda döndü.
Gürcistan'da düzenlenen Para Halter Avrupa Şampiyonası'ndan 3 altın ve bir gümüş madalya ile dönen bedensel engelli milli halterci Haydar Ayar, gözünü dünya şampiyonasına çevirdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi okçuları, Antalya'da düzenlenen Okçuluk Açık Hava ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası’ndan üç altın, üç gümüş madalya ile döndü.
Hakkari'de özel harekat polisinin yetiştirdiği 13 yaşındaki judocu Rojda Kanat, ilk kez katıldığı uluslararası bir organizasyonda gümüş madalya kazanarak kentin gururu oldu.
Romanya'da bugün başlayan Engel Atlama Balkan Binicilik Şampiyonası'nda milli sporcular, 1 altın, 1 gümüş madalya kazandı.
Paris 2022 Dünya Grand Prix müsabakalarının ilk gününde milli taekwondocu Merve Dinçel gümüş madalya kazandı.
Peru'nun başkenti Lima'da devam eden Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası'nda milli sporcular 2 altın ve 1 gümüş madalya elde etti.
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde madalyaya doymayan Livanur Tiryakioğlu, Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda gümüş madalya alarak Çaycuma'ya döndü.
Bilecik Genlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Konya'da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Liği'de iki farklı branşta madalya elde eden Abdülkerim Aktaş'ı makamında ağırlayarak tebrik etti.
Denizli'de düzenlenen Atletizm U-20 Balkan Şampiyonası'na Bilecik'ten katılan sporcuların, 3 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.
Almanya'da süren Artistik Cimnastik Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda milli sporcular genel tasnifte 2 madalya kazandı.
Eskişehirli sporcu Muhammed Anasız'ın da aralarında bulunduğu Erkek Kılıç Milli Takımı, İslami Dayanışma Oyunları'nda gümüş madalya kazanarak Türk spor tarihine isimlerini yazdırdı.
alterde İranlı sporcudan 3 rekor, 3 altınHasan DÖNMEZ-Salih BÜYÜKSAMANCIKONYA,(DHA) - Konya'da devam eden 5.
Türkiye, Gençler Dünya Judo Şampiyonası'nın son gününde yapılan karma takımlar müsabakasında gümüş madalya elde etti.
Avrupa Kürek Şampiyonası'nda milli sporcular Enes Yenipazarlı ve Bayram Sönmez'den oluşan hafif kilo erkekler iki tek ekibi, gümüş madalya aldı.
Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Berfin Altun, 5. İslami Dayanışma Oyunları halter müsabakalarında 64 kiloda gümüş madalya aldı.
Milli sporcu Hilal Öztürk, Ekvador'da düzenlenen Gençler Dünya Judo Şampiyonası'nın gümüş madalya kazandı.
Konya'da düzenlenen 5'inci İslami Dayanışma Oyunları kapsamında kadınlar cirit atmada Esra Türkmen altın, Eda Tuğsuz gümüş madalya kazandı.
Beşincisi Konya'da düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları'nda Anadolu Üniversitesi öğrencisi Deniz Dağdelen, taekwondoda ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Münir Furkan Doğru için memleketi Osmaniye'de karşılama töreni düzenlendi.
Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazanan lise öğrencisi Furkan Münir Doğru, memleketi Osmaniye'de davul zurna ile karşılandı.
Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası'nın beşinci gününde milli taekwondocu Furkan Münir Doğru gümüş madalya kazandı.
Malatyalı yüzücüler, katıldıkları Türkiye Şampiyonasında altın ve gümüş madalya elde ettiler.
Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası'nın beşinci gününde milli taekwondocu Furkan Münir Doğru, gümüş madalya kazandı.
Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nın ilk gününde milli sporcu Hayrunnisa Gürbüz, gümüş madalya kazandı.
Büyükşehir Kağıtspor'lu Esila Deniz, tekvandoda dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.
Yüzme milli takımı kafilesinde yer alan Antalyasporlu sporcular, Emir Batur Albayrak ve Talya Erdoğan, uluslararası şampiyonadan 2 gümüş madalya ile ayrıldı.
Slovakya'da devam eden Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali'nde milli badmintoncu Ravza Bodur gümüş madalya kazanarak, Manisa'nın gururu oldu.
Kağıtsporlu halterciler Van'da gerçekleştirilen Türkiye Ferdi Gençler ve U 23 Halter Şampiyonasından bir altın ve 2 gümüş madalya ile döndü.
EDİRNE Yüzme Eğitim Merkezi (EYEM) Sporcusu Beyza Işık (13), Sivas'ta düzenlenen Türkiye Arena Uzun Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonasında, 3 altın 1 gümüş madalya kazandı.
Bursa Büyükşehir Belediyesporlu satranççı Arya Aydoğan'dan Avrupa Şampiyonası'nda bir altın, bir gümüş madalya kazandı.
İZMİR Fen Lisesi'nde eğitim gören Fatma İlay Tosun (18), 84 ülkeden 326 öğrencinin katıldığı Çin merkezli çevrim içi ortamdaki '54'üncü Uluslararası Kimya Olimpiyatı'nda yüzde 20'lik dilime girerek, gümüş madalya kazandı.
Denizli'de yapılan 52. Balkan U20 Atletizm Şampiyonasında Kütahyalı atlet Sıla Ata, bir altın ve bir gümüş madalya kazandı.
Denizli'de düzenlenen 52'inci Balkan U-20 Atletizm Şampiyonası'nda milli forma ile ülkemizi temsil eden Bilecikli sporcular, 3 altın ve 1 gümüş madalya ile şampiyonaya damga vurdu.
Bartın Üniversitesi (BARÜ) mezunu, milli sporcu Buse Tosun Çavuşoğlu, Cezayir'de düzenlenen Akdeniz Oyunlarında gümüş madalya kazandı.
Bartın Üniversitesi (BARÜ) öğrencisi, milli sporcu Zeynep Yetgil, Cezayir'de düzenlenen Akdeniz Oyunlarında gümüş madalya kazandı.
Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda erkekler 100 metre kurbağalamada Berkay Ömer Öğretir altın, Emre Sakçı gümüş madalya kazandı.
Türk Kızılayı, İstanbul Vali Yardımcısı ve Arnavutköy Kaymakam Vekili Dr. M. H. Nail Anlar'ı yaptığı kan bağışları nedeniyle gümüş madalya ile onurlandırdı.
FBN Tekstil Bilardo Spor Kulübü, 3 Bant Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda gümüş madalya elde etti.
Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda kadınlar 800 metre serbestte milli yüzücüler Merve Tuncel altın, Deniz Ertan gümüş madalya kazandı.
Son dakika gündem haberine göre Milli güreşçi Salim Ercan, 19. Akdeniz Oyunları'nda gümüş madalya kazandı.
Kahramanmaraş'ta yapılan Karakucak Türkiye Şampiyonasına Sivas'ı temsilen katılan sporcular 3 altın, 1 gümüş madalya kazanmayı başardı.
Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzunda yetişen milli sporcu Kaan Efe Kaya, CMAS Avrupa Gençler Paletli Yüzme Şampiyonası'nda 2 gümüş madalya elde etti.
Kahramankazan Belediyespor'un genç haltercileri, Yıldızlar ve U15 Türkiye Halter Şampiyonası'na damga vurdu.
Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Meksika'da yapılan Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda koparmada 91 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya kazanan Burcu İldem Gerçekden'i makamında ağırladı.
Büşra Çan Kop, Meksika'da gerçekleşen Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası'nda 2 altın, 1 gümüş madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu.
Milli sporcu Yaşar Karaca, Meksika'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı.
Kağıtsporlu Şeyma Nur Yıldız, dünyanın en prestijli judo organizasyonlarından GYMNASIADE Okul Sporları Olimpiyatlarından gümüş madalya ile döndü.