İstanbul'da yangın! Koca fabrika kül oldu - Son Dakika
Güncel

İstanbul'da yangın! Koca fabrika kül oldu

İstanbul Tuzla'da bir fabrikada yangın çıktı. Yangın sırasında zaman zaman patlama sesleri duyulurken bölgeye sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi saatler süren çalışma sonucunda yangını kontrol altına aldı. İstanbul Valiliği, yangında 3 fabrikanın etkilendiğini ve söndürme çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

18.06.2024 13:13

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerinin saatler süren çalışmaları sonucunda yangın kontrol altına alındı.

YANGIN KISA SÜREDE BÜYÜDÜ

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada çıkarak kısa sürede büyüyen yangın sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Tuzla'da yangın! Alevlerin sardığı fabrikadan patlama sesleri yükseliyor

PATLAMA SESLERİ DUYULDU

Alevli yanmanın devam ettiği alanda zaman zaman patlama sesleri duyuldu. Bir depoda başlayan yangının otluk alan ile araçlara sirayet ettiği öğrenildi. İstanbul'dan 56 araç ve 167 personel ile Kocaeli'den sevk edilen itfaiye ekipleriyle birlikte yangına karadan ve havadan müdahale edildi.

Tuzla'da yangın! Alevlerin sardığı fabrikadan patlama sesleri yükseliyor


VALİ DAVUT GÜL OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

İstanbul Valisi Davut Gül ise Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl ile olay yeri ve çevresinde inceleme yaptıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Vali Gül, sanayi bölgesindeki bir fabrikada 12.50 civarında meydana gelen yangının komşu parsellere de kısmen sirayet ettiğini söyledi.

İstanbul'da yangın! Fabrikayı küle çeviren alevler araçlara sıçradı

İSTANBUL VALİLİĞİ: YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği'nin son açıklamasında yangının kontrol altına alındığı şu ifadelerle duyuruldu: "18.06.2024 Salı günü Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi'nde çıkan yangından 3 fabrika etkilenmiş olup, yangın ormanlık alana da sirayet etmiştir.

İtfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD, Emniyet ve jandarma ekiplerinin müdahalesi sonucunda ormanlık alan ve iki fabrikada çıkan yangın kontrol altına alınmıştır. Ekiplerin, kontrol altına alınan bölgedeki soğutma çalışmaları devam etmekte olup, yangının sirayet ettiği 3. fabrikadaki söndürme çalışmaları sürmektedir."

İstanbul'da yangın! Fabrikayı küle çeviren alevler araçlara sıçradı

FABRİKA ÇALIŞANI YANGINI ANLATTI

Yangının ilk çıktığı yerin yanındaki fabrikada çalışan Ergün Mutlu, duman görünce hemen itfaiyeyi aradıklarını, 5 dakika içerisinde yoğun patlamaların meydana geldiğini anlattı.

Tuzla'da yangın! Alevlerin sardığı fabrikadan patlama sesleri yükseliyor

İtfaiye araçlarının 5-10 dakika içerisinde geldiğini belirten Mutlu, "Rüzgarın şiddetiyle 10 dakikada yangın aşırı derecede fabrikayı sardı. O anda orada aküler falan vardı." dedi.

İstanbul'da yangın! Koca fabrika küle döndü
İstanbul\'da yangın! Koca fabrika kül oldu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'da yangın! Koca fabrika kül oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • mustafa kolbüken: işçinin hakkını yersen böyle her türlü çıkar . 7 16 Yanıtla
    Mesko Aljovic: Müslüman patron ise kesin işçi hakkı yemiştir..Ancak müslüman değilse hak yememiş namuslu bir patron olma olasılığı yüksek.. 14 24
  • Can Dezen: Allah yardimcilari olsun buyuk yangin 4 1 Yanıtla
  • Mustafa AVCI: gercekten baya buyuk yangin uzaktan goruluyor 2 1 Yanıtla

Advertisement