Son Dakika Haberleri: Dha Yurt  Bülteni-13

Dha Yurt  Bülteni-13

30 gün önce

Başbakan Yıldırım: Öğrencilerimizi TEOG stresinden kurtaracağız (EK)VALİLİĞİ ZİYARET ETTİBaşbakan Binali Yıldırım, yeni ders yılı açılış töreninden sonra Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti.

Dha Yurt  Bülteni-13, System.String[]
Başbakan Yıldırım: Öğrencilerimizi TEOG stresinden kurtaracağız (EK)

VALİLİĞİ ZİYARET ETTİ

Başbakan  Binali Yıldırım, yeni ders yılı açılış töreninden sonra  Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti. Vali  Abdullah Erin, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ile kamu kuruluşu temsilcileri tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım, tören mangasını selamladıktan sonra kente ilişkin brifing aldı. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından Vali Erin, Başbakan Yıldırım'a kendi portresinden oluşan tablo hediye etti.

 'GÜVENLİĞİMİZİ TEHDİT EDECEK HER TÜRLÜ GİRİŞİM ANINDA KARŞILIK GÖRECEK'

Başbakan  Binali Yıldırım,  Şanlıurfa'da bir otelde düzenlenen 'Kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla buluşma' toplantısına katıldı. Salonda bulunan kanat önderleri, STK temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerle hitap eden Başbakan Yıldırım,  Türkiye'nin ulusal güvenliğini tehdit edecek her türlü girişimin içeride ve dışarıda anında karşılık göreceğini söyledi.

Şanlıurfa'nın peygamberler şehri olduğunu ve İstiklal Savaşı döneminde verdiği mücadele ile herkesin gönlünde ayrı bir yeri bulunduğunu söyledi.  Şanlıurfa'nın milli iradeye her zaman sahip çıktığını, 15 Temmuz darbe girişiminde de  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla meydanları doldurduğunu ve ortaya konulan cesaret ile darbe girişiminin önlendiğini ifade etti. 15 Temmuz'da  Türkiye'nin vesayetten, darbelerden, terör saldırılarından bıktığını ve yeni sayfa açmanın zamanının geldiğini gösterdiğini belirten Yıldırım, "Milletin talebine kulak vererek tam ve sivil bir anayasayı milletin onayına getirdik. Halk oylamasında  Türkiye büyük bir destek verdi ama  Şanlıurfa yüzde 70 'evet' ile çok daha anlamlı bir destek verdi. Şanlıurfalılar milletin derdine derman oldunuz, kendini milletten güçlü görmeye çalışan hainlere gerekli dersi verdiniz. Şimdi yeni bir döneme girdik artık daha güçlüyüz ve geleceğe daha umutla bakıyoruz. Anayasa değişikliğiyle 80 milyonu kucaklayan bir anlayışla etnik farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak kabul ederek yolumuza devam edeceğiz. Ayrım yapmadan hepimiz bu gök kubbede bu ay yıldızlı bayrağın gölgesinde 80 milyon olarak birlikte yaşayacağız, sevinçte de üzüntüde de hep beraber olacağız" diye konuştu.

'MUHALEFETİ ALLAH ISLAH ETSİN'

Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini ve bunu 80 milyonun birliği ile yapacaklarını anlatan Başbakan  Binali Yıldırım, ana muhalefet partisini eleştirdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz devletimizin dirliği, ülkemizin bekası diyoruz ama ne yazık ki bakıyoruz muhalefet cephesinde aynı hassasiyet yok.  Türkiye 2017'nin ilk yarısında yüzde 5 büyüme sağlanmış. Bundan herkesin gurur duyması lazım. Çin,  Hindistan'dan sonra en büyük büyümeyi sağlamışız.  Avrupa'da, Ortadoğu'da, Kafkaslarda böyle bir büyüme yok, ama bu ülkenin ana muhalefet partisi ' Türkiye ekonomisinin büyüme rakamları inandırıcı değil' diyor. Yani ne diyelim? Allah ıslah etsin, yapacak bir şey yok. Bakın bugün AB ülkelerinin yayın organları bile dünyadaki bütün bu konudaki yetkin kuruluşular bile tüm küresel baskılara rağmen, bölgedeki iç karışıklıklara rağmen, savaşlara rağmen  Türkiye'nin elde ettiği bu başarıyı bir destansı hikaye gibi anlatıyorlar. Niye AB'den örnek veriyoruz? Çünkü Sayın  Kılıçdaroğlu beyanat veriyor oradaki gazetelere; ' Türkiye güvenli değil, can güvenliği yok, aman  Türkiye'ye gitmeyin' diyor. E sen ne dersen de kardeşim, dün  Avrupa basketbol şampiyonası oldu 20 bin  Slovenya ve  Sırbistan'dan seyirci geldi  İstanbul'da buluştu. Ülkemizi kötülemekle, yabancılara şikayet etmekle ülkeye hizmet olmaz, vatanseverlik olmaz. Ana muhalefet demek, iktidar alternatifi demek, bırak karalamayı ne yapacaksanız, ne vaat edecekseniz onları söyle, 'şunları iyi yapmıyorsunuz' de, 'ben şunu şunu daha böyle yaparım' de. Boş işlerle uğraşmaya lüzum yok, bir koluna bölücüleri, bir koluna FETÖ'cüleri alarak sokakları arşınlamakla bu ülkeye hiçbir faydan olmaz. Yürüyünce milletle beraber yürüyeceksin."

'SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR MÜCADELEYE DEVAM'

Yeni ders yılının açılışı için  Şanlıurfa'ya geldiğini ve geçen eğitim yılı sonunda memleketine giden öğretmen Necmettin Yılmaz'ın teröristlerce şehit edildiğini hatırlatan Başbakan Yıldırım, terörle mücadelede kararlı olduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Çok açık söylüyorum sivil vatandaşlarımıza, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden silah doğrultan, güvenlik güçlerimize silah doğrultan her bir terör örgütü elemanını etkisiz hale getirinceye kadar bu mücadele devam edecek. Mücadele ülkenin beka mücadelesidir. Ülkemizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmaya çalışanlara karşı verilen büyük bir mücadeledir. Bu mücadelede  Şanlıurfa hep bizimle beraber oldu. Başından beri bizimle beraber oldu, bölücülere asla geçit vermedi. Bakın sınırın diğer tarafında neler oluyor bitiyor, sizler yakından takip ediyorsunuz. Bugün dünyanın birçok ülkesinin sırt çevirdiği insanlık ayıbı orada yaşanıyor. Mağdur ve mazlum insanların tek sığınağı, tek barınağı Türkiye. Çünkü bizim inancımız bunu gerektirir. Gerek  Suriye'de gerek Irak'ta bir takım hayaller peşinde olanlar, burada yapay devlet kurmaya çalışanlar şunu iyi bilsinler; ulusal güvenliğimizi tehdit edecek içeride ve dışarıda her türlü girişim gerekli karşılığı anında görecektir. Bunu herkesin kafasına koyması lazım. Hiç kimse güney sınırlarımızda Irak'ta,  Suriye'de oldu bittilerle iş çevirmeye kalkmasın.  Türkiye bu konuda kararlıdır ve gerekli uyarılar yapılmıştır, eğer bunun karşılığı görülmezse tabii ki gerekli tedbirleri de almaktan zerre kadar çekinmeyeceğiz."

'ÖNCELİĞİMİZ GAP PROJESİNİ TAMAMLAMAK'

Ak Parti iktidarında geçen 15 yıllık süreçte  Şanlıurfa'ya 32 milyar 624 milyon liralık yatırım ve destek sağlandığını anlatan Başbakan Yıldırım, bölgenin kurtuluşu olarak gördükleri GAP projesini bitirmeyi öncelikleri olarak belirlediklerini dile getirerek, "Biz bugüne kadar 300 bin hektar araziyi suyla buluşturduk. Bundan sonra da önceliği sulamaya vereceğiz. 2 tane önemli işimiz var bir sulama, biri toplulaştırma. Sulamayı çözmeden elektrik problemini çözemeyiz. Neden? Çünkü kuyulardan su çıkarınca çok büyük elektrik kullanımı var zaten yaz sıcak oluyor hava şartları belli, verim düşüklüğü de olunca elektrik problemi kayıt dışını ilave ederseniz sürdürülemez hal alıyor. Bu işin yolu mutlaka cazibeyle sulamayı artırmak ve böylece elektrik gücü üzerindeki aşırı yükü de ortadan kaldırmaktır. Önümüzdeki dönem içerisinde bütün enerjimizi dikkatimizi bu alana vermiş olacağız" diye konuştu.  Şanlıurfa'nın 19 yaş ortalaması ile  Türkiye'nin en genç nüfusa sahip kenti olduğunu ve buraya yapılacak yatırımın ülkenin geleceğine yapılmış olacağını dile getiren Başbakan Yıldırım, " Türkiye olarak çok iyi yoldayız.  Avrupa yüzde 1'in altında büyürken, biz yüzde 5-6 büyümeden bahsediyoruz. Yani olumlu yönde iyileşme var.  Türkiye'nin çok daha iyi bir noktaya gelme potansiyeli var, buna da hakkı var. Bunu başarır mıyız? Başarırız. Nasıl başaracağız? İstikrarla, güçlü iktidarla, birlik, beraberlik ve kardeşlikle. Enerjimizi boşa harcamayacağız. Enerjimizi FETÖ'yle, PKK'yla, DEAŞ'la mücadeleye harcamayacağız. Birliğimize, beraberliğimize gözümüz gibi sahip çıkacağız" dedi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

Haber: ŞANLIURFA, 

==========================================

Antalya'da çalılık alanda  Atatürk heykeli bulundu

 

ANTALYA'da Göçerler mevkiinin arka kısımlarındaki çalılık alanda yaklaşık 2 metrelik  Atatürk heykeli bulundu. Olay yerine giden CHP İl Başkanı  Mustafa Erdem telefonla Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'yı arayarak, bunu yapanların bulunmasını ve yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

Kepez İlçesi Göçerler mevkiindeki çalılık alanda yürüyüş yapan CHP delegesi Mustafa Çiftçi ile bölgedeki bir sitenin bekçisi, yaklaşık 2 metrelik fiberden yapılmış  Atatürk heykelini yerde görünce CHP İl Başkanı  Mustafa Erdem'i bilgilendirdi. Erdem, gazetecilerle birlikte Masa Dağı'ndaki alana gitti.  Mustafa Erdem, çalılıklar arasına kim ya da kimler tarafından bırakıldığı bilinmeyen  Atatürk heykeli ile ilgili Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'yı arayarak, bu hainliği yapanların bulunmasını ve yanlışlığın düzeltilmesini istedi. Burada bir açıklamada bulunan Erdem, "Geldikleri günden beri  Atatürk adını taşıyan ne varsa yıkmak için çaba harcayanlar, Türk lirasından  Atatürk'ün resmini çıkartanlar, stadyumlardan adını kazıyanlar, milli eğitim müfredatından  Atatürk ilke ve devrimlerini çıkartanlar, özgür ve bağımsız bir  Türkiye'de yaşıyorsak  Atatürk ve arkadaşlarına, atalarımıza borçlu olduklarını unutuyorlar. İçlerindeki kin ve nefret duygularını bir türlü yıkamıyor, atamızın heykelini buraya ormanlık alana atma cesaretini gösteriyorlar. Buradan  Antalya valimiz sayın  Münir Karaloğlu başta olmak üzere tüm yetkililere sesleniyorum. Bu  Atatürk düşmanı hain kimse derhal bulunup gerekli ceza verilmelidir" dedi.  Atatürk heykelini bulan Mustafa Çiftçi ise ormanda yürüyüş yaptıkları sırada gördüklerini ve yüzüstü çevrili olan heykeli ters çevirdiklerinde  Atatürk'e ait olduğunu gördüklerini anlattı. Durumun bildirilmesi üzerine gelen emniyet güçleri ise heykeli incelenmek üzere olay yerinden alırken, soruşturma başlatıldı.

Görüntü Dökümü:

--------------------------

-Atatürk heykelinden fotoğraflar 

Haber: Mehmet ÇINAR/ANTALYA,  

==========================================

AK Parti  Milletvekili Ceylan'dan aracının durdurulmasına tepki

 

ÇORUM  AK Parti  Milletvekili  Ahmet Sami Ceylan'ın aracı, eğitim-öğretim yılı açılış töreni için geldiği okulun önünde, trafik polisleri tarafından durduruldu. Vali  Necmeddin Kılıç'ın geçişi sırasında aracının durdurulduğunu öne süren  Milletvekili Ceylan, aracından inerek trafik polisleriyle tartıştı.

Çorum'da eğitim-öğretim yılı nedeniyle İsmail Kakaç İlkokulu'nda tören düzenlendi. Törene, Çorum Valisi  Necmeddin Kılıç,  AK Parti Çorum  Milletvekili  Salim Uslu,  AK Parti Çorum  Milletvekili  Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkan Yardımcısı  Zeki Gül, İl Garnizon Komutan Vekili Albay Çetin Öcal, protokol üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Törene katılmak üzere okul önüne özel aracı ile gelen  AK Parti Çorum  Milletvekili  Ahmet Sami Ceylan, kendisini durduran trafik polisiyle tartıştı. Vali Kılıç'ın geçişi sırasında trafik ekiplerince durdurulmasına sinirlenen  Milletvekili Ceylan, aracından inerek trafik polisine, "İşinizi düzgün yapın. Ben Çorum'da Milletvekiliyim kardeşim. Üçüncü kez aracımın önü kesiliyor" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine devreye Çorum Valisi  Necmeddin Kılıç ve İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu girerek  Milletvekili Ceylan'ı sakinleştirmeye çalıştı.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Milletvekili  Ahmet Sami Ceylan'ın trafik polisine tepkisi

-Araya giren protokolün Millitvekili  Ahmet Sami Ceylan'ı sakinleştirmeye çalışmaları

-Detaylar

(SÜRE: 1.8 -BOYUT 40  MB)

Haber: Yusuf ÇINAR/ÇORUM,

==============================================

(Özel) Kaçırılan kadın dernek başkanı, dövülüp taksiyle hastaneye gönderildi

CUMHURİYET Kadınları Derneği  Gaziantep Şube Başkanı ve  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği 2'nci Başkanı Sevilay Çete Kale, kimliği belirsiz kişilerce kaçırılıp dövüldükten sonra taksiyle hastaneye gönderildi. Hastanede tedaviye alınan Kale'nin kaçırılmasıyla ilgili 1'i kadın 4 kişi gözaltına alındı. Olayın alacak verecek meselesinden kaynaklandığı ileri sürüldü.

Olay, öğle saatlerinde Batıkent Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; Kale ve kızı Akınal'ın beraber işlettiği danışmanlık firmasına gelen 1'i kadın 4 kişi, işyerinin camlarını kırarak içeriyi dağıttı. Şüpheliler daha sonra tartakladıkları Sevilay Çete Kale'yi plakası öğrenilemeyen bir otomobile bindirdi. Bu sırada Kale'yi kurtaramaya çalışan eşi Uğur Kale ve kızı Duygu Bilir Kale Akınal ise, şüpheliler tarafından başlarından kesici aletle yaralandı. Şüpheliler Kale'yi otomobille kaçırırken, görenlerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri Uğur Kale'yi ve kızı Akınal'ı 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne götürdü. Yaralılar acil serviste yapılan müdahalesinin ardından taburcu edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler işyerinde yaptığı incelemenin ardından Sevilay Çete Kale'yi kaçıran saldırganları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.

TAKSİYLE HASTANEYE GÖNDERİLDİ

Sevilay Çete Kale, olaydan yaklaşık 2 saat sonra ise, bir taksiyle dövülmüş halde  Şehitkamil Devlet Hastanesine gönderildi. Şüphelilerin Kale'yi boş bir arazide dakikalarca dövdükten sonra, yoldan çevirdikleri taksiyle hastaneye gönderdikleri belirtildi. Kale'nin acil serviste yapılan ilk kontrollerinde vücudunda çok sayıda ezik ve darp izi olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

1'İ KADIN 4 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Olayın ardından polis, Kale, eşi ve kızının verdiği ifade doğrultusunda şüphelileri tespit etti. Polis yaptığı operasyonla isimleri açıklanmayan 1'i kadın, 4 kişiyi gözaltına aldı. Olayın Sevilay Çete Kale'nin oğlu Kılıç Kale ile eski iş ortağı Ali K. arasındaki alacak meselesi yüzünden meydana geldiği ileri sürüldü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

----------------------------------------------

Olayın yaşandığı yer

Duygu Bilir Kale Akınal'ın kafadan yaralanmış hali

Dağıtılan iş yeri

Şehitkamil Devlet Hastanesi

Genel ve detay görüntüler 

Haber -  Kamera: Eyyüp BURUN -GAZİANTEP-

GÖRÜNTÜ BİLGİSİ: ÖZEL

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 76 MB

==============================================

CHP'li Ağbaba: 'Pembe Trambüs'  ile 'ayrımcılık' yapılıyor

Ağbaba:  FETÖ'nün girmediği yer yok… siyasette demi yok?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Malatya  Milletvekili  Veli Ağbaba, güdeme ilişkin FETÖ, TEOG ve  Malatya'da yeni faaliyete yeni giren 'Pembe Trambüs' ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı Enver Kiraz'ın yanı sıra çok sayıda Parti üyesi katıldı. Basın açıklamasında konuşan Ağbaba,  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı, CHP YDK üyesi  Celal Çelik'in  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasına ilişkinşu açıklamalara yer verdi: "Ne kadar ararlarsa arasınlar, ne kadar tararlarsa tarasınlar  Cumhuriyet Halk Partisi'nde FETÖ'cü bulamazlar, bulamayacaklar. Yargıdaki cemaat yapılanmasına isyan ettiği için 2010 yılında  Yargıtay'daki görevinden istifa eden  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi'ni gözaltına aldılar. Bizi korkutamazsınız, yıldıramazsınız. Madem ki FETÖ'nün girmediği yer yok; börekçide, çörekçide, topçuda, popçuda, hakimde, savcıda var, siyasette yok. Hodri meydan, bütün siyasi partileri araştıralım. Hangi siyasi partide abi, abla var, hangi şehirde abi, abla var. Hangi belediyenin imamı kim, gel araştıralım.  Cumhuriyet Halk Partisi'ne saldırarak, kendi karanlık geçmişini gizleyemezsin.  Cumhuriyet Halk Partisi'nin geçmişi FETÖ'yle mücadeleyle dolu Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi'ni gözaltına alarak, bizim gözümüzü korkutamazsın. Hangi siyasi partide ne kadar FETÖ'cü varsa, milletvekilleri de dahil araştıralım. Hodri meydan kimde Bylock'çu var. Önce gel bizden araştır.  Cumhuriyet Halk Partisi'ne kara çalamazsın. Geçmişte FETÖ'den ev, daire alanlar televizyon karşısında  Cumhuriyet Halk Partisi'ni suçluyorlar. Bunlar paralı, tutma kalemler. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin siyasi ayağı ortaya çıkarılmadan darbeyle de, FETÖ'yle de mücadele edilemez"

"ORTAOKULDAKİ ÖĞRENCİLERİ İMAM HATİP'E YÖNLENDİRMEK İSTİYORLAR"

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemiyle ilgili açıklamalarına da değinen Ağbaba, cümlelerine şöyle devam etti: "Yıllardan beri  Türkiye eğitim sistemi yap-boz tahtasına dönmüş durumda. TEOG, ucube müfredatı, eğitim sistemini unutturmak için bir tartışma konusu. TEOG tartışması, İmam Hatiplerin başarısızlığını kapatmak içindir. İlçelerde, beldelerde nüfus şartı kaldırıldı,  Türkiye'de bütün okullar İmam Hatipleştirilmeye çalışılıyor. TEOG'u kaldırıp, yerine sınavsız bir sistem getirmek istemelerinin amacı, yine İmam Hatiplerin önünü açmak gibi gözüküyor. Mevcut sistemde Fen ve Anadolu Liselerine giremeyen öğrenciler, İmam Hatip Liselerine girerken, sınavsız sistemle ortaokuldaki öğrencilerin en az yarısını İmam Hatip'e yönlendirmek istiyorlar. Son 13 yılda 5 sistem getirdiler, her sistemi övdüler. 2000'lerde Liselere Girişi Sınavı, 2004'ten itibaren Ortaöğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı, 2008'de Seviye Belirleme Sınavı, 2012'de TEOG'u getirdiler. LGS, OKS, SBS, TEOG kısaltmalar değişiyor ama öğrencilerin kaderi değişmiyor"

"PEMBE TRAMBÜSÜ KAÇIRAN ÜNİVERSİTELİ KADIN NE YAPACAK?"

Ağbaba,  Malatya'da hizmete giren pembe trambüs ile 'ayrımcılık' yapıldığını iddia ederek, cümlelerini şöyle noktaladı: " Malatya Büyükşehir Belediyesi malum  Malatya'nın bütün sorunlarını unuttu, sadece bir sorun varmış gibi pembe trambüs icat etti. Bütün  Türkiye,  Malatya'daki pembe trambüsle yatıp kalkıyor. Pembe trambüse binmeyen kadınlar ne olacak? Pembe trambüsü kaçıran üniversiteli kadın ne yapacak? Resmen ayrımcılık yapılıyor. Eğer kadınlarla ilgili taciz sıkıntın varsa, o tacizi yapan sapıklara 'mor otobüs' yap, morarsın. Kim hangi otobüse, saat kaçta biniyorsa binsin ama o trambüse binmeyen kadına nasıl bakacaklar. Bu trambüs, kadınları sosyal halktan koparmaya, Ortadoğu'daki hemcinsleriyle bir yapmaya çalışan anlayıştır. Buna en çok kadınların karşı çıkması gerekiyor. 1926 yılında kabul edilen Medeni Kanun ile hayatın her alanında kadın-erkek eşitliği sağlanmışken, aradan 91 yıl geçtikten sonra bu tür uygulamalarla karşımıza çıkılması manidar ve üzücüdür. Eşiyle çocuğuyla araştırma hastanesine gidecek kadın ne yapacak? Bu uygulamayla birlikte o trambüse binmeyenlere mahalle baskısı yapılacak mı, yapılmayacak mı?  Malatya ve  Malatya'da yaşayan kadınlar bunu hak etmiyor."

Görüntü Dökümü:

------------------------

-CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Malatya  Milletvekili  Veli Ağbaba'nın açıklamaları

-Parti Binasında düzenlenen basın toplantısına katılan üyelerden genel detaylar

Haber: MALATYA,  

==========================================

Yolcu otobüsü şoförü hem sigara içti hem selfie çekti

ZONGULDAK'ta seyir halindeki bir yolcu otobüsünde şoförün sigara içip cep telefonu ile selfie yapması bir yolcu tarafından görüntülendi.

Zonguldak-İstanbul arasında yolcu taşıyan bir firmaya ait otobüsün şoförü direksiyon başında sigara içip cep telefonuyla selfie yaptı. Şoförün önce sigara içip ardından telefonunu çıkararak fotoğrafını çekmesi bir yolcunun cep telefonu ile görüntülendi. Görüntüde şoförün bir eliyle direksiyonu tutarken bir eliyle de selfie yaptığı görüldü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

--------------------------

-Otobüs şoförü sigara içip selfie yaparken amatör kamera görüntüleri

Süre: 01.52 Boyut: 62.5 MB

Haber: Cüneyt ÖZFİDAN/ZONGULDAK,

============================================

Sakarya Nehri'nde balık ölümleri

SAKARYA'nın Geyve İlçesi'nde,  Sakarya Nehri'nde çok sayıda balık telef oldu. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri nehirden numune alarak, inceleme başlattı.

Geyve Alifutapaşa Mahallesi'nden geçen  Sakarya Nehri'nde yüzlerce balık telef olarak su yüzüne vurdu. Balıkları gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen  Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri  Sakarya Nehri'nden numune alıp, incelenmek üzere laboratuvara gönderdi. Numunelerin incelenmesi sonucu balık ölümleri belirlenecek. Geyve Belediyesi hoparlörlerden  Sakarya Nehri'nden ölü balıkların alınıp yenilmesinin tehlikeli olabileceğini belirterek, vatandaşları uyardı. Çevre İl Müdürlüğü ekiplerinin  Sakarya Nehri'nde yaptığı ölçümlerde,  Pamukova Gökgöz Mahallesi'nden başlayıp Geyve  Alifuatpaşa Mahallesi'ne kadar balık ölümlerine rastlanıldığı, bölgede nehirde oksijen oranının düşük olduğu belirlendi.  Pamukova  Mekece Mahallesi'nde bulunan barajda su tutulması nedeniyle  Sakarya Nehri'nde su seviyesinin aşırı derecede düştüğü ifade edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-----------------------------------

-Nehirde telef olan balıklardan görüntü

Haber: İsmail ÇETİNTAŞ/GEYVE( Sakarya),

Pizzacıda Cinsel İlişkiye Giren Çifte, Mahkemeden Sokağa Çıkma Yasağı Geldi RTÜK'ten Gazeteci Küçükkaya'nın Haberi Nedeniyle Fox TV'ye Ceza
Gürsel Tekin Canlı Yayında Açıkladı: CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu