Konak'ta Spora Emek Verenlere Ödül - Son Dakika

Konak'ta Spora Emek Verenlere Ödül

Son Güncelleme: 30.12.2022 23:47

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) İzmir Şubesi’nin, Konak Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 24’üncüsünü düzenlediği “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” ödül töreni, Türkiye’nin spor ve futbol camiasını İzmir’de bir araya getirdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Yapılan işin kıymeti var. İnsanlar yaşarken de anılmalıdır, çok önemli bir söz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “En genel anlamıyla spor ve tabii ki futbol, en kucaklayıcı, aradaki farklılıkları giderip herkesi buluşturan çok kuvvetli bir tutkal” diye konuştu. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da "Kentin çeperlerindeki, dar ve orta gelirli alanlarda bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aynı zamanda buralardaki yetenekli gençleri de keşfetmeye çalışıyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) İzmir Şubesi'nin, Konak Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl 24'üncüsünü düzenlediği "İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır" ödül töreni, Türkiye'nin spor ve futbol camiasını İzmir'de bir araya getirdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Yapılan işin kıymeti var. İnsanlar yaşarken de anılmalıdır, çok önemli bir söz" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de "En genel anlamıyla spor ve tabii ki futbol, en kucaklayıcı, aradaki farklılıkları giderip herkesi buluşturan çok kuvvetli bir tutkal" diye konuştu. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da "Kentin çeperlerindeki, dar ve orta gelirli alanlarda bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aynı zamanda buralardaki yetenekli gençleri de keşfetmeye çalışıyoruz" dedi.

TÜRFAD İzmir Şubesi'nin Konak Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği vefa etkinliği "İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır" ödül töreni, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bu yıl 24'üncüsü düzenlenen ödül törenine Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'la birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Genel Başkanı Levent Erdoğan, TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, eski FİFA Hakemi Cüneyt Çakır, UEFA Gözlemcisi Deniz Gökçek İşcan, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi meclis üyeleri, TÜRFAD şube başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, medya temsilcileri, spor kulüpleri başkan ve yöneticileri ile sporcular katıldı. Gecede, spora gönül ve emek verenler ödüllendirildi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sporun birleştiren ve barışın kapılarını açan yönüne vurgu yaparak şunları söyledi:

"Yapılan işin kıymeti var. Şu başlıktan da görüleceği gibi 'İnsanlar yaşarken de anılmalıdır' çok önemli bir söz. Bizim ihmal ettiğimiz, milletçe biraz da zayıf olduğumuz bir yön. Biz insanların kıymetini yaşarken bilemiyoruz. Yaşarken yeterince kıymet vermiyoruz. Aslında yapmamız gereken, insanlara yaşarken değer vermek, yaşarken ödül vermek. Ki arkadan gelen insanlara da motivasyon olsun, marifet iltifata tabi olsun. Spor aslında vefa, dostluk, kardeşlik, birlik, beraberliktir. Sadece bir milleti değil, milletlerarası bir dostluğu, kardeşliği pekiştiren, savaşları sona erdiren, barışı güçlendiren bir güçtür. Barışa giden kapılar sporun centilmenliğiyle açılır."

SOYER: HER BİRİ BİR ÇINAR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sporda Fair Play ve centilmenliğin önemine vurgu yaptı. Kadınların, yeşil sahalarda centilmenliğin sürdürülmesi için çok önemli rolü olduğuna dikkat çeken Başkan Soyer, yerel yönetimler olarak desteğe devam edeceklerini belirterek şöyle dedi:

"Centilmenlik meselesi futbolun en temel dayanaklarından biri. Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur, kadın futbol takımından bahsetti, kadın hakemlerimizle tanıştım az önce, biliyorum ki futbolda centilmenliğin pekişmesi için kadınların eli futbola daha çok değecek ve centilmenlik hiç sarsılmadan yeşil sahalarda devam edecek. Yerel yönetimler olarak elbette destek olmaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki en genel anlamıyla spor ve tabii ki futbol, en kucaklayıcı, aradaki farklılıkları giderip herkesi buluşturan çok kuvvetli bir tutkal. Futbol o nedenle gerçekten hepimizin geleceği için çok değerli anlamlı ve değerli bir yer taşımaya devam edecek. Türkiye Futbol Adamları'nın duayenlerini, 24 yıldır bu ödülü ayakta tutup sürdürenleri saygıyla selamlıyorum. Her biri bir çınardır. Türk futbolunun teminatı, hayatını, uzun senelerini bu spora vermiş çok değerli duayenler. İyi ki varlar, her birine şükranlarımı sunuyorum, çok teşekkür ediyorum emekleri için."

BATUR: GENÇLERE SPOR ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, insanların yaşarken ödüllendirilmesinin, özellikle sporda olmak üzere yaptıkları güzel işlerin ve başarıların karşılığını bir ödül olarak almalarının önemli olduğunu dile getirdi. TÜRFAD'ın İzmir için önemli bir kurum olduğunu, Konak Belediyesi olarak TÜRFAD'ın yıllardır devam ettirdiği geleneksel ödül törenine katkı vermekten mutlu olduklarını ifade eden Başkan Batur, spora verilen desteğin önemini vurguladı. Başkan Batur sözlerini şöyle sürdürdü:

"2019'dan bu yana özellikle spor tesislerinin geliştirilmesinde, gençlere spor alışkanlığının kazandırılmasında elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Özellikle fiziki yapının oluşturulması, tesislerin yeniden elden geçirilmesi, yeni tesislerin yapılması için büyük çaba içerisindeyiz. Gültepe'de hayata geçirdiğimiz spor tesisimiz bunlardan biri. Kentin çeperlerindeki, dar ve orta gelirli alanlarda bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aynı zamanda buralardaki yetenekli gençleri de keşfetmeye çalışıyoruz. Konak'ta 25 amatör spor kulübü var. Onlara büyük destek veriyoruz. Her yıl hem maddi yardım hem de malzeme yardımının yanı sıra federasyon katkı payını da Konak Belediyesi olarak biz ödüyoruz. Amatör spor kulüplerinin ayakta kalması bizim için önemli."

Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı'nın Süper Lig'de İzmir'i temsil ettiğini hatırlatan Başkan Batur, altyapıdan sporcu yetiştirdiklerinin altını çizdi. Batur şunları söyledi:

"Konak'ımızın en önemli takımlarından biri de Kadın Futbol Takımımız. Süper Lig'de mücadele ediyor. Geçmişte Avrupa'da Türkiye'mizi temsil etmiş bir takım. Bu sezon da Konak'ımızı, İzmir'imizi Lig'de en iyi şekilde temsil ediyoruz. Burada bence en güzel şeylerden bir tanesi de artık küçük yaş gruplarında takımlarımız var ve bu altyapıdan gelen sporcularımız gelecekte Süper Lig'de oynayacaklar. Zaten Lig'deki Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımlarda şu anda bizden on beş futbolcu oynuyor. Biz çok fazla rekabetin içerisinde değiliz, biz yetiştiriciyiz. Sporun diğer dallarında da belediyelerin iyi sporcular yetiştirmesi çok daha güzel olacaktır."

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ: ÜZERİNE BASA BASA FAİR PLAY DİYORUZ

TFF Genel Başkanı Mehmet Büyükekşi de federasyon olarak ana amaçlarının Fair Play ruhuyla futbolu geliştirmek olduğunu belirterek, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak ana amacımız Fair Play ruhuyla futbolu geliştirmek, daha büyük kitlelere ulaştırmak, marka değerini ve itibarını artırmak, ülkemizi bu alanda daha yukarılara taşımak. Üzerine basa basa Fair Play diyoruz. İyiliği, güzelliği alkışlamaya, kötülüğü ve şiddeti ise cezalandırmaya devam edeceğiz. Altyapı futbol akademi projesini de hayata geçirmek için çok ciddi adımlar atıyoruz. Gelecek sezon Süper Lig kulüplerine, 2024-2025 sezonunda da Birinci Lig kulüplerine akademi zorunluluğu getiriyoruz" dedi.

İzmir şubesinin bütün şubelere örnek olduğunu dile getiren TÜRFAD Genel Başkanı Levent Erdoğan da genel merkeze bile örnek olacak çalışmalar içerisinde olduğunu belirterek TÜRFAD İzmir Şubesi yönetimini kutladı. Erdoğan, "İzmir şubemiz, diğer bütün şubelerimize ve hatta genel merkezimize de örnek olacak çalışmalar içerisindedir. Bu büyük başarılarını kutluyoruz. Bizim de tabii geri kalmamak için birtakım projelerimiz var. Futbol Federasyonumuzu ziyaret edeceğiz. Sanıyorum ki; bize bu projelerimizde büyük destek vereceklerdir. Şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

VRESKALA: FUTBOLUMUZUN GELECEĞİNİ SAĞLAM TEMELLERE OTURTMAYA DEVAM EDECEĞİZ

TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala ise Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim" sözlerini anımsatarak, "Derneğimizin amacı Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim' düsturuyla, sporla ve futbolla ilgilenen kurumlara, kulüplere destek olmak, futbolumuzun geleceğini sağlam temellere oturtmaya devam etmektir. Bu sebeple bu yola çıktık. İnsanlar yaşarken anılırsa eğer bunu eşiyle dostuyla paylaşırsa güzel, dedik. Futbol dünyada en popüler spor. Turizme, tanıtıma desteği var, ülkenin gerçek yüzünü gösterme imkanı var. Bu güzel tabloyu yaratan sizlere, bize bu fırsatı yaratan Sayın Valime, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, okul arkadaşım da olan Konak Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından ödül töreni gerçekleştirildi. "İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır" 2022 Ödülleri şöyle sıralandı:

Onur Ödülü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi,

İzmir Cumhuriyet Başsavıcısı Mustafa Öztürk,

TÜRFAD Genel Başkanı Av. Levent Erdoğan,

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici

Eski FİFA Hakemi Mustafa Çulcu

Özel Ödül

FİFA Hakemi Cüneyt Çakır

FİFA Yardımcı Hakemi Bahattin Lütfü Duran

FİFA Yardımcı Hakemi Tarık Ongun

Özel Hizmet Ödülü

Eski Emniyet Müdürü Tamer Kırklar

Eski Emniyet Müdürü Ahmet Tekin Akın

TÜRFAD Akhisar Şube Başkanı Nurullah Zağlı

Akhisarspor Eski Yöneticisi Av. Birtan Taşkınlar

Şampiyonlar Dünya Avrupa Olimpiyat Ödülü

Kerem Kamal- Güreş

Yasemin Ecem Anagöz- Okçuluk

Kulüp Yöneticiliği Ödülü

Erdem Yücel- Göztepe

Seracettin Sakıpağa- Karşıyaka

Ali Kınay- İzmirspor

Basın Ödülü

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi

TV Yorumcusu Erdoğan Gezer

Sağlık Ödülü

Dr. Çağlayan Cücen

Dr. Murat Evren Temiz

Uz. Dr. Halil Halil

Hakem- Gözlemci Ödülü

UEFA Gözlemcisi D. Deniz Gökçek İşcan

Eski Milli Hakem Turgay Kaynak

Eski Milli Hakem İslam Yetkinoğlu,

Eski Milli Hakem Coşkun Zenginer,

Eski Milli Hakem Taner Vardarlı

Eski Milli Hakem Nazife Öztürk

Teknik Direktör Ödülleri

Hakan Kutucuoğlu,

Cüneyt Dumlupınar

Enver Çelik

Futbolcu Ödülü

Can Bahran- Altay

Erdem Özkayımoğlu- İzmirspor

Cevdet Capar- İzmirspor

Attila Egemen- Karşıyaka

Spora Hizmet Ödülü

Birsen İnan

Vehbi Moğol

Doğan Mutlu

Başarılı Kulüpler Ödülü

Şavkar Cimnastik Kulübü

Seferihisar Belediye Spor- Plaj Futbolu

Bostanlı Spor Kulübü

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Konak'ta Spora Emek Verenlere Ödül - Son Dakika


Advertisement