Arap Çizerler, Arap Liderlerini Karikatürlerle Rezil Etti - Son Dakika

Arap Çizerler, Arap Liderlerini Karikatürlerle Rezil Etti

22.07.2014 14:31

1
Arap çizerler, İsrail'in Gazze'deki katliamlarına rağmen tepki göstermeyen liderlerine karikatürlerle tepki gösterdi. İşte o karikatürler...

2
15 gündür aralıksız Gazze'ye saldıran İsrail'e karşı sessizliğini koruyan Arap liderler, Arap çizerler tarafından eleştiriliyor.

3
1 Türkiye'nin de yer aldığı karikatürlerde, İsrail'e karşı sesini yükseltebilen tek devlet olarak gösteriliyor.

4

Darbe ile ülkenin başına gelen Sisi'nin, İsrail ile işbirliği içerisinde olması büyük tepki toplarken, Gazze katliamına ortak olduğu yorumları yapılıyor.

5
Türkiye ilgili çizilen bir diğer karikatürde Başbakan Erdoğan'ın zaman zaman yaptığı tarihi çıkışlarla İsrail'i rezil ettiği gösteriliyor.

6
Gazze bombalanırken, İsrail ve en büyük destekçisi ABD ile iyi ilişkiler yürüten Mısır yönetimi karikatürlerde sıkça eleştirilen devletlerden.

7
Mısır'da Cunta yönetiminin lideri Sisi Netanyahu'nun kuklası olarak çizilmiş.

8
Sadece Arap liderler değil, İran da Arap çizerlerin hedefinde. Dünya kamuoyuna yansıyan şeklinin doğru olmadığının iddia edildiği karikatürde, masa altından İsrail ile anlaştığı savunuluyor.

9
Arap liderlerinin, İsrail'in işlediği savaş suçları karşısında sessizliğini koruması ağızlarında kilit vurularak 'Eşsiz Arap Sessizliği' şeklinde yansıtılıyor.

10
Arap dünyasının genel sessizliğine dikkat çeken bir diğer karikatürde ise, 'Sessizlik' yazılı örtü, öldürülen masum Gazzelilerin üstüne örtülerek, 'onları öldüran dünyanın sessizliği' yorumu yapılıyor.

Son Dakika Arap Çizerler, Arap Liderlerini Karikatürlerle Rezil Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı Dünyada eşi benzeri yok! 99 kubbeli camii görenleri mest ediyor Ardında öksüz bir çocuk bırakıp intihar etti! Trajik ölümün altından toplu tecavüz çıktı Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Bu halini unutun! MasterChef'in sempatik kızı değişimiyle dudak uçuklattı