Son Dakika Haberleri: Hollywood'un En Çok Kazanan Oyuncusu Parasını Nasıl Harcıyor

Hollywood'un En Çok Kazanan Oyuncusu Parasını Nasıl Harcıyor

3 yıl önce

Dwayne Johnson ya da diğer bilinen adıyla The Rock, 64 milyon geliri ile dünyanın en çok kazanan aktörü oldu. Ünlü aktörün, parasını nasıl haracadığı da merak konusu oldu... İşte Hollywood'un en çok kazanan isminin parasını harcadığı yerler...

1

Forbes'e göre 44 yaşındaki ABD'li oyuncu, yıllık 64,5 milyon dolarlık geliriyle Robert Downey Jr. ve Brad Pitt'i geride bıraktı.

2

Şov dünyasının en çalışkan yıldızlarından biri olan Johnson, hem televizyon dizilerinde hem filmlerde yer alıyor hem de kendi yapım şirketi için çalışıyor.

3

Johnson, tam bir gişe canavarı olarak kabul ediliyor. Geçmiş filmlerindeki gişe başarısı, gelecek filmleri için daha fazla ödeme olarak ona geri dönüyor.

4

Ünlü aktörün rol aldığı 2013 yapımı 'Hızlı ve Öfkeli 6' 788,7 milyon dolar, 2015 yapımı 'San Andreas' 474 milyon dolar, 'Hızlı ve Öfkeli 7' filmi de 1,5 milyar dolarlık hasılat yaptı.

5

Son filmi 'Central Intelligence' da dünya çapında 210,3 milyon dolarlık gişesiyle öne çıktı.

6

Sinema yıldızı, geçen yıl başlayan ve şimdilerde ikinci sezon bölümleri yayınlanan 'Ballers' adlı TV dizisiyle de adını duyurdu.

7

En çok kazanan oyuncu, aynı zamanda parasını renkli harcama biçimiyle de tanınıyor.

8

2016 yılının başlarında, ayakkabı ve diğer giyim markaları için çizgi oluşturmasına yardım edecek Under Armour ile küresel sponsorluk ekibi kurdu.

9

Johnson, 2012 yılından bu yana eski eşi Dany Garcia ile birlikte 7 Bucks adlı yapım şirketi için çalışıyor. Bu yapım şirketiyle 'Ballers' adlı diziyi ve yakında perdeye yansıyacak olan 'Baywatch' filmini hazırladı.

10

Johnson'ın yapım şirketinin adının 7 Buck olmasının da bir anlamı var. Eski bir futbolcu olan Johnson, futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra Kanada'dan Miami'ye uçtuğunda cebinde sadece 7 dolar vardı.

11

Johnson, 2006 yılında Dwayne Johnson Rock Vakfı'nı kurarak hasta çocuklara yardım etmeye başladı.

12

2015 yılında özel bir diyete başlayan Johnson'ın, tam bir morino balığı hayranı olduğu ve yılda yaklaşık 300 kilo kadar morino balığı tükettiği öğrenildi. Buna göre ünlü aktörün balık tüketimi için yılda 1400 dolar harcadığı ortaya çıktı.

13

2016 yılının başlarında Johnson, Business Insider'a verdiği röportajda morino balığını beslenmesinden çıkardığını söylemişti.

14

Fit vücudunu korumak için ünlü oyuncu pek çok kişisel antrenörle çalışıyor. Onlardan biri, J.K. Simmons ve Jai Courtney'yi de çalıştıran Aaron Williamson. Johnson, antrenörüne uyguladığı özel program için ayda ortalama 100-250 bin dolar ödüyor.

15

Seyahat etmeyi çok seven oyuncu, lüks yerlerde konaklamayı tercih ediyor. 'Central Intelligence' filminin Central Park West'teki basın toplantısı için bu lüks yerde kalmayı tercih etti.

16
Johnson, lüks otomobil düşkünlüğüyle de tanınıyor. Ünlü oyuncu, 'Ballers' dizisinin Pagani Huayra'daki galasına ortalama bir milyon dolar (ABD fiyatı) değerindeki otomobiliyle katılmıştı.

17

Johnson, tam bir dövme meraklısı. Göğsü ve kolları pek çok dövmeyle dolu.

18

Ünlü oyuncunun dövmelerinin bir kısmını ünlü Tahitili dövme sanatçısı Po'oino Yrondi'nin yaptığı öğrenildi.

19

Ünlü oyuncu seyahatlerini Gulfstream G650 marka uçağıyla yapmayı seviyor. Bu uçağın Johnson'a ait olup olmadığı bilinmiyor, kiralamış olabileceği de düşünülüyor. Oyuncunun, sıklıkla ailesini seyahate çıkardığı uçağın değerinin ortalama 65 milyon dolar olduğu öğrenildi.

20

Çocukken Johnson'ın hep Rolex marka saate sahip olmayı hayal ettiği ortaya çıktı. Ünlü oyuncunun para kazandıktan sonra satın aldığı ilk saatin değerinin 35 bin dolar olduğu bildirildi.

21

Tam bir gayrimenkul zengini olduğu bilinen ünlü oyuncunun birkaç milyon dolarlık gayrimenkulü olduğu, Florida'da 10 kadar evini de sattığı öğrenildi.

22

Bu evler arasında en çok dikkat çekeni, Florida'daki Southwest Çiftliği'nde beş yatak odalı, yedi banyolu olanı. Johnson, bu evi 2012 yılında 3,4 milyon dolara satın aldı ve bir yıl sonra da 3 milyon dolara sattı.

23

Johnson aynı zamanda California Hidden Hills'teki evini 2010 yılında 4,9 milyon dolara sattı.

24

Johnson, son olarak Florida'da Southwest Çiftliği'nde 5,5 milyon dolar değerindeki eve taşındı.

25

Johnson, aynı zamanda Virginia'da bir çiftliğe sahip.

26

Johnson'ın, pek çok ünlü yıldız gibi Los Angeles'ta da bir evi bulunuyor.

27

Rol aldığı 'Baywatch' dizisi, Disney animasyonu 'Moana' ve bir başka 'Hızlı ve Öfkeli' filminin yanı sıra 'Jumanji'nin devam filmi ünlü yıldızın gelecek yıllarda daha fazla para kazanıp daha fazla para harcayacağı anlamına geliyor.

28Haber Yayın Tarihi: 23.04.2017 12:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor