Müslüman Model, Dünyada Bir İlke İmza Attı! Mayolu Pozları Dünyayı Salladı - Son Dakika

Müslüman Model, Dünyada Bir İlke İmza Attı! Mayolu Pozları Dünyayı Salladı

30.04.2019 09:48

2016 yılında katıldığı Miss Minnesota güzellik yarışmasında bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken 21 yaşındaki Halima Aden, Sports Illustrated mayo sayısına başörtülü ve tesettür mayolu poz veren ilk isim oldu.

1
Dünyaca ünlü spor dergisi Sports Illustrated, sıradışı bir içeriğe yer verdi. Dergi, mayo sayısı için Halima Aden'i seçti. Derginin açılış yazısında, "Halima Aden'in yeni üyemiz olduğunu duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Aden dergiye başörtüsü ve tesettür mayolu poz veren ilk Müslüman manken oldu." denildi.
2
Kenya'da bir mülteci kampında doğup, ABD'ye taşınmadan önce 7 yaşına kadar burada yaşayan Somali asıllı Amerikalı mankenin, Kenya'nın Watamu sahilinde poz verdiği belirtildi.
3
Verdiği pozla ilgili konuşan Aden, "Burada mülteci kampındaydım. Amerika'da rüya yaşadım ve şimdi Kenya'ya gelip Sports Illustrated için bu ülkenin en güzel yerlerinde poz verdim. Bunu herhangi bir kişinin kurgulayabileceğini zannetmiyorum." ifadelerini kullandı.
4
Halima Aden, 19 yaşındayken Miss Minnesota model yarışmasına tesettürlü mayoyla katılıp, yarı finale klarak manşetlere çıkmış, Vogue dergisine de manşet olmuştu.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Müslüman Model, Dünyada Bir İlke İmza Attı! Mayolu Pozları Dünyayı Salladı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (16)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement