Yeşilçam'ın çıtı pıtı kızı Ayşecik'in son hali inanılmaz! - Son Dakika

Yeşilçam'ın çıtı pıtı kızı Ayşecik'in son hali inanılmaz!

04.05.2021 09:38

Yeşilçam'a Ayşecik karakteriyle damga vuran Zeynep Değirmencioğlu, evlendikten sonra kariyerine noktayı koyarak gözlerden uzak bir hayat yaşamayı tercih etmişti. Türk sinemasının yüreğimize dokunan küçük kızının yıllar içindeki değişimi ise hayret verici.

1
Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı. O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı.
2
Beyazperdeyle daha henüz iki yaşındayken tanıştı. Daha sonra "Duvaklı Göl", "Funda" gibi filmlerde, çocuk yıldızı olarak gözüktü.
3
Ama esas ününü 1960`da "Ayşecik" filmi ile yaptı. "Ayşecik", Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı.
4
Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü.
5
Yıllardır oyunculuk yapmayan Değirmencioğlu, dönemin Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Serkan Acar ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığı Macera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı.
6
20'li yaşlarına kadar çok sayıda filmde yer alan ve sonrasında sinemayı bırakan oyuncunun son halini görenler tanımakta zorlandı.

7
İşte Yeşilçam'ın küçük kızının son hali...
İşte Yeşilçamın küçük kızının son hali...
8
9
10
11
12

YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Yeşilçam'ın çıtı pıtı kızı Ayşecik'in son hali inanılmaz! - Son Dakika


Advertisement