Yeşilçam'ın çıtı pıtı kızı Ayşecik'in son hali inanılmaz! - Son Dakika

Yeşilçam'ın çıtı pıtı kızı Ayşecik'in son hali inanılmaz!

04.05.2021 09:38

Yeşilçam'a Ayşecik karakteriyle damga vuran Zeynep Değirmencioğlu, evlendikten sonra kariyerine noktayı koyarak gözlerden uzak bir hayat yaşamayı tercih etmişti. Türk sinemasının yüreğimize dokunan küçük kızının yıllar içindeki değişimi ise hayret verici.

1
Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı. O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı.
2
Beyazperdeyle daha henüz iki yaşındayken tanıştı. Daha sonra "Duvaklı Göl", "Funda" gibi filmlerde, çocuk yıldızı olarak gözüktü.
3
Ama esas ününü 1960`da "Ayşecik" filmi ile yaptı. "Ayşecik", Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı.
4
Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü.
5
Yıllardır oyunculuk yapmayan Değirmencioğlu, dönemin Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Serkan Acar ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığı Macera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı.
6
20'li yaşlarına kadar çok sayıda filmde yer alan ve sonrasında sinemayı bırakan oyuncunun son halini görenler tanımakta zorlandı.

7
İşte Yeşilçam'ın küçük kızının son hali...
İşte Yeşilçamın küçük kızının son hali...
8
9
10
11
12

Son Dakika Yeşilçam'ın çıtı pıtı kızı Ayşecik'in son hali inanılmaz! - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi Serel Yereli, Londra sokaklarında iç çamaşırsız dolaştı Yeşim Ceren Bozoğlu'nun sere serpe verdiği tatil pozları olay oldu
Advertisement