Konser krizi devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama - Son Dakika
Magazin

Konser krizi devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

İBB'nin öğretmenler için düzenlediği konserde sahne alacak olan şarkıcı Melike Şahin, şiddetli rüzgar nedeniyle konsere çıkmamıştı. İBB'nin Şahin'in ekibini suçladığı açıklamasına cevap veren ünlü şarkıcının menajerlik ekibi, ''Saat 16.00'da konseri ileri bir tarihe erteleme kararımızı ilgili yetkililerle paylaştık. Erteleme bilgisini bu denli geç açıklayan yetkilileri kınıyoruz. Bu kararı sanatçımız Melike Şahin almış gibi göstermenin de asla doğru olmadığını belirtmek istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

03.12.2023 18:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İBB'nin öğretmenler için düzenlediği konsere şiddetli rüzgar nedeniyle çıkmaktan vazgeçen Melike Şahin'in menajerlik ekibinden yeni açıklama geldi. İBB Kültür'ün kendilerini suçlayan açıklamasına yanıt veren ekip, "Saat 16.00'da konseri ileri bir tarihe erteleme kararımızı ilgili yetkililerle paylaştık. Erteleme bilgisini bu denli geç açıklayan yetkilileri kınıyoruz. Bu kararı sanatçımız Melike Şahin almış gibi göstermenin de asla doğru olmadığını belirtmek istiyoruz." dedi.

MELİKE ŞAHİN RÜZGAR NEDENİYLE SAHNEYE ÇIKMADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), önceki gün Feshane'de öğretmenlere özel konser düzenledi. Konserde sahne alacak olan ünlü şarkıcı Melike Şahin, şiddetli rüzgar nedeniyle konsere çıkmadı. Alanda 3 saat bekleyen öğretmenler şarkıcıya sert tepki gösterirken, İBB Kültür'den yapılan açıklamada, Melike Şahin'in ekibini bir türlü ikna edemediğini belirtti.

Konser tartışması devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

"KONSER İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK"

Melike Şahin'in menajerlik ekibinden yeni açıklama geldi. Açıklamada, erteleme kararını İBB yetkililerinin konser alanında bekleyen öğretmenlere çok geç bildirdiğini, kendilerinin bir suçunun olmadığı kaydedildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bu açıklama İBB Kültür'ün sosyal medya hesaplarından konuya dair yaptığı paylaşımın ardından zorunlu hale geldiği için, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla yapılmaktadır. Temsilcisi olduğumuz Melike Şahin'in İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde dün akşam Feshane'de gerçekleşmesi planlanan konseri için günün erken saatlerinden itibaren konserin yapılabilmesi için ekipçe elimizden geleni yaptık.

Konser tartışması devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

"SAAT 16.00'DA ERTELEME KARARINI YETKİLİLERLE PAYLAŞTIK"

Gün boyunca belirli sürelerle 70-80 km arasında anlık vuruşlarla ortaya çıkan şiddetli rüzgarların; sahnede bulunan ekipman, ışıklar, led ekran ve en önemlisi ana yapıyı bile sallayacak noktaya getirmesi, hem seyirciyi hem de sahnede bulunan ekibi tehlikeye atabilecek riskteydi. Hiçbir konserin insan hayatından önemli olmadığını düşünerek saat 16.00'da konseri ileri bir tarihe erteleme kararımızı ilgili yetkililerle paylaştık. Bu bağlamda konseri dinlemeye gelen müzikseverlerin geç bilgilendirilmiş olmasından dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Konser tartışması devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

"KARARIMIZI HİÇE SAYIP BİLGİYİ GEÇ AÇIKLAYAN YETKİLİLERİ KINIYORUZ"

Konserin ertelenmesi kararımızı hiçe sayarak bu bilgiyi, bu denli geç açıklayan ve konsere gelen dinleyicilerin mağduriyetini daha da artıran yüklenici firma yetkililerini ve İBB Kültür Sanat Daire Başkanlığı'nın alandaki temsilcilerini hem sanatçımız Melike Şahin'i hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni zor duruma düşürdükleri için kınıyoruz.

Konser tartışması devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

"KONSERİ ERTELEMEK MELİKE ŞAHİN'DEN BAĞIMSIZ ALINMIŞ BİR KARARDI"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kültür sanata yaklaşımını ve kültür endüstrisine katkılarını takdirle izleyen bir ekip olarak, bugün bize yaşatılan zincirleme acemiliklerin birkaç kişiden kaynaklandığını ve Büyükşehir Belediyesi'ne mâl edilemeyeceğini, benzer şekilde bu kararı sanatçımız Melike Şahin almış gibi göstermenin de asla doğru olmadığını belirtmek istiyoruz. Konseri ertelemek sanatçımızdan bağımsız alınmış, tamamen teknik bir karardı ve bu kararı tedarikçi firmaların ve prodüksiyon ekiplerimizin görüşünü aldıktan sonra verdik. Bir ülkenin ne kadar gelişmiş olduğunun en önemli göstergelerinden biri de o ülkede insan hayatına verilen değerdir. Buradan bakıldığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden farklı bir yerde olmadığımıza inanıyoruz. Konsere gelen tüm öğretmenlerimizin ve müzikseverlerin yaşadığı mağduriyetten ötürü derin bir üzüntü duyduğumuzu tekrar belirtmek isteriz."

Konser tartışması devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

MELİKE ŞAHİN: AKSAKLIĞIN BENİMLE ALAKASI YOK

Konserin iptal olmasının ardından sosyal medyadan açıklama yapan Melike Şahin, çok üzgün olduğunu, aksaklığın kendisinden kaynaklanmadığını söylemişti. Şahin, "Çok üzgünüm. Bu akşamki Feshane konserimiz ertelendi. Son ana kadar hazırda bekledim yemin olsun. Çok rüzgar varmış. Hem belediye hem ekibim riskli buldular güvenliğimiz için. Oysa çok özlemiştim konserlerimi ve özel olacaktı bu akşam öğretmenlerimizle. Benimle hiç alakası yok bu aksaklığın, yine de özür dilerim bu hayal kırıklığı için." demişti.

Konser tartışması devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

İBB KÜLTÜR: MELİKE ŞAHİN'İN EKİBİNİ İKNA EDEMEDİK

İBB Kültür ise yaptığı açıklamada, Melike Şahin'in ekibini ikna edemediklerini belirtmişti. Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: "Değerli öğretmenlerimiz, saatlerdir rüzgar sorunu olmadığını ifade etmek konusunda gösterdiğimiz tüm çabaya ve verdiğimiz bütün güvenceye rağmen Melike Şahin'in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadığı için konseri ertelemek zorunda kaldık. Talepleriniz doğrultusunda başka bir sanatçıyla sizlerle birlikte olacağız. Sizlerden çok özür diliyoruz. Çok üzgünüz."

Konser tartışması devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama
Konser krizi devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama

Son Dakika Magazin Konser krizi devam ediyor! Rüzgar nedeniyle sahneye çıkmayan Melike Şahin cephesinden yeni açıklama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Komedyen Cem Yılmaz'ın gizemli sevgilisinin kim olduğu ortaya çıktı
  17:19 Komedyen Cem Yılmaz'ın gizemli sevgilisinin kim olduğu ortaya çıktı

  Cem Yılmaz'ın gizemli yeni sevgilisinin kim olduğu merak konusu olmuştu. Cem Yılmaz'ın paylaştığı fotoğraftaki kişinin pilates eğitmeni Necla Karahalil olduğu ortaya çıktı. Karahalil, Yılmaz ile olan ilişkisiyle ilgili "Güneşim doğdu, ağzım tatlandı, yüreğim havalandı, ruhum okşandı." paylaşımını yaptı.

 • Osmangazi Meydanı'nda Sinan Akçıl Konseri
  17:11 Osmangazi Meydanı'nda Sinan Akçıl Konseri

  Osmangazi Belediyesi, dev meydanda birbirinden ünlü isimleri ağırlamayı sürdürüyor. Osmangazi Meydanı'nın resmi açılış öncesi tanıtım etkinlikleri kapsamında, coşku Sinan Akçıl konseri ile devam etti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın da katıldığı konserde, gençler Akçıl'ın şarkılarıyla unutulmaz bir akşam yaşadı.

 • Denizli Kebabı: Türkiye'nin Sınırlarını Aşan Bir Lezzet
  11:38 Denizli Kebabı: Türkiye'nin Sınırlarını Aşan Bir Lezzet

  Denizli'nin coğrafi işaret belgeli kebabı, Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası bir üne kavuştu. Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistler, Dursun Göçenoğlu'nun restoranında meşhur Denizli kebabının tadına bakıyor. Coğrafi işaretli ve özel tandır pişirme yöntemiyle hazırlanan bu lezzet, etin yumuşaklığı ve baharatların uyumuyla damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Denizli kebabının popülerliği arttıkça, şehir ekonomisine de önemli bir katkı sağlanıyor. Dursun Göçenoğlu, Denizli kebabını dünya markası yapma yolunda mücadele ettiklerini ve uzak doğudan gelen ziyaretçilerin ilgisinin her geçen gün arttığını belirtiyor.

 • Müslüm Gürses'e Benzerliğiyle Dikkat Çeken Baki Çiçek, Hatırasını Yaşatıyor
  09:51 Müslüm Gürses'e Benzerliğiyle Dikkat Çeken Baki Çiçek, Hatırasını Yaşatıyor

  Elazığ'da yaşayan Baki Çiçek, Müslüm Gürses'e olan benzerliğiyle tanınıyor. Gürses'in ölüm yıl dönümünde Elazığ sokaklarında dolaşan Çiçek, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Çiçek, Gürses'in hatırasını yaşatmak için çaba gösteriyor ve ona olan benzerliğiyle gurur duyuyor.

 • Müslüm Gürses, ölüm yıl dönümünde hayranları tarafından anıldı
  00:19 Müslüm Gürses, ölüm yıl dönümünde hayranları tarafından anıldı

  Ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in ölüm yıl dönümünde İzmir'de hayranları bir araya gelerek pilav ve lokma hayrı düzenledi. Etkinlikte Müslüm Gürses'in şarkıları söylenirken, hayranlar tarafından 'Müslüm Baba'yı unutmadık, unutmayacağız' mesajları verildi.

 • Talas Belediyesi, İlyas Yalçıntaş'ı Kayserililerle buluşturdu
  16:46 Talas Belediyesi, İlyas Yalçıntaş'ı Kayserililerle buluşturdu

  Talas Belediyesi, Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi ve Türk Dünyası Erciyes Çocuk Nörolojisi Kongresi çerçevesinde düzenlenen konsere İlyas Yalçıntaş'ı davet etti. Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen konserde sanatçı birbirinden güzel eserler seslendirdi ve seyirciler de parçalara eşlik etti. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, konserde sanatseverlere yazın açık hava konseri sözü verdi.

 • Survivor öncesi anlaştığı sosyal medya danışmanına ücret ödemeyen Barış Murat Yağcı 1 milyon TL tazminat ödeyecek
  16:24 Survivor öncesi anlaştığı sosyal medya danışmanına ücret ödemeyen Barış Murat Yağcı 1 milyon TL tazminat ödeyecek

  2020 ve 2022 yılında Survivor'a giden oyuncu Barış Murat Yağcı, yarıştığı dönemde sosyal medya danışmanlığı aldığı kişiyle davalık oldu. Anlaştığı kişiye ödeme yapmadığı gerekçesiyle yargılanan Yağcı, 1 milyon 200 bin TL tazminat ödeyecek.

 • Moda İkonu Iris Apfel 102 Yaşında Hayatını Kaybetti
  15:18 Moda İkonu Iris Apfel 102 Yaşında Hayatını Kaybetti

  Amerikan tasarımcı ve moda ikonu Iris Apfel, 102 yaşında hayatını kaybetti. Beyaz saçları, büyük boy gözlükleri ve kalın boncuklu kolyeleriyle tanınan Apfel, moda dünyasında tarihe geçecek bir isimdi. Ölüm haberi, Apfel'in Instagram hesabından duyuruldu. Birçok ünlü isim de taziye mesajları paylaştı.

 • Moda ikonu Iris Apfel 102 yaşında hayatını kaybetti
  15:08 Moda ikonu Iris Apfel 102 yaşında hayatını kaybetti

  Renkli kıyafetleri, enerjisi ve gözlükleriyle moda tarihine ismini altın harflerle yazdıran Iris Apfel, 102 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Advertisement