2 genç kıza tecavüz edip öldüren seri katile 46 yıl sonra 1 gün izin verildi! Bakın ilk isteği ne oldu - Son Dakika

2 genç kıza tecavüz edip öldüren seri katile 46 yıl sonra 1 gün izin verildi! Bakın ilk isteği ne oldu

24.05.2022 15:56

İrlanda'da iki kadına tecavüz ve cinayet suçundan tam 46 yıldır hapiste bulunan seri katil John Shaw, cezaevinden 1 günlük izin aldı. Neredeyse yarım asır sonra dışarı çıkan seri katilin ilk isteği ise Dublin sokaklarını dolaşmak oldu.

1
75 yaşındaki John Shaw isimli adam, 22 yaşındaki Elizabeth Plunkett ve 24 yaşındaki Mary Duffy'i kaçırma, tecavüz, işkence ve cinayette müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. 1976 yılında suç ortağı Geoffrey Evans ile korkunç planları hayata geçirmek için Birleşik Krallık'tan İrlanda'ya gelen Shaw, haftada bir kadını öldürmeyi içeren ürpertici bir çizelge hazırladı.

2
Şehrin sokaklarını dolaşarak tanımadıkları kadınları kaçıran ikili, iki kadını öldürme suçundan kısa sürede yakalandı. Shaw ve Evans, 1978 yılının Şubat ayında müebbet hapis cezasına çarptırıldılar.

Tecavüzcü Seri Katil 46 Yıl Sonra Ne İstedi?

3
Şehrin sokaklarını dolaşarak tanımadıkları kadınları kaçıran ikili, iki kadını öldürme suçundan kısa sürede yakalandı. Shaw ve Evans, 1978 yılının Şubat ayında müebbet hapis cezasına çarptırıldılar.
4
İrlanda'nın en uzun süre hapiste kalan mahkumu unvanına sahip olan Shaw, yıllar öncesinde yanındaki sivil memurlarla birlikte hapishaneden iki günlüğüne ayrılma hakkını kazanmıştı. Ancak kadınların hala tehlikede olduğu gerekçesiyle Shaw bu hakkını 2022 yılında kullanabildi. İrlanda'da yapılan yasal değişiklikten sonra Shaw, dışarı çıktı ve tüm günü şehrin sokaklarında dolaşarak geçirdi.
5
Siyah pantolon, beyaz gömlek, mor kravat ve bir ceketle hapishaneden çıkan Shaw'ın kendisi için hazırlanan arabaya binerken gülümsediği görüldü. Davayı yakından takip eden kaynaklar Shaw'ın hapishaneden çıkar çıkmaz ilk iş olarak kahve içmek istediğini belirtti.
6
Kaynak, "Shaw'ın İrlanda'da ailesi veya arkadaşı yok, bu yüzden Dublin şehir merkezinde dolaşmak ve bir kafede kahve içmek için durmak istedi.
7
"Karşısında oturanların onun iki yetişkin torunuyla dışarı çıkmış yaşlı bir adam olduğunu düşüneceklerinden eminim. Ülkenin gördüğü en tehlikeli tecavüzcü ve katillerden birinin yüzüne baktıklarını asla bilmiyorlar" ifadelerini kullandı. Kaynak: Mynet

YORUMLAR
500

Son Dakika 2 genç kıza tecavüz edip öldüren seri katile 46 yıl sonra 1 gün izin verildi! Bakın ilk isteği ne oldu - Son Dakika


Advertisement