2008'i Göremeyen Genç Tuğçe - Son Dakika

2008'i Göremeyen Genç Tuğçe

03.01.2008 12:38

O, pembe hayalleri olan ve henüz 19 yaşında bir genç kızdı. Bahçeşehir Üniversitesindeydi. Daha birinci sınıftaydı, gazeteci olmak istiyordu, ama 2008'in ilk saatlerinde geçirdiği bir kaza sonucu hayallerine bir adım bile atamadan aramızdan ayrıldı.

1
Tuğçe Sakarya (sağda) ve arkadaşı İpek Tümay, yılbaşını kutlamak için gittikleri Kenan Doğulu konseri çıkışı taksiye bindiler; ancak saat 5:30 sıralarında taksiye arkadan çarpan bir minibüs yüzünden evlerine dönemediler.
2
Tuğçe çarpmanın etkisiyle boynu kırılarak hayatını kaybetti, İpek ve taksinin şoförü hafif yaralandı. Minibüsün sürücüsü ise, onlara yardım etmek yerine, çoktan kaza yerinden kaçmıştı.
3
2008'in ilk trafik kurbanı olan gencecik, hayat dolu, 19 yaşındaki Tuğçe'nin kısacık hayatından geriye işte bu fotoğraflar kaldı. Tuğçe bu fotoğrafta arkadaşıyla makinaya böyle poz veriyor.
4
Minik Tuğçe İlk okulda bir müsamerede bale gösterisini sunarken.
5
Tuğçe lisede bir arkadaşı ve öğretmenleriyle, Bu sağlıklı, capcanlı kızın birkaç yıl sonra öleceğini kim tahmin edebilirdi ki?
6
Etrafında hayvan sevgisini bilmeyen yoktu Tuğçe'nin, bu resim bu sevginin en güzel özeti.
7
Tuğçe, kendisiyle beraber mezara götürdüğü gazeteci olma hayali, ve bu hayalin fidanı: okul gazetesi.
8
Belki de okuldan sonra en çok zamanını geçirdiği yer: okul gazetesinin çıktığı ofis odası. Gazeteden arkadaşı Aydeniz (oturan) üzgün bir şekilde Tuğçe'nin fotoğraflarına bakıyor, Tuğçe ise bir daha hiç o bilgisayarı kullanamayacak.
9
Ölmeseydi, belki de ileriki yılların yeni yıl haberlerini o yapacaktı. Ama kaderin bir oyunu sonucu onun yaptığı sadece birkaç haberi okuyabiliyoruz.
10
Okulunda yapılan törende birçok kişi gibi gazeteden arkadaşı Özlem de gözyaşlarına hakim olamadı. Nasıl olsun ki?
11
Tuğçe'nin kısa hayatının son yolculuğu. Annesi, dedesi ve arkadaşları bir daha hiç göremeyecekleri Tuğçe için, Beşiktaş bayrağına sarılı ve üzerinde duvak ve kep olan tabutun başında ağlıyor.
12
Mekanın cennet olsun Tuğçe, dualarımız seninle. Hazırlayan: Bilal Teymur.

Son Dakika 2008'i Göremeyen Genç Tuğçe - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement