Maden Suyunun Faydaları - Son Dakika

Maden Suyunun Faydaları

31.10.2014 09:33

1
Yemek yediniz ama midenizde bir şişkinlik hissediyorsunuz. Siz de bu durumda maden suyuna başvuranlardan mısınız? Maden suyunun sadece yemek sonrasında içildiğinde, sindirimi kolaylaştıran bir içecek olmayıp, bunun yanında onlarca faydasının olduğunu biliyor muydunuz?

2
Maden Suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar ve tamamen ''doğaldır''.

3
Soda ise su ve sudan yapılan içeceklere üretim esnasında karbondioksit gazı basılmasıyla elde edilen ve tamamen ''yapay'' olan bir içecektir.

4
Halk arasında ''asitli'' denilen içeceklerde aslında kastedilen, içeceğin içindeki ''karbondioksit'' gazıdır. Karbondioksit gazı dilimiz ile temas ettiğinde geçici olarak tat algılayıcılarını uyuşturduğu için içimi kolaylaştırmaktadır.

5
Uzmanlar günde en az 2 litre civarında su ve maden suyu gibi ''yararlı sıvı'' tüketilmesini öneriyor.

6
Bu ihtiyacı karşılamanın en iyi yolu bolca süt ve doğal suları tüketmeleridir. Maden suyunun içerdiği kalsiyum kemik yapısının, florür ise ağız ve diş sağlığının gelişmesi için son derece yararlıdır.

7
Hamilelik, beslenmeye özellikle dikkat edilmesi gereken bir dönem. İnsan vücudu bebeği besleyebilmek ve gelişmesini sağlamak için normalden daha fazla gıda, sıvı, mineraller ve vitaminlere ihtiyaç duyar.

8
Bu katkıyı doğal yoldan sağlayabilmek için, hamilelikte düzenli olarak maden suyu tüketimi tavsiye edilir.

9
Maden suyu içerdiği zengin mineraller vücudumuzun birçok bölgesine olduğu gibi cilt için de yararlıdır. Hatta piyasada sprey şişelerine doldurulmuş ve yüze püskürtülerek kullanılan maden suları satılır.

10
Böbrek taşlarının oluşumunda ana neden, yetersiz miktarda sıvı tüketimidir. Başka bir deyişle, yaşamı boyunca yeterli ve düzenli miktarlarda su ve maden suyu tüketmeyen insanlarda böbrek taşı oluşumu hızla meydana gelir.

11
Ayrıca insan sağlığına faydaları saymakla bitmeyen C vitaminli doğal meyve aromalı maden suyunda bulunan vitamin, 2 bardak taze sıkılmış portakal suyunda bulunan vitamine eşdeğer.

12
13
14
15

Son Dakika Maden Suyunun Faydaları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement