NASA Bu Gezegenlerin Peşinde - Son Dakika

NASA Bu Gezegenlerin Peşinde

02.12.2010 13:27

1
Uzayda dünya benzeri bir gezegen arayışında olan bilim insanları büyük bir aşama kaydetti. NASA dünya dışı yaşama ilişkin bir bilimsel bulgu konusunda bu akşam açıklama yapacak. Dünya NASA'nın bu sırrı açkılamasını bekliyor.

2
Amerikan uzay ajansı NASA web sitesinden yaptığı açıklamada, bugün Türkiye saatiyle 21.00'de, dünya dışı yaşamın kanıtlarının araştırılması konusunda önemli sonuçları olacak bir astrobiyolojik bulguyu tartışmak için basın toplantısı düzenleyeceğini belirtti.

3
Uzay ve dünya dışı yaşam olduğuna inananlar, bu açıklamanın ardından internet bloglarında çok sayıda spekülasyon üretirken, NASA, bu keşifle ilgili şu anda hiçbir ayrıntı vermek istemiyor.

4
NASA adına açıklama yapacak isimler arasında, kurumun astrobiyoloji programını yöneten Mary Voytek, Amerikan Jeofizik Enstitüsü (USGS) astrobiyoloji araştırmacısı Felisa Wolfe-Simon, NASA'nın Goddard uzay merkezi astrobiyoloji uzmanı Pamela Conrad, Uygulamalı Moleküler Evrim Vakfı seçkin üyesi Steven Benner ve Arizona Üniversitesi Profesörü James Elser bulunuyor.
5
ASTROBİYOLOJİ NEDİR?

Astrobiyoloji, evrende yaşamın kökeni ve evrimi dahil olmak üzere, yaşamın bulunabileceği yerler ile nasıl devam ettiğini inceleyen bilim dalı.

NASA, basın toplantısını internet üzerinden de naklen yayınlayacak.

6
7
8

YORUMLAR
500

Son Dakika NASA Bu Gezegenlerin Peşinde - Son Dakika


Advertisement