Son Dakika Haberleri: Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor

Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor

7 yıl önce

Hakkari'de Bağlar Mahallesi'ndeki Toplum Destek Kursları'ndaki el sanatları ve nakış kursuna giden 30 genç, hem çeyizlerini hazırlıyor hem de ailelerine ekonomik destek sağlıyor.

Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor, System.String[]
Hakkari'de Sosyal Hizmetler ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Bağlar Mahallesi'ndeki Toplum Destek Kursları'ndaki el sanatları ve nakış kursuna giden 30 genç hem çeyizlerini hazırlıyor hem de ailelerine ekonomik destek sağlıyor.

Nakış Öğretmeni Dilber Üstüner, kursun 7 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek, "Genç kızlarımız gerek kendi çeyizleri gerekse başka yerlerde sipariş üzerine aldıkları dikiş ve nakış örgüsünü yapıyorlar. Kurs malzemelerinin bir kısmı Sosyal Hizmetler ve Halk Eğitim Merkezi, diğer kısmı ise kursiyerlerimizin kendisi tarafından karşılanıyor." dedi.

Kursiyer Şükran Tunç ve Kesira Yıldız, sabah kalkıp ev işlerini yaptıklarını, sonra da kursa geldiklerini belirterek, "Hem kendimizin hem de sipariş üzerine aldığımız çeyizlerin örgüsünü yapıyoruz. Sosyal Hizmetler ve Halk Eğitim Merkezi'ne teşekkür ediyoruz." şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.Doğumdan 1 Saat Sonra Isıtıcının Yanına Bırakılan Bebeğin Sırtı Yandı İsrail'den Cemal Kaşıkçı'nın Kaybolmasına İlk Yorum: Suudi Arabistan'a Güveniyoruz

"Hala Bakireyim" Açıklamasıyla Gündeme Gelen Merve Taşkın, Bu Sefer de 3 Tane Gebelik Testi Paylaştı