Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor - Son Dakika

Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor

02.01.2012 11:02
Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor, System.String[]

Hakkari'de Bağlar Mahallesi'ndeki Toplum Destek Kursları'ndaki el sanatları ve nakış kursuna giden 30 genç, hem çeyizlerini hazırlıyor hem de ailelerine ekonomik destek sağlıyor.

Hakkari'de Sosyal Hizmetler ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Bağlar Mahallesi'ndeki Toplum Destek Kursları'ndaki el sanatları ve nakış kursuna giden 30 genç hem çeyizlerini hazırlıyor hem de ailelerine ekonomik destek sağlıyor.

Nakış Öğretmeni Dilber Üstüner, kursun 7 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek, "Genç kızlarımız gerek kendi çeyizleri gerekse başka yerlerde sipariş üzerine aldıkları dikiş ve nakış örgüsünü yapıyorlar. Kurs malzemelerinin bir kısmı Sosyal Hizmetler ve Halk Eğitim Merkezi, diğer kısmı ise kursiyerlerimizin kendisi tarafından karşılanıyor." dedi.

Kursiyer Şükran Tunç ve Kesira Yıldız, sabah kalkıp ev işlerini yaptıklarını, sonra da kursa geldiklerini belirterek, "Hem kendimizin hem de sipariş üzerine aldığımız çeyizlerin örgüsünü yapıyoruz. Sosyal Hizmetler ve Halk Eğitim Merkezi'ne teşekkür ediyoruz." şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor
Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Hakkari'de Genç Kızlar Örgü İşleri Yaparak Ailelerine Destek Oluyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Paris yanıyor! Binlerce kişi sokaklara döküldü, Fransız polisi göstericilere sert müdahalede bulunuyor Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Dükkanına gelip haraç isteyen adamı ruhsatsız tabancasıyla vurdu Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı