Son Dakika Haberleri: Devlet Başkanının Kararına İlginç Protesto! Maskeleriyle Sokağa İndiler

Devlet Başkanının Kararına İlginç Protesto! Maskeleriyle Sokağa İndiler

2 ay önce

Sıra dışı söylemleriyle sık sık gündemi meşgul eden ABD Başkanı Donald Trump, yine çok konuşulacak bir karara imza attı. Trump, Meksika sınırında yaşanan şiddet olaylarını gerekçe göstererek, ülkede ulusal acil durum ilan etti. ABD halkı, ''Trump'ın sahte krizini reddediyoruz'' yazılı dövizlerle kararı prostesto etti.

1
Trump'ın ülkede yaşayan göçmenlerle ilgili politikalarına tepki göstermek için New York'un Union Square meydanında toplanan yüzlerce kişi, Meksika sınırındaki şiddeti gerekçe göstererek ulusal acil durum ilan edilmesini protesto etti.
2
ABD halkı protesto esnasında, "Mülteci ve sığınmacılarla yan yanayız", "Ulusal acil durum, Beyaz Saray'ın içinden çıkıyor" ve "Trump'ın sahte krizini reddediyoruz" yazılı pankartlarla, Trump'ın kararını eleştirdi.
3
Eğlenceli dakikalarında yaşandığı protesto gösterilerinde, Trump'ın görevinden azledilmesine yönelik sloganlar atıldı.
4
Her kesimden insana rastlanabilen gösterilerde, başörtülü bir kadın "Bizim kavgamız sizin kavganız. Güçlü duruyoruz. Amerika herkes için eşit fırsatlar sunan topraklar. Bu topraklardaki İslamofobiye ve diğer toplumlara karşı her türlü nefrete karşı çıkıyoruz.'' dedi.
5
Polis, gösterinin yapıldığı meydanda geniş güvenlik önlemleri alırken, Trump yanlısı bir vatandaş göstericilerin arasına girerek, olay çıkardı. Polis, sorun yaratan vatandaşı alandan uzaklaştırdı.
6
Halkın sokaklara dökülmesinin temel amacı, ABD'nin Meksika sınırına 5,7 milyar dolarlık bütçe gerektiren bir duvar örmek istemesiydi ancak kongredeki demokratlar buna izin vermedi.
7
Kongre üyelerinin buna izin vermemesi ABD federal hükümetinin 22 Aralık 2018 ve 25 Ocak 2019 tarihleri arasında kapanmasına neden olmuştu.
8
Amerikan federal hükümetinin gördüğü en uzun süreli kapanma, Temsilciler Meclisi ve Senatodan geçen 3 haftalık harcamalar yasasının Trump tarafından imzalanarak yürürlüğe girmesiyle sona erdi.
9
Demokratlar, duvarın inşası için gerekli bütçeyi çıkartmayacağını açıkladı.
10
Trump, demokratların bu kararı üzerine ''ulusal acil durum" ilan etti ve başkanlık kararıyla duvarı inşa ettireceğini duyurdu.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Her kesimden insana rastlanabilen gösterilerde, başörtülü bir kadın "Bizim kavgamız sizin kavganız. Güçlü duruyoruz. Amerika herkes için eşit fırsatlar sunan topraklar. Bu topraklardaki İslamofobiye ve diğer toplumlara karşı her türlü nefrete karşı çıkıyoruz.'' sözleriyle kalabalığa seslendi.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Game of Thrones'un Kızıl Güzeli, Sevgilisini Öpücüklere Boğdu! Babasının Ölüm Acısını Hafifletmek İçin, Günde 4 Saat Cinsel İçerikli Film İzlemeye Başladı Hamile Kadını Öldürtüp, Bebeğini Karnından Aldı! Avustralya'da Karaya Vuran Canlı Yürekleri Ağza Getirdi! Ata Demirer'in Bir de Kardeşini Görün! İkizi Gibi