DHA YURT BÜLTENİ - 19 - Son Dakika

DHA YURT BÜLTENİ - 19

06.11.2020 14:37
DHA YURT BÜLTENİ - 19, System.String[]

Engelli adam evinde ölü bulunduBOLU'da, 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle 2 bacağını kaybeden Mahmut Karauçak (58) yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

Engelli adam evinde ölü bulundu

BOLU'da, 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle 2 bacağını kaybeden Mahmut Karauçak (58) yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

Saat 12.00 sıralarında Tabaklar Mahallesi İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanda yalnız yaşayan Mahmut Karauçak'ın bakıcısı günlük işler için geldiği evde engelli adamın hareket etmediğini ve nefes almadığını fark etti. Kadın, sağlık ekipleri ve polisten yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Karauçak'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yaklaşık 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle 2 bacağını da kaybettiği öğrenilen Karauçak'ın cenazesi olay yerine gelen cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından kesin ölüm sebebinin belirlenmesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığına götürüldü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-Bakıcısının olayı polise anlatması-Cenaze aracının-Polislerin görüntüsü-Binadan görüntü-Detaylar

Haber-Kamera: Murat KÜÇÜK/BOLU,

========

Vatandaşın kapattığı yol, 2 yıl sonra açıldı

*- Antalya'nın Alanya ilçesinde oturan Hasan Okşar, 8 yıl önce kazandığı davada verilen sözlerin yerine getirilmediği gerekçesiyle, içerisinde yolun da bulunduğu yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik arsasını 2 yıl önce tel örgüyle çevirdi.

*- Alanya Kaymakamlığı'nına 3091 sayılı kanuna istinaden aldığı karar uyarınca yol bugün tekrar açıldı.

*- Hasan Okşar ise yolun açılması üzerine suç duyurusunda bulundu.

Alanya'ya bağlı Oba Mahallesi'nde oturan Hasan Okşar, kendisine ait yaklaşık 4 bin 500 metrekarelik taşınmaza 2005 yılında dönemin Oba Belediyesi tarafından 18'inci madde uygulaması yapılmadan ve kamulaştırılmadan yol açıldığı, yeşil alan ve çocuk parkı yapıldığı iddiasıyla dava açtı. Hasan Okşar, Alanya 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde açtığı davayı, 8 yıl önce kazandı. Dönemin Oba Belediyesi'nin Büyükşehir Yasası sonrası kapanmasının ardından geçen sürede sorunun çözümünü bekleyen Hasan Okşar, kendisine verilen sözlerin de yerine getirilmediği gerekçesiyle Obaçay Caddesi'nde, üzerinden yol da geçen arsasını 2 yıl önce tel örgülerle çevirdi. Trafiğe kapatılması nedeniyle araçlar ve yayalar yolu kullanamaz hale geldi.YOL TEKRAR KULLANIMA AÇILDIAlanya Kaymakamlığı bugün yeni bir karar verdi. 3091 sayılı taşınmaz mal zilyetliğine yapılan tecavüzlerin önlenmesi hakkında kanuna istinaden kaymakamlığa gelen talepler doğrultusunda yol, polis ve zabıta ekiplerinin gözetiminde Alanya Belediyesi çalışanları tarafından tekrar ulaşıma açıldı. 'ALANYA GİBİ TURİSTİK BİR YERİN BÖYLE BİR UTANÇLA YAŞAMASI HİÇ İYİ DEĞİL'Yolun açılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden ve 32 yıldır burada yaşadığını söyleyen Abdullah Kaştaş, "Yolumuzun açılmasına çok sevindik. Alanya gibi turistik bir yerin böyle bir utançla yaşaması hiç iyi değil. Ayrıca devletimize teşekkür ediyoruz. Bu yolun açılmasında kaymakamımız ve Alanya Belediyemizin verdiği katkı bizi sevindirdi ve mutlu etti. Bundan sonraki süreçte mahkemenin yolun açılması yönünde karar vermesini temenni ediyoruz.  Bu yoldan gidip gelirken çok zorlanıyorduk. Burayı kullanamadığımız için çevredeki diğer yolları kullanmak zorunda kalıyorduk. Bu utanç verici bir şey. Sitemize aracımızla gelemiyorduk. Elimizde çocukla aşağı yola kadar gidip arabamıza biniyorduk. Yaya olarak gidip gelirken de tellerin üzerinden geçiyorduk. Daha sonra kendi imkanlarımız ile telleri açıp aradan geçiyorduk. Özellikle Alanya'da motosikletler çok olduğu için onlar da aralardan geçip gidiyor. Bu tellerin üzerinden atlarken düşüp yaralananlar oldu. Devletimizin bunu bir nebze olsun halletmesi bizi sevindirdi" diye konuştu. 'ÇOK ZORLANIYORDUK'Bir diğer mahalle sakini Samuray Eryurt, yol kapalıyken çok zorlandıklarını ifade ederek, "17 senedir Oba Mahallesi'nde oturuyorum. Yıllardır baya bir zorluk çekiyordum. Açılmasına sevindik. Arabayla giderken, kavşaklardan geçerken baya bir zor oluyordu. Açıldığı için teşekkür ediyoruz. Araç kullanmadığım zaman bisiklet kullanıyorum. O zamanlar kaldırımları kullanıyorum" dedi. Hasan Okşar'ın, yolun açılması üzerine suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ--------------Yolun kapatıldığı anlardan arşiv görüntü (11 Haziran 2018) Yolun açılma çalışmalarından genel ve detay görüntülerAbdullah Kaştaş RÖP

Sumaray Eryurt RÖP

HABER: Burcu MUTLU-KAMERA: Engin ANAK/ALANYA (Antalya),

=================

Kütahya'da 2 bin 53 fidan toprakla buluştu

KÜTAHYA Dumlupınar Üniversitesi, Evliya Çelebi Yerleşkesindeki arazide ağaçlandırma çalışması yaparak 2 bin 53 fidan toprakla buluşturdu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kızılbayır ağaçlandırma sahasına her bir personel için toplam 2 bin 53 fidan dikti. Etkinliğe, Kütahya Valisi Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Necati Gündüz, Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Kazım Uysal, bazı daire müdürleri ve üniversite personelleri katıldı.

DPÜ Rektörü Kazım Uysal, "Terör örgütü PKK tarafından maalesef 400 hektar alanımız yakıldı. Bunların kalleşliğini biliyoruz, lakin dilsiz hayvanları da yakabileceği, milletimizin solunum cihazı hükmünde olan ormanları da tahrip edebileceği, vahşetin, insaniyetin dışına çıkmanın son örneği ve göstergesi. Biz Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak, inşallah hem bir farkındalık oluşturmak hem de hain terör örgütünün bu olayına bir tepki olarak 2 bin 53 personelimizle birlikte 2 bin 53 fidan dikmeye karar verdik. Hain terör örgütü milletimizin önünde hep çelme ve engel olmuş. 2053 yoluna giderken bize taktığı bu çelmeyi biz de 2 bin 53 personelimizle bertaraf edeceğiz. Bu etkinliğimiz bunun bir göstergesiö dedi.

Rektör Uysal'ın konuşmasının ardından fidan dikim etkinliğine geçildi. Vali Ali Çelik önderliğindeki il protokolü ve üniversite personeli orman yangınlarında kaybedilen alanlar için fidan dikimi gerçekleştirdi. Kendi isimlerini taşıyan ağaçlara etiketlerini koyan protokol, diktikleri fidanlara can suyu verdi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DHA YURT BÜLTENİ - 19 - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Yunanistan Parlamentosu Üyesi Velopoulos: Tek kurşun dahi atamadan Ege'nin yarısını Türklere kaybedeceğiz