Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler - Son Dakika

Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler

02.01.2012 16:20
Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler, System.String[]

Pakistan'ın Lahor kentinde topladıkları nakdi yardımı depremzedelere dağıtmak üzere Van'a gelen Pakistan Türk (Pak-Türk) İşadamları Derneği yöneticileri, Vali Münir Karaloğlu'nu ziyaret etti.

Pakistan'ın Lahor kentinde topladıkları nakdi yardımı depremzedelere dağıtmak üzere Van'a gelen Pakistan Türk (Pak-Türk) İşadamları Derneği yöneticileri, Vali Münir Karaloğlu'nu ziyaret etti.

Pakistan halkı olarak Van'daki depremden çok büyük üzüntü dtuyduklarını söyleyen Pak Türk İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sahir Rashed, "Türklerin bize yaptıklarının on binde birini maddi olarak yapamayız. Ama en azından kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için Pakistan'dan kalkıp Van'a geldik. Başka da bir düşüncemiz yoktu. Tek maksadımız Vanlı depremzedeleri görmek ve onlara yardımları ulaştırmaktı. Emaneti sahiplerine ulaştırdığımız için mutluyuz." dedi.

Kimse Yok mu Derneği aracılığıyla Van depremi sonrası yardım kampanyası başlatan Pakistan Türk İşadamları Derneği yöneticileri, topladıkları yaklaşık 50 bin ABD dolarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı. Vali Münir Karaloğlu, Pak Türk İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sahir Rashed, Genel Sekreter Taner Koçyiğit, İşadamı Hafiz Abdul Qayyum ve medya temsilcisi Abid Abdullah ve Kimse Yok mu Derneği Van Şube Müdürü Zekeriya Cerit'i kabul etti. Vali Karaloğlu, Pakistan heyetinin yardımlarından ve ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Pakistan halkı ile Türk halkının birbirini seven, birbirinin yardımına koşan iki halk olduğunu hatırlatan Karaloğlu, "Pakistan'ın sıkıntısını kendi sıkıntımız olarak kabul ediyoruz. Bizim olunca da onların yardımımıza koşması, bugün de burada olması bizleri mutlu etmiştir. 2005 yılında Pakistan'ın Jammu-Keşmir kentinde bir deprem olmuştu. Ben o zaman Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin genel sekreteriydim. Muzaffarabad'da biz o zaman üniversite binası yapmıştık. Keşmir Cumhurbaşkanı deprem sonrası Van'a geldiğinde bizim yaptığımız binayı tıp fakültesi hastanesi olarak kullandıklarını iletmişti. Van'a getirdiğiniz yardımdan ziyade, bugün burada olmanız bizim için çok önemlidir. Bu yardımlaşma, iki dost ve kardeş ülke arasında, halklar arasındaki bağları kuvvetlendirmiştir." diye konuştu.

Pak Türk İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sahir Rashed, kendilerini kabul eden Vali Karaloğlu'na teşekkür ederek şunları söyledi: "Pakistan'da ne zaman başımıza bir felaket gelse, bir afetle karşılaşsak Türkler hep yanımızdaydı. Bizler, depremin olduğu ilk günden beri 'Van'a gidelim, kardeşlerimizin yanında olalım. En azından aynı havayı soluyalım. O soğukta beraber üşüyelim.' diye düşündük. İşadamları ve öğrencilerin de katkılarıyla bir yardım topladık. Topladığımız ve beraberimizde getirdiğimiz nakdi yardımı Kimse Yok mu Derneği ile beraber iki gün içinde dağıttık. Bizler Pakistan halkı olarak Van'daki depremden dolayı çok büyük bir üzüntü yaşadık. Türklerin bize yaptıklarının on binde birini maddi olarak yapamayız. Ama en azından kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için Pakistan'dan kalkıp Van'a geldik. Başka da bir düşüncemiz yoktu. Tek maksadımız Vanlı depremzedeleri görmek ve onlara yardımları ulaştırmaktı. Emaneti sahiplerine ulaştırdığımız için mutluyuz."

Pak Türk İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sahir Rashed ve beraberindeki heyet, sıcak bir ortamda geçen kabul sonrası getirdikleri hediyeleri Vali Münir Karaloğlu'na verdi. Karaloğlu da kentin tanıtım materyallerini ve birer ebru kravat hediye etti.

Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler
Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler
Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler
Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler
Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler
Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Pakistan'dan Depremzedelere Yardım Getirdiler - Son Dakika


Son Dakika

Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi