Uludere Kaymakamı Yavuz: Beni Kurtaran Köylülere Müteşekkirim - Son Dakika

Uludere Kaymakamı Yavuz: Beni Kurtaran Köylülere Müteşekkirim

9 yıl önce

Şırnak'ın Uludere İlçesi Kaymakamı Naif Yavuz, kendisine yapılan saldırının provokasyon olduğunu belirterek, "Beni provokatörlerin elinden kurtaran köylülere müteşekkirim." dedi.

Uludere Kaymakamı Yavuz: Beni Kurtaran Köylülere Müteşekkirim, System.String[]

Şırnak'ın Uludere İlçesi Kaymakamı Naif Yavuz, kendisine yapılan saldırının provokasyon olduğunu belirterek, "Beni provokatörlerin elinden kurtaran köylülere müteşekkirim." dedi.


Türkiye ile Kuzey Irak arasında sigara ve mazot kaçakçılığı yaparken sınırın öte tarafından tespit edilen ve terörist zannedilerek düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 35 kişinin ailesi taziyeleri kabul etmeye devam ediyor. Dün yanına korumalarını bile almadan ölen 35 kişinin ailelerine taziye ziyareti için Ortasu köyüne giden Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, bir grup tarafından darp edilmişti. Ortasu köyünde vatandaşların araya girmesiyle Kaymakam Yavuz, linç edilmekten son anda kurtarılmıştı. Başından yaralanan Kaymakam Yavuz'un Şırnak Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi devam ediyor.


Kendisine yapılan saldırıyı TRT Haber'e telefonla bağlanarak değerlendiren Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, meydana gelen olaydan dolayı hiç kimseye kırgın olmadığını söyledi. Bölgedeki olayın tamamen provokatörlerin işi olduğunu belirten Yavuz, "Cenaze yakınlarından tek bir söz dahi işitmedim. Hatta onlar ve bölge halkı beni provokatörlerin elinden kurtardı." dedi. Kendisinin cenaze evinde bir saat kaldığını, ailelerle birlikte dua ettiğini, acılarını paylaştığını anlatan Yavuz, bir saate yakın kalmasına rağmen kendisine yönelik hiçbir tepkinin olmadığını kaydetti. Kaymakam Yavuz, bu süre zarfında bir şey olmamışken daha sonra provokasyonların başlamasının manidar olduğunu vurguladı.


Ölen kişilerin acısını derinden hissettiğini belirten Kaymakam Yavuz, olayın meydana geldiği andan beri yaşamını yitirenlerin acısından dolayı uyuyamadığını dile getirdi. Ölenlerin cenazesinin kendi cenazesi olduğunu belirten Yavuz, meydana gelen provokasyonu bölge halkına mâl etmenin doğru olmayacağını kaydetti. Yavuz, "Bu iş huzur bozmaya çalışan bir avuç grubun işidir." diye konuştu. Kaymakam Naif Yavuz şunları söyledi: "Bizi üzen olay Cumhuriyet savcılığınca araştırılıyor. Basına çıkıp devlet nerede diye haykıranlar devletin oraya gitmesini hazmedemiyor. Kimseye kırgın değilim. Hatta bölge halkına müteşekkirim. Bölge halkı beni bağrına basmıştır. Onlar beni provokatörlerin elinden kurtardı."

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 11:08 Kaynak: CHASon Dakika

BM ve NATO olağanüstü toplanırken, TBMM'nin olağan gününde toplanma kararı tepki çekti
Sınırda taksicilerle bir grup göçmen arasında kavga çıktı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra Kılıçdaroğlu da kameralar karşısına geçti