Koronavirüs testi pozitif çıktığı için nakil listesinden çıkarılan karaciğer hastası kız, hayatını kaybetti - Son Dakika

Koronavirüs testi pozitif çıktığı için nakil listesinden çıkarılan karaciğer hastası kız, hayatını kaybetti

13.04.2020 12:50

İngiltere'de karaciğer nakli beklerken koronavirüs testi pozitif çıkan 21 yaşındaki bakımevi çalışanı genç kız, nakil listesinden çıkarıldıktan günler sonra hayatını kaybetti.

1
İngiltere'de yaşayan 21 yaşındaki bakımevi çalışanı Katie Horne, şiddetli öksürük ve nefes almada zorlanma şikayeti ile dört hafta önce hastaneye kaldırıldı.

2
Kaldırıldığı hastanede muayesini yapılan Katie'nin durumunun ciddi olduğu anlaşılınca Princess Royal hastanesine sevk edildi.
3
Hastanede, karaciğerinin iflas ettiği ve nakile ihtiyacı olduğu anlaşılınca King's College hastanesine kaldırıldı. Hastanede ciğer nakli operasyonu için beklerken, genç kızın durumu ağırlaştı.
4
Yapılan muayenede virüs kaptığı tespit edilen Katie, ciğer nakli yapılacak hastaların listesinden çıkarıldı. Katie, 15 gün süren hem karaciğer yetmezliği hem de virüsle olan mücadelesini kaybetti.
5
Kız kardeşinin ölümünden dolayı açıklama yapan Katie'nin ablası Emma, kız kardeşini virüsten dolayı Cumartesi günü kaybettiklerini, insanların virüsün ne kadar ciddi bir tehlike olduğunu herkesin anlaması gerektiğini söyledi.
6
Şu ana kadar vaka sayısının 84 bin 279 'a ulaştığı İngiltere'de 10 bin 612 hayatını kaybetti.
7

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Koronavirüs testi pozitif çıktığı için nakil listesinden çıkarılan karaciğer hastası kız, hayatını kaybetti - Son Dakika


Advertisement