Roma Tüneli ve Mağarası Turizmin Gözdesi Olacak - Son Dakika

Roma Tüneli ve Mağarası Turizmin Gözdesi Olacak

19.03.2017 12:42

1

Hatay'ın Samandağ ilçesinde Roma döneminden kalma bin 380 metre uzunluğundaki Titus Tüneli ile aynı bölgede bulunan Beşikli Mağara'ya yürüyüş yolları ve terasların yapılması ile daha fazla turistin ziyaret etmesi bekleniyor.

2

Roma İmparatoru Vespesian tarafından milattan sonra 1. yüzyılda sel sularının limanı doldurmasını engellemek amacıyla bin tutsağa yaptırılan bin 380 metre uzunluğundaki Titus Tüneli'nin 130 metresi dağın oyulmasıyla inşa edildi.

3

Yaklaşık 7 metre yüksekliğinde 6 metre genişliğinde olan ve kimi

noktalarının üstü açık olan tünel, yapılış hikayesi ve mimarisiyle dikkati

çekiyor.

4
Titus Tüneli ile aynı bölgede yer alan kayalık yamaçlara oyularak

yapılan Roma dönemine ait kral ailesinin yanı sıra halka ait mezarların da

bulunduğu Beşikli Mağara da Samandağ'daki turistik alanlar arasında öne çıkıyor.

5

Zengin bir tarihe ve kültürel mirasa sahip Hatay'ın Samandağ ilçesinde bulunan Titus Tüneli ile Beşikli Mağara'nın doğal yapısı ve ilginç hikayesiyle turizmde adından daha çok söz ettirmesi için başlatılan projeyle bölgeye gelen turist sayısı artırılmak isteniyor.

6

Son Dakika Roma Tüneli ve Mağarası Turizmin Gözdesi Olacak - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dünyanın en zengin boksörü Floyd Mayweather, striptizci sevgilisinin babasından veto yedi Kızlar tuvaletine gizlice telefon yerleştiren öğretmen, öğrencilerin müstehcen görüntülerini çekti Yıllara meydan okuyan kadın! 74'lük Ajda'nın paylaşımı beğeni rekoru kırdı Cinsel ilişkiye girdikleri anları sevgilisinden habersiz kayda alan TV yıldızı, videoyu arkadaşlarına gönderdi Sansürü es geçti! Yasmin dekolteli pozuyla nefes kesti