Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Memduh Eren Camisi'nde kıldı - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Memduh Eren Camisi'nde kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Bitlis Eren Üniversitesi Memduh Eren Camisi'nde kıldı.

25.08.2023 13:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ölmüş atı kamçılamanın kimseye faydası olmaz

Behçet DALMAZ- Özcan ÇİRİŞ- Orhan AŞAN- Ceren ÇALIŞKAN/BİTLİS, (DHA)- CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 'Son 3 ayda şahit olduklarımız, muhalefetin içler acısı perişan halini gözler önüne sermiştir. Bunların ne ülkeyi yönetecek kapasitesinin ne de böyle bir niyetlerinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Ölmüş atı kamçılamanın kimseye bir faydası olmaz. Bunların kendi koltuklarını korumak dışında hiçbir gündemleri yok. Dertlerinize derman üretecek yine biziz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 952'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Bitlis'e geldi. Erdoğan, Muş Sultan Alparslan Havalimanı'ndan helikopterle Bitlis Eren Üniversitesi'ne geçti. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ulaştırma e Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve Bilal Erdoğan'ın eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti B: itlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu ve protokol üyeleri karşıladı. Memduh Eren Camii'nde cuma namazı kılan Erdoğan, çıkışta kendisini görmeye gelen vatandaşları selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kara yoluyla yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan kamu ve özel yatırımların toplu açılış törenine katılmak üzere Eren Tekstil önündeki tören alanına geçti.

'DERTLERİNİZE DERMAN ÜRETECEK YİNE BİZLERİZ'

Eren Tekstil ve BETAV Bal Paketleme tesislerinin toplu açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, "Son 3 ayda şahit olduklarımız muhalefetin içler acısı perişan halini gözler önüne sermiştir. Bunların ne ülkeyi yönetecek kapasitesinin ne de böyle bir niyetlerinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Ölmüş atı kamçılamanın kimseye bir faydası olmaz. Bunların kendi koltuklarını korumak dışında hiçbir gündemleri yok. Dertlerinize derman üretecek yine biziz" dedi.

Erdoğan, 12,5 milyar lirayı bulan kamu ve özel sektör yatımlarının açılışını yaptıklarını vurgulayarak, "Bu yatırımlar arasında İl Özel İdaremizden Belediyemize, Milli Eğitimden, Müftülüğe, Karayollarından, Devlet Su İşlerine kadar tüm kurumlarımızın hizmet ve projeleri bulunuyor. Böylece kamu yatırımı olarak 75 kalem eser ve hizmeti bugün resmen Bitlis'imizin istifadesine sunmuş oluyoruz. Ayrıca Bitlis Organize Sanayi Bölgesi'nde 3 bin kardeşimize istihdam oluşturan 34 firmamızın resmi açılışını yapıyoruz" dedi.

'3 BİN 600 DEN FAZLA KARDEŞİMİZ İŞ İMKANINA KAVUŞACAKTIR'

Yapılan yatırımlarla birlikte yaklaşık 3 bin 600 kişinin iş imkanına kavuşacağını belirten Erdoğan, "Özellikte tekstil alanında Bitlis tüm bölgenin üretim merkezi haline geliyor. Toplam yatırım miktarı 4,5 milyarı geçen 12 üretim tesisimizi de bugün devreye alıyoruz. Bu fabrikalarımız sayesinde 3 bin 600 den fazla kardeşimiz iş imkanına kavuşacaktır. İş dünyasına hep yeter ki siz üretin yeter ki çalışın yatırım yapın biz sizi asla yalnız bırakmayız. Bu sözümüzün gereğini he zaman yaptık yapamaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde bu yatırımlara ve fabrikalara yenileri eklenecektir" diye konuştu.

'İLLERİMİZ VE BÖLGELERİMİZ ARASINDA AYRIM YAPMAYIZ'

'Son 21 yılda Bitlis'e, toplam 40 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık' diyen' Erdoğan, 'Konuşurken icatlarımızla konuşuruz. En önemli referans kaynağımız, eserlerimiz ve hizmetlerimizdir. Nasıl vatandaşlarımız arasında ayrım yapmıyorsak, illerimiz ve bölgelerimiz arasında asla ayrım yapmayız. İstanbul'a, Ankara'ya, İzmir'e hizmet götürürken, Muş'u, Bitlis'i, Şırnak'ı ihmal etmiyoruz. Batıdaki vatandaşlarımız hangi imkanlardan faydalanıyorsa, buradaki vatandaşlarımız sahip olması için çalıyoruz. Bu anlayışla son 21 yılda Bitlis'e, toplam 40 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Eğitimde toplan 2 bin 690 adet yeni derslik inşa ettik. 2 bin 900 kişi kapasiteli yükseköğretim yurt binası açtık. 19 adet spor tesisi kazandırdık. Bitlis'te 5 adet millet bahçesi projemiz bulunuyor. Bunlardan 2'sini hizmete sunduk, 3'nün inşası devam ediyor. İnşallah seneye hizmete açacağız. Kentsel dönüşümde 328 adet konut, 938 adet iş yerinin de dönüşümünü gerçekleştirdik. İktidara geldiğimizde atık su artıma tesisi yokken bugün 4 tesisle hizmet veriyoruz. Bitlis'e 1 baraj, 2 gölet, 5 sulama tesisi, 1 hidroelektrik santrali, 45 taşkın kloruma tesisi ve 1 içme tesisi olmak üzere toplam 55 tesis inşa ettik" diye konuştu.

'TERÖR TEHDİDİNDEN ARINDIKÇA YENİ YATIRIMLAR ARTACAK'

Erdoğan, "Hükümetlerimiz döneminde Bitlis'e toplam 1,2 milyar lira tarımsal destek sağladık. Toplam 40 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Bitlis, Ahlat Güroymak ve Tatvan'a doğal gaz arzını sağladık. Önümüzdeki dönemde Adilcevaz ve Hizan'a da doğal gaz arzını sağlamayı planladık. Bitlis'in de içinde olduğu bölgemiz, terör tehdidinden arındıkça yeni yatırımlar gelecek, kalkınma hamlesi daha da artacak" dedi.

Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 952'nci yıl dönümü etkinliklerinin yapıldığı Ahlat ilçesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada ilk olarak Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve bakanlarla birlikte mezarlıkta dua eden Erdoğan, daha sonra da törenlerin yapıldığı millet bahçesi içerisinde bulunan 1071 Sultan Alparslan Otağı'ndaki tören alanına geçti. (DHA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Memduh Eren Camisi\'nde kıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Memduh Eren Camisi'nde kıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP, 1 Mayıs yasağının kaldırılması çağrısı yapıyor
  11:38 CHP, 1 Mayıs yasağının kaldırılması çağrısı yapıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer, 1 Mayıs yasağına ilişkin Anayasa Mahkemesi kararının uygulanması çağrısında bulundu. Taşçıer, emekçilerin düşük ücretler, aşırı çalışma ve sendikal örgütlenme hakkına saldırılarla karşıladığı 1 Mayıs'ın Taksim Meydanı'nda kutlanmasını istedi. CHP, meydanın milyonlara açılmasını ve hukuksuz yasak kararının kaldırılmasını talep ediyor.

 • AYM, uzman erbaşların sözleşmelerinin feshedilmesini öngören yasa hükmünü iptal etti
  11:35 AYM, uzman erbaşların sözleşmelerinin feshedilmesini öngören yasa hükmünü iptal etti

  Anayasa Mahkemesi, taksirli suçtan 6 ay veya daha fazla hapis cezası alan uzman erbaşların sözleşmelerinin feshedilmesini öngören yasa hükmünü iptal etti. Mahkeme, taksirli suçlar nedeniyle hapis cezası alan uzman erbaşların kamu görevinde bulunmalarına son verilmesinin anayasaya aykırı olduğunu belirtti.

 • Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'ya Tebrik Ziyaretleri Devam Ediyor
  11:33 Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'ya Tebrik Ziyaretleri Devam Ediyor

  31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nden sonra başkanlık koltuğuna oturan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'ya tebrik ziyaretleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Başkan Kaya, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarla görüşerek beklentileri ve talepleri dinliyor.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Orta Koridor'un Ticaret ve Lojistik Potansiyelini Artırmak İçin Çalışmaları Planlıyor
  11:30 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Orta Koridor'un Ticaret ve Lojistik Potansiyelini Artırmak İçin Çalışmaları Planlıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Asya'dan ve Orta Doğu'dan gelecek yüklerin akışını sağlamak için Marmaray'dan sonra Gebze-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-İstanbul Havalimanı-Çatalca Demiryolu Projesi'ni hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti. Ayrıca, Basra Körfezi'ni Türkiye üzerinden Avrupa'ya ve Orta Asya'ya bağlayacak Kalkınma Yolu Projesi'nin de büyük önem taşıdığını söyledi.

 • DHKP-C terör örgütü sorumlusu Fehmi Oral Meşe İstanbul Havalimanı'nda yakalandı
  11:25 DHKP-C terör örgütü sorumlusu Fehmi Oral Meşe İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile İstanbul polisinin ortak operasyonuyla DHKP-C terör örgütü sorumlularından olduğu ileri sürülen Fehmi Oral Meşe, İstanbul Havalimanı'na iniş yapan uçakta yakalanarak gözaltına alındı. Meşe'nin hakkında 3 ayrı suçtan toplam 10 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunuyor. Ayrıca, örgüt üyesi Oğuz Meşe'nin ağabeyi olduğu belirlendi.

 • Melih Gökçek'in yaptığı yorum cenaze sahiplerini kızdırdı
  11:24 Melih Gökçek'in yaptığı yorum cenaze sahiplerini kızdırdı

  Antalya Elmalı Akçaeniş'in Türkmen Alevi Tahtacı Köyü'nde yapılan bir cenaze töreni sazlar eşliğinde oldu. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yorumu ise cenaze yakınlarını kızdırdı.

 • Afyonkarahisar'da İl Jandarma Komutanlığı 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsı yakaladı
  11:23 Afyonkarahisar'da İl Jandarma Komutanlığı 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsı yakaladı

  Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, aranan şahısların tespiti ve yakalanması için icra edilen önleyici kolluk devriyesinde, yağma suçundan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.U. isimli şahıs Çay ilçesinde yakalandı. Yakalanan şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. Jandarma Komutanlığı, suç ve suçlularla mücadelesine kararlılıkla devam ettiğini belirtti.

 • CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, İzmir Aliağa'ya getirilen İtalyan donanmasına ait gemileri TBMM gündemine taşıdı
  11:22 CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, İzmir Aliağa'ya getirilen İtalyan donanmasına ait gemileri TBMM gündemine taşıdı

  CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, İzmir Aliağa'ya söküm işlemleri için getirilen İtalyan donanmasına ait üç deniz altı ve dört askeri gemiyi soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

 • Didim'de Terör Örgütü Propagandası Yapan Şahıs Yakalandı
  11:19 Didim'de Terör Örgütü Propagandası Yapan Şahıs Yakalandı

  Aydın'ın Didim ilçesinde terör örgütü propagandası yapmak suçundan aranması bulunan A.Ç. isimli şahıs, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs, adli işlemlerinin ardından Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 • Artvin Valisi Cengiz Ünsal, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyelerini kabul etti
  11:19 Artvin Valisi Cengiz Ünsal, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyelerini kabul etti

  Artvin Valisi Cengiz Ünsal, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından göreve başlayan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Makar ve üyelerini makamında kabul etti. Vali Ünsal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Genel Meclisi üyelerini tebrik etti ve başarılar diledi. İl Genel Meclisi Başkanı Makar ise Vali Ünsal'a teşekkür ederek, ilin kalkınması ve gelişmesi için çalışacaklarını belirtti.

 • AYM'den kamu işçilerini ilgilendiren karar
  11:18 AYM'den kamu işçilerini ilgilendiren karar

  Anayasa Mahkemesi kamu işçilerini ilgilendiren bir karar aldı. Mahkeme, sendika konfederasyonları ile hükümet tarafından imzalanan ve kamu işçilerinin mali-sosyal haklarını belirleyen çerçeve anlaşma protokollerinin bağlayıcı olamayacağı hükmünü verdi. Anayasa'ya aykırı bulunan düzenlemenin iptal edilmesiyle idare ve sendikalar arasındaki toplu iş sözleşmeleri öne çıkacak.


Advertisement