SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 23 Ocak 2019 17:24 Karaciğer ve Bağırsak Tümöründen Aynı Anda Kurtuldu Erzincan'da yaşayan Hikmet Kocatürk, kalın bağırsak ve karaciğerindeki tümörden 5 saat süren tek ameliyatla kurtuldu.
 • 23 Ocak 2019 16:48 Minik Öykü İçin Verilen Kanlar Başkalarına da Umut Oldu Antalya'da tedavisine devam edilen lösemi hastası 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'nın annesi Eylem Yazıcı, kızı için başlatılan kampanyaların başka hastalar için de umut olduğunu belirtti.
 • 23 Ocak 2019 16:02 Korkularınız Yüzünden Keşkelerle Yaşamayın Korkularınız Yüzünden Keşkelerle Yaşamayın Eğer tüm soruları siz de kendinize soruyor ve neden yapamadığınızı sorguluyorsanız bunun arkasında yatak duygunun korku olduğunu bilmelisiniz. Korku ve Ötesi kitabının yazarı Nöroloji Uzmanı Dr. Mehmet Yavuz, korkunun bilinmeyenlerini anlatıyor.
 • 23 Ocak 2019 12:22 Sürekli Açlık Krizine Giriyorsanız Bu 10 Madde Sizi Kurtaracak Sürekli Açlık Krizine Giriyorsanız Bu 10 Madde Sizi Kurtaracak Bazen ne yerseniz yiyin doymuyor, yemeklerden sonra tatlı krizlerine mi giriyorsunuz? Masadan kalkalı henüz bir – iki saat olmasına rağmen kendinizi yine buzdolabının önünde mi buluyorsunuz? Ani bastıran açlık nedeniyle tabağınızdaki yemekleri hızla tüketiyor musunuz?
 • 23 Ocak 2019 11:48 Kas Kütlesini Artırmanın Ve Şekillendirmenin Yolu Beslenmeden Geçer! Kas Kütlesini Artırmanın Ve Şekillendirmenin Yolu Beslenmeden Geçer! Soğuk havalarda enerjinizin azalması sebebi ile sporu aksatıyorsanız kas kazanma sürecinizde beslenme danışmanlığı ile motive olmanın tam zamanı.
 • 23 Ocak 2019 11:13 Endişe ve Yorgunluk Bakım Verenleri Hasta Edebiliyor Uzmanlara göre alzaymır, kanser, inme hastası veya engelliye bakım verenlerde yoğun stres, endişe ve yorgunluğun etkisiyle ciddi hastalıklar ve depresyon gelişebiliyor.
 • 23 Ocak 2019 09:49 Bu Virüs Ocak Ve Şubat'ta Zirve Yapıyor! Bu Virüs Ocak Ve Şubat'ta Zirve Yapıyor! RSV virüsüne karşı alınacak önlemlerle korunmanın mümkün olduğunu vurgulayan Dr. Öğretim Üyesi Tarkan İkizoğlu, 5 etkili önlemi anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
 • 23 Ocak 2019 09:31 Kenevirin Geniş Kullanım Alanı Ve Faydası Bulunuyor Kenevirin Geniş Kullanım Alanı Ve Faydası Bulunuyor Ziraat Fakültesi emekli akademisyen Prof. Dr. Şükrü Hazım Emiroğlu, kenevirin geniş kullanım alanlarının ve faydalarının çok olması nedeniyle yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizdi.
 • 22 Ocak 2019 15:12 Vitamin Ve Mineral Kokteylleri İle Yaşlanmayı Durdurun ! Vitamin Ve Mineral Kokteylleri İle Yaşlanmayı Durdurun ! Medikal Estetik Hekimi Doktor Jale Şenyurt saç ekimi konusunda bilgiler verdi.
 • 22 Ocak 2019 12:11 İnce Bağırsağa Hayat Veren Dokunuş Antalya'da yüzde 95'i alınınca geriye kalan 40 santimetrelik ince bağırsağının normal yaşamsal fonksiyonları yerine getirebilmesi için 80 santimetreye uzatılan hasta, başarılı operasyon sonucu sağlığına kavuştu.
 • 22 Ocak 2019 11:43 Uzman Diyetisyen Uyardı! İşte Kış Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Uzman Diyetisyen Uyardı! İşte Kış Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Diyetisyen Serap Orak, soğuk havalarda düşen bağışıklılık sistemini güçlendirmek ve değişen metabolizma hızını düzenlemek için dikkat etmemiz gereken noktaları anlattı. İşte kış beslenmesi püf noktaları...
 • 18 Ocak 2019 11:22 Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığına Dair Bilinmesi Gerekenler Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığına Dair Bilinmesi Gerekenler Çocuklarda ağız ve diş sağlığına dair bilinmesi gerekenler -"Çocuklarda gece beslenmesi dişlerin çürümesine sebebiyet veriyor" -"Çocuklar dişlerini fırçaladıktan sonra gece beslenmesini kesmeleri gerekiyor"İSTANBUL - Diş sağlığı yetişkinlerde olduğu kadar çocuklarda da büyük önem taşıyor.
 • 18 Ocak 2019 10:35 Beldedeki 3 Diyaliz Hastası İçin Ekipler Seferber Oldu Beldedeki 3 Diyaliz Hastası İçin Ekipler Seferber Oldu SİVAS'ta, kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan beldede mahsur kalan 3 diyaliz hastası, 5 saatlik çalışmanın ardından paletli ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 • 18 Ocak 2019 10:26 Sünnet İçin En Uygun Zaman Yarıyıl Tatili' Sünnet İçin En Uygun Zaman Yarıyıl Tatili' ÇOCUK Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Rahşan Vargün Yıldız, sünnet için en uygun zamanın yarıyıl tatili olduğunu söyleyerek, "Sünnet basit bir cerrahi işlem gibi görünse de operasyon sonrasındaki bir haftalık sürecin dinlenerek geçirilmesi önem taşıyor" dedi.
 • 18 Ocak 2019 10:25 Aşı Reddinde En Büyük Etken Sosyal Medya Aşı Reddinde En Büyük Etken Sosyal Medya – Aşı reddi rakamları 2011 yılında 183 iken, 2016'da 12 bine, 2017'de ise 23 bine çıktı.
 • 18 Ocak 2019 10:10 Uzmanından İş Stresiyle Başa Çıkma Yolları Uzmanından İş Stresiyle Başa Çıkma Yolları Stresin, insanın bedensel ve ruhsal dengesini etkilediğine dikkat çeken Doç. Dr. Hakan Atalay, "Kendinizi daha iyi tanımalı, zihinsel becerilerinizi geliştirmeli, hayat boyu merak edip öğrenmelisiniz" dedi.
 • 18 Ocak 2019 10:07 Kış Aylarında Kalp Krizi Vakaları Yüzde 30 Artıyor Kış Aylarında Kalp Krizi Vakaları Yüzde 30 Artıyor Kış aylarında kalp krizi vakaları yüzde 30 artıyorBURSA - Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayhan Müdüroğlu, soğuk kış aylarında kalp krizi vakalarının yüzde 30 arttığını söyledi.
 • 18 Ocak 2019 09:49 İş Gücü Kaybının En Büyük Sebebi 'Depresyon' İş Gücü Kaybının En Büyük Sebebi 'Depresyon' İş gücü kaybının en büyük sebebi 'depresyon'BURSA - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru Öztepe Yavaşçı, iş gücü kaybının en büyük sebebinin depresyon olduğunu söyledi.
 • 17 Ocak 2019 18:36 Doğu Anadolu'nun Tek Doğu Anadolu'nun Tek "Yürüme Robotu" Hastaların Umudu Oldu Doğu Anadolu'nun Tek "Yürüme Robotu" hastaların umudu oldu Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk: "Doğu Anadolu'daki tek tedavi ünitesi bizdedir,hastalıkların tedavisi için çevre illerden de hastalar bize yönlendirilmektedir"ELAZIĞ - Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi bünyesinde hizmet veren ve...
 • 17 Ocak 2019 18:27 Yozgat Şehir Hastanesi 2 Yaşında Yozgat Şehir Hastanesi 2 Yaşında Yozgat Şehir Hastanesi 2 yaşındaYOZGAT - Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olarak açıldığı 17 Ocak 2017 tarihinden itibaren sağlık hizmetleri alanında birçok ödülün sahibi olan ve son olarak dijitalleşmenin en üst basamağı kabul edilen HIMSS 7 sertifikası ile Avrupa'da ilki gerçekleştiren...
 • 17 Ocak 2019 12:10 Paketli Gıdalar Anlık Mutluluk Sağlıyor' Paketli Gıdalar Anlık Mutluluk Sağlıyor' UZMAN Diyetisyen İdil İmamoğlu, ara öğünlerde anlık mutluluk veren hazır paketli gıdaların yerine tok tutan lifli yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyerek, "Böylece iştahınızı da kontrol edebilirsiniz ve dolayısıyla da aslında abartılı yeme anlayışından da korunmuş olursunuz" dedi.
 • 17 Ocak 2019 10:30 Kalp Yetmezliği Tespit Edilen Köpeğe Stent Takıldı Kalp Yetmezliği Tespit Edilen Köpeğe Stent Takıldı Kalp yetmezliği tespit edilen köpeğe stent takıldı -Solunum stresi ve kalp yetmezliği olan köpek daralan soluk borusuna takılan stentle sağlığına kavuşturulmaya çalışıldı -İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.
 • 17 Ocak 2019 10:08 Karlı ve Buzlu Yollarda Eller Cepte Dolaşmayın Karlı ve Buzlu Yollarda Eller Cepte Dolaşmayın Karlı ve buzlu yollarda eller cepte dolaşmayınBURSA - Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Bilal Aykaç, kar veya buz üzerinde yürürken ellerin cepte olmasının sakatlanmaları davetiye çıkardığını söyledi.
 • 16 Ocak 2019 20:26 Yaşlı Kadının Yardımına Umke ve Afad Yetişti Yaşlı Kadının Yardımına Umke ve Afad Yetişti Yaşlı kadının yardımına UMKE ve AFAD yetiştiKASTAMONU - Kastamonu'da kar nedeniyle ulaşım sağlanamayan Kuzyaka köyündeki kalp hastası yaşlı kadının imdadına UMKE ve AFAD ekipleri yetişti.
 • 16 Ocak 2019 17:45 Lösev Başkanı Dr. Ezer: Mandalinaların Rengi Değiştiriliyor, Üstü Parafin ile Kaplanıyor Lösev Başkanı Dr. Ezer: Mandalinaların Rengi Değiştiriliyor, Üstü Parafin ile Kaplanıyor" LÖSEV Başkanı Dr. Üstün Ezer, mandalina, portakal, elma gibi mumlanmış meyvelerin bazılarının üreticiler tarafından parafin ile kaplandığını ya da eter gazı ile renklerinin değiştirildiğini belirtti.
 • 16 Ocak 2019 17:19 Kaymakamlığın Yardımıyla Tekrar Duymaya Başladı Kaymakamlığın Yardımıyla Tekrar Duymaya Başladı Erciş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, duyma ve konuşma yeteneğini kaybeden Fırat Yarıcı'ya işitme ve konuşma cihazı desteğinde bulunuldu.
 • 16 Ocak 2019 16:45 Paletli Ambulansla 90 Hastayı Kurtardılar Paletli Ambulansla 90 Hastayı Kurtardılar KAHRAMANMARAŞ'ta sağlık ekipleri, ağır kış şartları nedeniyle kapanan yolları paletli ambulanslarla aşıp hastalara ulaştı.
 • 16 Ocak 2019 12:10 Kalp Sağlığı İçin Çayın Yeşili, Üzümün Kırmızısı Kalp Sağlığı İçin Çayın Yeşili, Üzümün Kırmızısı DENGELİ beslenmenin ve her gıdadan gerektiği ölçüde faydalanmanın, kalp sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, "Kalbinizin 'iyi' olmasını istiyorsanız her gün bir diş sarımsak, haftada üç kez fındık, haftada üç gün kuru fasulye ve nohut yiyin.
 • 16 Ocak 2019 11:59 Meme Kanserinde Erken Teşhis Uzuv Kaybını Önlüyor Meme Kanserinde Erken Teşhis Uzuv Kaybını Önlüyor" "Meme kanserinde erken teşhis uzuv kaybını önlüyor"BURSA - Medicana Bursa Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uz. Dr. İbrahim Yıldırım, meme kanserinde erken teşhisin uzuv kaybının ortadan kaldırdığını söyledi.
 • 16 Ocak 2019 11:24 Silikozis Hastalığı Teşhisinde 'Hata' İddiası Silikozis Hastalığı Teşhisinde 'Hata' İddiası SERAMİK sektöründe çalışan işçilerin silikozis hastalığına yakalanıp yakalanmadıklarının belirlenmesi için çekilen akciğer filmlerinin değerlendirildiği çalışmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
 • 16 Ocak 2019 09:52 Çocuğun Sürekli Hastalanmasının Nedeni Alerji Olabilir Çocuğun Sürekli Hastalanmasının Nedeni Alerji Olabilir Prof. Dr. Hülya Ercan Sarıçoban, kış aylarında sık sık nezle ve grip olan, burun akıntısı, tıkanıklığı, kaşıntısı yaşayan; geceleri geçmeyen öksürük, hırıltı ya da nefes darlığı sorunları olan çocuklarda, altta yatan nedenin 'alerji' olabileceğini belirtti.
 • 16 Ocak 2019 09:40 Hastalar Utanma Nedeniyle Ameliyata Mecbur Kalıyor' Hastalar Utanma Nedeniyle Ameliyata Mecbur Kalıyor' TOPLUMDA görülme sıklığı yüzde 5 olan hemoroid hastalığı birçok hastanın utanması nedeniyle ilerliyor.
 • 15 Ocak 2019 15:10 Kalp Pili Olanlar, Avm'lere Dikkat Kalp Pili Olanlar, Avm'lere Dikkat Kalp pili olanlar, AVM'lere dikkat Sivas Numune Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Uğur Küçük, kalp pili takılı olanlar özellikle havaalanı ve alışveriş merkezlerinde sık rastlanan elektromanyetik detektörlerden uzak durmaları gerektiğini söyledi.
 • 15 Ocak 2019 14:47 Üreme Yeteneğini Korumanın Yolu Düzenli Kontrol ve Muayene Üreme Yeteneğini Korumanın Yolu Düzenli Kontrol ve Muayene" Prof. Dr. Namık Kemal Duru, kadın hastalıklarına ilişkin halk sağlığı sorunları konusunda açıklamalarda bulunarak, kadınlarda üreme yeteneğinin korunması, serviks (rahim ağzı) kanserlerinin taranması ve down sendromlu (mongol) bebek doğumlarının önüne geçilmesine olanak sağlayan...
 • 15 Ocak 2019 12:39 Ender Görülen Bir Hastalığa Yakalanan Kadın, Erkekleri Duyamıyor, Kadınları Duyabiliyor Ender Görülen Bir Hastalığa Yakalanan Kadın, Erkekleri Duyamıyor, Kadınları Duyabiliyor Çin'de mide bulantısı ve kulaklarında çınlama hisleriyle uyumaya giden bir kadın, uyandığında erkeklerin sesini duyamamaya başladı.
 • 15 Ocak 2019 12:39 Gebe Akademisi'nde Hamile Pilatesi Gebe Akademisi'nde Hamile Pilatesi BURSA'da, Medicana Hastanesi'nde, 'Sağlıklı ve Mutlu Bir Gebelik İçin Yanınızdayız' sloganıyla 'Gebe Akademisi'nin ikincisi gerçekleştirildi.
 • 15 Ocak 2019 12:34 Op. Dr. Muğrabi: Düztaban Tedavisinde 1 Kilometreden Az Yürüyebiliyorsanız Ameliyat Şart Op. Dr. Muğrabi: Düztaban Tedavisinde 1 Kilometreden Az Yürüyebiliyorsanız Ameliyat Şart AYAK ve Ayak Bileği Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi, düztabanlığın birçok kişi tarafından gözardı edildiğini, ancak ilerlediği takdirde büyük sorunlara neden olacağı uyarısında bulunarak, "Sert düztabanlıkta hastanın yürüme mesafesi bir kilometrenin altına düştüğünde ameliyat şart" dedi.
 • 15 Ocak 2019 11:02 Isparta Şehir Hastanesi'nde Akupunktur ile İlaçsız Tedavi Dönemi Isparta Şehir Hastanesi'nde Akupunktur ile İlaçsız Tedavi Dönemi Isparta Şehir Hastanesi'nde akupunktur ile ilaçsız tedavi dönemi Depresyon, kilo verme, migren ve baş ağrılarından sigara bırakmaya kadar birçok hastalığa iyi geliyorISPARTA -Isparta Şehir Hastanesi'nde kısa süre önce kurulan ve alternatif tıp yöntemlerinin kullanıldığı Geleneksel ve...
 • 15 Ocak 2019 10:29 Uzmanından Hipertansiyon Açıklaması Uzmanından Hipertansiyon Açıklaması Uzmanından hipertansiyon açıklamasıBURSA - Nefroloji Uzmanı Dr. Ayşe Şeker, yüksek tansiyonın ırsi olduğunu söyledi.
 • 15 Ocak 2019 09:56 Araştırmacı Balasu Dündaralp, Türkiye'nin Cilt Haritasını Çıkardı Araştırmacı Balasu Dündaralp, Türkiye'nin Cilt Haritasını Çıkardı Araştırmacı Balasu Dündaralp, Türkiye'nin cilt haritasını çıkardı "Ege Bölgesi ve Akdeniz'de cilt lekesi daha fazla" "Türk kadınlarının yaptığı en büyük hatalarından birisi makyaj ile uyumak"İSTANBUL - Araştırmacı ve Girişimci Balasu Dündaralp, Türkiye'nin cilt haritası çıkardı.
 • 15 Ocak 2019 08:36 Erdoğan İmzaladı: Artık Ücretsiz Erdoğan İmzaladı: Artık Ücretsiz Sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın ilaçlardan ücretsiz yararlanacak.
 • 15 Ocak 2019 07:56 Sigarayı Bırakmak İsteyenler Tedaviden Ücretsiz Faydalanacak Sigarayı Bırakmak İsteyenler Tedaviden Ücretsiz Faydalanacak Cumhurbaşkanı kararı ile sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, sayıları 300 bini geçmemek şartıyla ve herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığı'nca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanacak.
 • 14 Ocak 2019 16:46 Volkan Demirel'den Kanser Hastası Yunus'a Büyük Sürpriz Volkan Demirel'den Kanser Hastası Yunus'a Büyük Sürpriz - Volkan Demirel'den kanser hastası Yunus'a büyük sürpriz Kanser hastası Yunus'a Volkan Demirel sürprizi Yunus'un tek dileği Ali Koç ve Volkan Demirel'le tanışmakGAZİANTEP - Gaziantep'te Medical Park Gaziantep Hastanesinde uzun süredir kanser tedavisi gören ve Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel...
 • 14 Ocak 2019 15:36 Cinsel Performansta 35 Yaşına Dikkat Cinsel Performansta 35 Yaşına Dikkat Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, erkeklerin 35 yaşından sonra cinsel performansları için mutlaka check-up yaptırmaları gerektiğini söyledi.
 • 14 Ocak 2019 13:23 Çocuktaki Her Döküntü Egzama, Her Egzama da Alerjik Değil Çocuktaki Her Döküntü Egzama, Her Egzama da Alerjik Değil" Türkiye Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Ümit Murat Şahiner, çocuklarda görülen her döküntünün egzamayla, her egzama türünün de alerjik egzamayla karıştırılmaması gerektiği konusunda aileleri uyardı.
 • 14 Ocak 2019 13:07 Kişiye Özel Müzik ile Kişiye Özel Müzik ile "Çınlama Terapisi" İstanbul'da, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bölgesinde bir Ar-Ge şirketi, kulakta çınlama terapisinde kullanılan yazılım hazırladı.
 • 14 Ocak 2019 12:55 89 Yaşında, Baypas Operasyonuyla Sağlığına Kavuştu 89 Yaşında, Baypas Operasyonuyla Sağlığına Kavuştu ANTALYA'da 3 ay önce kalple ilgili rahatsızlığı ortaya çıkan lokumcu Süleyman Yavuz'a (89), baypas operasyonu yapıldı.
 • 14 Ocak 2019 12:24 90 Yaşında By-pass Olan Hasta: 90 Yaşında By-pass Olan Hasta: " İlk İş Eşimi Alnından Öpeceğim" - 90 yaşında by-pass olan hasta: " İlk iş eşimi alnından öpeceğim" Dört çocuk babası 90 yaşındaki Süleyman Yavuz'a, 80 yaşın üstündekilere nadiren uygulanan 4'lü koroner arter by-pass cerrahisi yapıldı.
 • 14 Ocak 2019 10:32 Zeytin Çekirdeği Küçük Kızı Felç Etti Zeytin Çekirdeği Küçük Kızı Felç Etti Zeytin çekirdeği küçük kızı felç etti Boğazına zeytin çekirdeği kaçan Elanur'un annesi yürüme robotu için yardım bekliyorBURSA -Bursa'da 2016 yılında boğazına zeytin çekirdeği kaçınca beyin felci geçiren ve vücut fonksiyonlarını kaybeden Ela Nur Aksoy'un annesi kızı için mücadelesinden vazgeçmiyor.
 • 14 Ocak 2019 10:16 Anne Adaylarına Dört Boyutlu Ultrasonla Perinatoloji Hizmeti Anne Adaylarına Dört Boyutlu Ultrasonla Perinatoloji Hizmeti Anne adaylarına dört boyutlu ultrasonla perinatoloji hizmeti Dört boyutlu görüntüleme, anne adaylarının kaygısını azaltıyor Perinatoloji hizmetiyle anne ve bebek arasındaki bağ kuvvetleniyorVAN - Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmete giren...