Bu köyde 10 yıldır tek erkek bebek dünyaya gelmiyor! - Son Dakika

Bu köyde 10 yıldır tek erkek bebek dünyaya gelmiyor!

21.02.2020 08:19

Polonya'nın Miejsce Odrzanskie adlı köyünde neredeyse 10 senedir bir tane bile erkek bebek dünyaya gelmedi. Çocuk nüfusundaki bu dengesizliğin sadece bir tesadüf mü olduğu yoksa bilimsel bir nedene mi dayandığı bilinmiyor.

1
Polonya'nın yaklaşık 300 nüfusa sahip Miejsce Odrzanskie köyünde en son erkek bebek 2010 yılında dünyaya geldi.
2
Bu nedenle erkeklere yönelik işleri kızlara öğretmeye başladılar. Gönüllü itfaiye eğitimi alanların tamamı kızlardan oluşuyor. Eğitimler sırasında yangın söndürme ve ilkyardım dersleri alıyorlar. Tabii oyuncak ayıların yardımıyla...
3
Çocuk nüfusunda yaşanan bu dengesizliğin, bir tesadüf mü yoksa bilimsel bir nedene mi dayandığı ise tam anlamıyla muamma.

4
Bilim insanları olayın sebebini araştırmak istiyor
Bilim insanları olayın sebebini araştırmak istiyor
Bilim insanlarının araştırmak için sıraya girdiği kasabada, uzmanlar, erkek çocuğu doğurmak için can atan ailelere belli tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmiyor.
5
Bazı bilim insanlarının konuyu araştırmak istediğini belirten belediye başkanı, birçok doktorun ve kişinin de erkek çocuğun doğması için kendisine tavsiyelerde bulunduğunu ifade etti. Bu tavsiyeler arasında kadınların daha fazla kalsiyum tüketmesi ya da yatağın altına balta konulması da bulunuyor.
6
Belediye Başkanı Krystyna Zydziak, bu tavsiyelerin hiçbirinin işe yaramadığını belirtiyor ve erkek çocuk sahibi olacak aileye ödül vereceğini söylüyor.
7
Kasabada son 10 yılda doğan 12 bebeğin hepsi kız çocuğuydu.
8
Zydziak, doğacak ilk erkek çocuğunun ailesini ödüllendireceğini söyledi ve ekledi: "Bu haber medyada o kadar konuşuldu ki, gelecek erkek bebeğin adını bir sokağa

vermeyi bile düşündüm. Ama aileye güzel bir hediye almayı düşünüyoruz. Ayrıca o bebeğin anısına meşe ağacı dikmeyi de öngörüyoruz."

9
Savaştan önce nüfusu bin 200 olan kasabada, şimdilerde yaklaşık 300 kişi yaşıyor.
10
Bu kasabanın, İkinci Dünya Savaşı sonrası demografik olarak büyük bir düşüş yaşadığını belirtmekte de fayda var.

YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Bu köyde 10 yıldır tek erkek bebek dünyaya gelmiyor! - Son Dakika


Advertisement