Polatlı'da Tarih ve Termal Turizm Birleştirilecek - Son Dakika

Polatlı'da Tarih ve Termal Turizm Birleştirilecek

02.01.2012 14:26
Polatlı'da Tarih ve Termal Turizm Birleştirilecek, System.String[]

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 3 bin yıllık tarih turizm ile termal turizmi birleştirilecek.

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 3 bin yıllık tarih turizm ile termal turizmi birleştirilecek.

Sarıoba köyü Çağlayık mevkiinde bulunan jeotermal suyu temizleme çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Yakup Çelik, çalışmaları yerinde inceleyerek suyun nasıl değerlendireceği hakkında bilgi verdi.

Başkan Çelik, Çağlayık mevkiinde iki jeotermal kuyusunun açılacağını belirterek suyun Gordion Yassıhöyük mevkiine taşınarak orada tarih ve termal turizminin birleştirileceğini söyledi. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünden almış oldukları sondaj makinası ile temizleme çalışması yaptıklarını anlatan Belediye Başkanı Yakup Çelik, "Yapmış olduğumuz temizleme çalışmasında kuyunun çamurunu atıyoruz. Umuyoruz ki bir hafta da bu temizleme çalışmasını tamamlamış olacağız. Şuan 110 metreye kadar indik. Kuyunun derinliği 236 metre. Teknik arkadaşlardan almış olduğumuz bilgi işin yolunda gittiği yönünde." dedi.

Jeotermal kuyunun bulunduğu mevkide 100 metrekarelik bir alan içerisinde bir kuyu daha açacaklarını söyleyen Başkan Çelik, bu işi kendi elemanlarıyla, kendi alet edevatlarıyla, yaptıklarını ifade etti. Ankara çayının yanında bulunan Çağlayık mevkiinde Romalılar döneminden kalma, Polatlıların da uyuz hamamı diye tabir ettikleri bir suyun olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Yakup Çelik, "Orada bir miktar sıcak su akıyordu. Biz sondaj yapmaya başladıktan sonra o su kesildi. Biz bu suyu Gordion Yassıhöyük mevkiine taşıyıp en kısa zamanda termal turizm için çalışmaları başlatacağız. Proje çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu tesisleri Polatlı turizmine kazandırmış oluruz." diye konuştu.

Polatlı'da Tarih ve Termal Turizm Birleştirilecek
Polatlı'da Tarih ve Termal Turizm Birleştirilecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Polatlı'da Tarih ve Termal Turizm Birleştirilecek - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı