AK Partili Hamza Dağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoya tepki geldi: Kendisine verilen görevi yerine getirdi - Son Dakika

AK Partili Hamza Dağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoya tepki geldi: Kendisine verilen görevi yerine getirdi

24.05.2022 22:49

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında "Saat 22.00'de Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" dediği videoyu paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun videoyu yayınlamasından sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan ilk yorum geldi. Dağ, yaptığı açıklamasında "Bugün yine kendisine verilen görevi yerine getirdi." ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler!" notu ile beklenen videoyu sosyal medya hesabından yayımladı.

"SİSTEMATİK OLARAK AİLEYİ HEDEF ALIYOR"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun videosunun dolaşıma girdiği dakikalarda canlı yayına telefonla bağlanarak iddialara yanıt verdi. "Kılıçdaroğlu, sistematik olarak aileyi hedef alan bir dil kullanılıyor. Bu siyaset değil, bir iftira kampanyası" diyen Çelik, "Dış politikada ne zaman adım atsak Kılıçdaroğlu devrede. İç kaos oluşturmak istiyor." ifadelerini kullandı.

"SÖYLEDİĞİ TEK ŞEY İFTİRA ATMAK"

Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı iddiaların FETÖ kampanyası olduğunu dile getiren Çelik, "Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. AK Parti hukuki girişimlerde bulunacak. Kılıçdaroğlu herkesi suçluyor ve demokrasiyi hedef alıyor. Söylediği tek şey iftira atmak. Belge açıklayacağım diyor açıklayamıyor. Örnek verir verdiği örnekler doğru değildir." diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINI TEHDİT ETMEYE KALKIYOR"

Türkiye ne zaman atağa kalksa Kılıçdaroğlu'nun ülke içinde kırılganlık oluşturmaya çalıştığını sözlerine ekleyen Çelik, "Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor." açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoya AK Parti Sözcüsü Çelik'ten ilk yanıt: İç kaos oluşturmak istiyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik

"HANİ BELGE AÇIKLAYACAKTI?"

Çelik, sözlerinin devamında "Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. En dikkat çekici husus ise Cumhurbaşkanını açık bir şekilde tehdit etmek. Hani belge açıklayacaktı? Devletin kurumlarını işlevsiz hale getirmek istiyor. Aile kavramına ve Cumhurbaşkanlığına saygıdan kaçmaktadır. Vesayetin iradesi altında olduğunu bir keza daha ortaya koydu. Siyasi aklın varsa konuş bak biz sana nasıl cevaplar veriyoruz." dedi.

HAMZA DAĞ SOSYAL MEDAYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise yaptığı açıklamada "Bugün yine kendisine verilen görevi yerine getirdi... Kemal Kılıçdaroğlu adlı düşük kabiliyetlere sahip, silik şahıs, partisinde sözü geçmeyen bir grup başkanvekili iken, bir FETÖ klasiği olan kaset kumpası yoluyla CHP'yi ele geçirecek, FETÖnün sözcüsü olacak güce nasıl erişti?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoya AK Partili Hamza Dağ'dan ilk yanıt: Kendisine verilen görevi yerine getirdi

"CHP'NİN DÖNÜŞÜMÜ BÖYLE BAŞLATILIYOR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, sözlerini şöyle sürdürdü: "İsveç merkezli Silk Road adlı bir enstitünün henüz 2008'de çizdiği gelecek senaryosunda, Baykal yerine Kılıçdaroğlu göreve geliyor. 2009'da İBB adaylığı, 2010'da kaset kumpası sonucunda genel başkanlık. Senaryo gerçek oluyor. CHP'nin dönüşümü işte böyle başlatılıyor.

"PARTİ BÖLÜCÜ SÖYLEMLERE EMPATİ DUYAN İSİMLERLE DOLDURULUYOR"

CHP'de ulusal güvenliği önceleyen etkin isimler ve kadrolar peyderpey tasfiye edilip partinin delege yapısı ele geçirilirken; parti marjinal sol düşünceye sahip, bölücü söylemlere ve kişiliklere sempati duyan birçok isimle dolduruluyor.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoya AK Partili Hamza Dağ'dan ilk yanıt: Kendisine verilen görevi yerine getirdi

"O İSİM KILIÇDAROĞLU"

27 Mayıs'tan bu yana tüm darbelerin sözcüsü olan CHP ve kadroları 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ'ye göre dönüştürülmüştür. Bu dönüşüm için ise bir figür gerekliydi. İşte o isim, Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

"ONLARIN CESARETİYLE 'KAÇACAK' DİYOR"

Siyasi kariyerini FETÖ tezleriyle siyaset yapmaya adayan, kumpas mahsulü, FETÖnün Sözcüsü atanmış Genel Başkan Kılıçdaroğlu, 2014'te FETÖ'cülerin kanalında Cumhurbaşkanımız için kimlerin verdiği cesaretle "kaçacak" dediyse, şimdi yine onların cesaret vermesiyle "kaçacak" diyor.

"KAÇACAK DEDİĞİN LİDER KAÇMADI"

Kaçacak dediğin lider hiçbir zaman kaçmadı, her zaman milletinin yanında oldu. O lider ki, 15 Temmuz gibi bir günde milletine liderlik etti, "topunuz gelin" diyecek cesareti gösterdi. Peki ya sen? Bir zavallı gibi tankların arasından kaçtın, olanları evde izledin.

"CUMHURBAŞKANIMIZ YİNE KAZANACAK"

Ve seni yine sahaya sürüyorlar. Yalan, çamur ve iftira siyaseti yoluyla gündeme gelmek için her ne yaparsan yap, liderlik yapamayacak silik bir kişilik olduğunu gizleyemeyeceksin. Cumhurbaşkanımız yine kazanacak. Sen de bunu mutfağından izleyeceksin."

BİR TEPKİ DE TAYYAR'DAN: BU SİNSİ SALDIRI TESADÜF MÜ?

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına tepki gösterdi. Tayyar, "ABD/Batı, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için Türkiye'yi kuşatırken… Yunanistan topraklarını ABD üsleriyle donatırken… Türkiye, Güney sınırında yeni bir askeri harekata hazırlanırken… Kılıçdaroğlu'nun içerden Cumhurbaşkanımıza bu sinsi saldırısı, tesadüf mü?" açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoya AK Parti Sözcüsü Çelik'ten ilk yanıt: İç kaos oluşturmak istiyor
YORUMLAR (2)
  • Caner kayalı: Hep derim.Aylardır buradan yazarım.Bu adam kendi başını yiyecek.Sonrada ne partisi nede bir tek vatandaş sahip çıkmayacak.Kendi partisi bile kıvırıp çöpe atacak.Yazık bu kadar büyük makamlar gören bir insanın bu kadar silik bir siyaset çukurunda debelenmesi hakikaten insanın çok içini acıtıyor .İyi ki varsın Sayın Kılıçtaroğlu. Sayende 2023 seçimleri de bütün dünyanın çalkalandığı zamanda bile artık çantada keklik oldu.İktidara bir dört yıl daha kendi elin ile altın tepside hediye ettin.Bravo. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Suat Koca: Şu an tüm sosyal medya Chp ye çalışıyor aynı 15 Temmuz öncesi gibi. Tehlike büyük, tam bir yıpratma politikası ve tüm işbirlikçiler toplanmış. Yazık bu memlekete Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nu sempozyuma çağıran İstanbul Türk Ocakları'na tepki gösterdi: Bu gaflete nasıl kapıldınız? Bahçeli'den Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nu sempozyuma çağıran İstanbul Türk Ocakları'na tepki gösterdi: Bu gaflete nasıl kapıldınız? Kılıçdaroğlu'nun sempozyumunda konuştuğu Türk Ocakları'nın İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu görevden alındı Kılıçdaroğlu'nun sempozyumunda konuştuğu Türk Ocakları'nın İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu görevden alındı AK Parti'li Aydemir: 'CHP Grup Başkanvekili 6'lı masaya meydan okudu' AK Parti'li Aydemir: 'CHP Grup Başkanvekili 6'lı masaya meydan okudu'

Son Dakika Politika AK Partili Hamza Dağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoya tepki geldi: Kendisine verilen görevi yerine getirdi - Son Dakika


Advertisement