Ağrı Dağı'nın vahası! Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yaşadığı bağ görenleri büyülüyor - Son Dakika

Ağrı Dağı'nın vahası! Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yaşadığı bağ görenleri büyülüyor

25.11.2020 09:11

Iğdır'da Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yaşadığı ve Hazreti Nuh'tan kaldığına inanılan meyve ağaçlarının yer aldığına inanılan İrem Bağları, doğal güzelliği ve yaban hayatıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

1
Iğdır'ın Melekli beldesinde Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yaşadığı ve Hazreti Nuh'tan kaldığına inanılan meyve ağaçlarının yer aldığına inanılan İrem Bağları'ı son baharın gelişiyle daha da bir güzelleşti.

2
Birçok yabani hayvan türünün yanı sıra çeşitli meyve ağaçlarının da bulunduğu İrem Bağları'na gelenler, hem fotoğraf çekiliyor hem de efsanelere konu olan yerleri geziyor.
3
Türkiye'nin en yüksek dağı Ağrı Dağı'ndan fışkıran lavlar sonucu çölleşen bölgede onlarca farklı bitki türü ve ağaçlardan oluşan İrem Bağları, yüzlerce dönüm arazisi ile bölgeye hayat veriyor.
4
Kayısı, elma, şeftali, üzüm, kiraz, mısır başta olmak üzere birçok meyve ve sebze bağlarını barındırmasının yanı sıra yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapan İrem Bağları, yılın 4 mevsimi ziyaretçi akınına uğruyor.
5
Sonbaharın gelmesiyle sarı, kahverengi, yeşil ve kırmızıya bürünen ağaçların renk cümbüşü oluşturduğu bölgeye gelen vatandaşlar hem fotoğraf çekiliyor hem de efsanelere konu olan bağları geziyor.
6
Hazreti Adem ile Havva'nın yaşadığına inanılan İrem Bağları, mitolojik efsanelere de konu oldu. Ağrı Dağı'nın eteklerinde kurulu bu yeşil vadi çölün ortasında bir vahayı andırıyor, Yöre halkı, bu yeşil vadide bulunan birçok doğal meyve ağacının Hazreti Nuh'tan kaldığına inanıyor.
7
8
9

YORUMLAR (5)
  • şaban GÜNDOĞAN: Hazreti Adem ve Havva anamız mekke bağlarında yaşamıştır. Ağrı dağı civarında Nuh aleyhisselam ve evlatları ve kendine inanan diğer müminler yaşadı. Eşi ve oğlu Yam inanmadıklarından tufanda boğularak helak olmuşlardır. Cevap Yaz 11 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ağrı Dağı'nın vahası! Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yaşadığı bağ görenleri büyülüyor - Son Dakika


Advertisement