İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmez 5 mucize besini! Mutlaka tüketilmesi gerekiyor - Son Dakika

İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmez 5 mucize besini! Mutlaka tüketilmesi gerekiyor

24.04.2020 12:41

Heyecanla beklediğimiz Ramazan ayı başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin evinde geçireceği Ramazan ayında sahur ve iftar sofraları yine büyük bir zevkle kurulacak.Peki, ramazanda soframızdan asla eksik etmememiz gereken besinler nelerdir? Ramazanda tüketilmesi gereken 5 mucize besini, Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir sıraladı.

1
Ramazanda, koronavirüs salgınından dolayı ekstra dikkat etmemiz gereken iftar ve sahur sofralarımızda olmazsa olmaz 5 mucize besini Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir sıraladı.
2
Zeytin
Zeytin
Sizi en uzun süre tok tutacak yiyeceklerin en üst sıralarında olan zeytin hem sahur hem iftarınızın vazgeçilmesi olsun.

3
Çorba
Çorba
Yüksek sıvı kayıpları sebebiyle hem sıvı dengenizi düzenleyecek hem de düşük kalorisi sebebiyle kilo kontrolünüz açısından en önemli besin olacaktır.
4
Hurma
Hurma
Uzun açlık sonucu tatlı krizlerinizi bastıracağınız harika bir yiyecek olması yanı sıra yüksek lif içeriği sebebiyle mide bağırsak sisteminizde de düzenleyici etkisi olacaktır.
5
Yumurta
Yumurta
Kas kaybetmemeniz için günlük yeterli protein almanız gerekir. Yumurta protein içeriği bakımından en yüksek besindir. Bu yüzden sahurlarınızda eksik etmeyin.

6
Zerdeçal
Zerdeçal
Özellikle yemek sonrası oluşan hazımsızlık ve rahat bir sindirim sistemi için muhakkak yemeklerinizin ve salatalarınızın üzerine zerdeçal ekleyin.

Son Dakika İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmez 5 mucize besini! Mutlaka tüketilmesi gerekiyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement