Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu - Son Dakika

Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu

24.07.2012 01:41
Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu, System.String[]

Esenler Belediyesi'nin, toplum üzerinde etkili olmuş gönül erlerini halkla buluşturan Anadolu'yu Mayalayanlar etkinliğinde, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri anlatıldı.

Esenler Belediyesi'nin, yüzyıllar boyunca toplum üzerinde etkili olmuş gönül erlerini halkla buluşturan 'Anadolu'yu Mayalayanlar' etkinliğinde Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri anlatıldı.

Esenler Dörtyol Meydanı'nda Ramazan boyunca teravih namazından sonra başlayacak programlarda; Abdulhakim Arvasi, Ahmet Hamdi Akseki, Ali Haydar Efendi, Gönenli Mehmed Efendi, Hz. Mevlana, Mahmud Sami Ramazanoğlu, Mehmet Akif Ersoy, Mehmet Zahit Kotku, Muhammed Raşid Erol, Muzaffer Özak, Said Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan, Yahyalılı Hacı Hasan Efendi ve Yunus Emre gibi gönül erlerinin rehber kişilikleri belgesel ve konferanslarla vatandaşlara sunulacak. Alanında söz sahibi uzmanlar tarafından verilecek konferanslarda tasavvuf hayatının inceliklerine dikkat çekilerek, irfan sahipleriyle ilgili kıssalar, hikayeler ve anekdotlara yer verilecek.

Dün akşam da Ramazan ayı sebebiyle Esenler Dörtyol Meydan'da bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliklerin akabinde Bediüzzaman Said Nursi'yi anlatan kısa belgesel, sinevizyon aracılığıyla izleyiciyle buluştu. Vatandaşlar programı ilgiyle takip etti. Programdan sonra Yazar Mehmet Akar da konuyla ilgili bilgilerini vatandaşlarla paylaştı.

Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu
Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu
Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu
Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu
Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Esenler'de Bediüzzaman Coşkusu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Tümer Metin'in sert eleştirileri sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı paylaşım: Sergen Yalçın'ın yanındayız İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum