Pençe Kılıç şehitleriyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "operasyonlar devam edecek" sinyali: Kanları yerde kalmayacak - Son Dakika

Pençe Kılıç şehitleriyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "operasyonlar devam edecek" sinyali: Kanları yerde kalmayacak

26.11.2022 23:41

Konya'da AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe Kılıç Harekatı'nda şehit düşen 3 askerimizle ilgili yaptığı açıklamada, operasyonların devam edeceğinin sinyalini verdi. Erdoğan, "3 şehidimiz var ama onların kanı yerde kalmayacak." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşuyor. Türkiye'nin Pençe Kılıç Harekatı'na ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit düşen 3 askerimizle ilgili net bir mesaj verdi. Erdoğan, "3 şehidimiz var ama onların kanı yerde kalmayacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Konya'nın siyasi mücadele tarihimizde özel bir yeri var. Türkiye'nin en zorlu, sancılı yıllarında Konya yerli ve milli duruşuyla, cesareti ve dirayetiyle daima kendinden söz etmiştir. 12 Eylül'den 28 Şubat'ın karanlık günlerine kadar tavrınızı milli iradeden yana koydunuz. Merhum Erbakan hocamıza sahip çıkan Konya, AK Parti'nin de en büyük kalesi olmuştur. Her ne kadar Erbakan Hocamızdan sonra kurmuş olduğu partinin varisleri aynı istikamette yürümemişse de biz AK Partimizde yeni bir dönemi başlattık ve Türkiye'nin bir numaralı partisi olduk. Şu anda da 1 numaralı Türkiye'nin en güçlü partisi olarak ve ayrıca Cumhur İttifakı olarak bu gücümüzü ülkemizin geneline yaymak suretiyle yolumuza devam ediyoruz.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK"

Konya belediyecilikte örnek bir model ortaya koymuştur. Bizim ölenlerimiz Allah, vatan yolunda şehadete yürümüşlerdir. Yine bugün 3 şehidimiz var. Ama onların kanları yerde evelallah kalmayacak! Tüm İslam dünyasını buna dahil ediyorum, askerine Mehmet adını veren başka hiçbir ülke yoktur. Sevgililer sevgilisi peygamberimizin adından geliyor. Muhammed, Mehemmet, sonunda Mehmet. Daha sevimli olsun diye adını ne yapmışız; Mehmetçik. Buralara kolay kolay gelinmedi, gelinmez. Onun için de bizim Mehmetçiklerimizi hiçbir zaman bu din düşmanları, bu kafir zümresi bitiremez. Bunu bilerek, buna inanarak bu yolda yürüyoruz. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Rabbim bizlere de bu şahadeti nasip etsin!

"TÜRKİYE YÜZYILI'NI GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRME DERDİNDEYİZ"

Konya'nın 15 milletvekili var. 10 tanesi bizde. Yeter mi? Peki ne yeter? Buna hazır mıyız? Buna yürüyecek miyiz? Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları yürüyecek mi? 15'te 15 demeye kararlı mıyız? Konyalı bu sözü verdiyse tutar. Bugün meydanı hınçahınç dolduran Konyalı kardeşlerimizle kucaklaşmanın yanında yeni eser ve hizmetlerin de resmi açılışını gerçekleştirdik. Toplam yatırım bedeli 18 milyar 466 milyon lira olan eserler. Bundan sonra 80 vilayetimizle birlikte Konya için de çalışmaya devam edeceğiz. Biz birileri gibi musluğun anahtarını değiştirenlerden değiliz. Yatırımları evelallah altyapı, üstyapısıyla birlikte yaparız. Bunlar sadece günü kurtarmanın, savuşturmanın peşinde, biz asla! Attığımız adımlar, hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye Yüzyılı'nı gerçeğe dönüştürmenin derdindeyiz. Evlatlarımıza daha huzurlu, müreffeh, daha güçlü bir Türkiye bırakma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

"BAY KEMAL YILLARCA ŞEHİR HASTANELERİNİ ELEŞTİRDİ"

Biliyorsunuz, bay Kemal yıllarca bizim şehir hastanelerimizi eleştirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu'nu batıran sensin. Bay Kemal'in kötülediği tesisler koronavirüs salgını ile mücadelemizde kritik roller üstlendi. Aynı basiretsizliği Rusya- Ukrayna krizinde yaşadık. Bay Kemal ve yoldaşları bizi Batıya sırtımızı dönmekle, hata yapmakla suçladılar. Sonuçta Türkiye her iki komşusunu da gözeten, krizden çok az etkilendi, hem de tüm dünyanın takdirini kazandı.

"İKİ BÜYÜK DİPLOMATİK ZAFERE İMZA ATTIK"

Tahıl anlaşması ve esir takasıyla kimsenin cesaret dahi edemediği iki büyük diplomatik zafere imza attık. Devlet başkanları ülkemizin yürüttüğü çabalardan övgüyle bahsediyor. Bana dedikleri şu; Başkan bir taraftan sayın Putin, bir taraftan Zelensky her iki tarafı nasıl idare ediyorsun? Biz sırdır dedik. Biz kimseyle kavgalı olmadık. Biz düşman kazanma üzerine politikalar oluşturmadık. Biz dost kazanma üzerine politikalar oluşturduk. Şimdi Karadeniz tahılı geliyor mu, geliyor. Her tarafa gidiyor. Sayın Putin dedi ki, 'bunu birinci derecede fakir ülkelere gönderelim' dedi. Ücretsiz gönderelim dedi, tamam dedik, biz de varız. Şimdi bu unu fakir fukara ülkelere göndermenin hazırlığı içerisindeyiz.

"BAY KEMAL'İN İPİYLE KUYUYA İNİLSEYDİ SIKINTILARLA BOĞUŞUYOR OLURDUK"

Bay Kemal buna senin hayalin bile ulaşamaz. Bizim icraatımızın ulaştığı yere senin hayalin bile ulaşamaz. Gıda kıtlığı çeken ülkeler rahat nefes aldı. Hamdolsun biz içimiz rahat bir şekilde kışa giriyoruz. Şayet Türkiye Bay Kemal ve şürekasının ipiyle kuyuya inilseydi benzer sıkıntılarla boğuşuyor olurduk.

"FAİZDE TEK HANEYE İNDİK Mİ? İNDİK"

En sonunda ne demiştim, tek haneliye ineceğiz. Faizde tek haneliye indik mi? İndik. Bunu neyle izah edeceksiniz? Bundan sonra bu böyle devam edecek. Merak etmeyin enflasyon da inecek. Bizim için önce faizdi, faizi tek haneye indirdik. Buradan yatırımcılara sesleniyorum; hep size söyledim gelin başta kamu bankaları olmak üzere size yatırım kredisi vermede kamu bankaları var. Yatırım kredisiyle hedefimiz nedir? Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme.

"VİZYON PROJEMİZİ SABOTE ETMEYE KALKTILAR"

Dünyada en hızlı büyüyen ülkeler arasına ülkemizi sokacağız. Bunlar şimdiye kadar hiçbir meselede milletin ve memleketin hayrına duruş sergilemediler. Devletimizin bekasını ilgilendiren hususlarda bile karşı tarafın safında yer aldılar. Türkiye DEAŞ'a destek veriyor iddiasını attılar. Milletvekilleriyle ülke ülke dolaşıp, terör örgütünün sözcülüğüne yeltendiler. Bir gecede 252 evladımızı şehit verdiğimiz 15 Temmuz mücadelemizi itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Kanal İstanbul gibi vizyon projelerimizi sabote etmeye kalktılar. Bay Kemal senin aklın bu işlere yetmez, o da olacak. 18 Mart Şehitler Köprüsü nasıl olduysa, Kanal İstanbul da öyle olacak.

"DAVET ETTİK, GELMEDİ"

Denizin altından Marmaray'ı geçirdik. Engellemeseydiler 4 yıl erken bitecekti. Bir de Artvin'de Yusufeli Barajı'nı hidroelektrik santralini yaptık. Tamamen milli bütçeyle yaptık. 35 milyara mal oldu. İnşallah her yıl 5 milyar oradan geri dönüş olacak. 7 yılda kendi kendini finanse edecek. Bay Kemal'in aklı buraya ermez. TOGG, yerli otomobil. Önce fabrikası yok, nerede dedi. Biz buna rağmen davet edelim dedik. Davet ettik, gelmedi. Ortağı da gelmedi. O hiç olmazsa yanından birilerini gönderdi. Şimdi haber göndermişler, doğru yalan bilemem. Gezmek istiyoruz dediler. Bana da sordular davet edelim gelsinler mi, gelsinler dedim.

"YA KEMAL KENDİNE GEL"

Görsünler de, olur ya belki hakkı teslim ederler. İnşallah Şubat-Mart TOGG yollara koyuluyor. Herkes sıraya giriyor, ona göre. Konya durmadan bisikletle avunmasın, artık TOGG'la avunsun. Yabancı yatırımcılara Türkiye'ye gelmeyin çağrısında bulundu. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti devleti ile uyuşturucu ticaretini yan yana getirdi. Böyle bir şey olur mu? Bu kadar gözlerini kararttı. Ya Kemal kendine gel.

"SENİN YANINDAKİ PKK'NIN PARLAMENTODAKİ UZANTILARIYLA YÜRÜMEDİK"

Senin yanındaki PKK'nın parlamentodaki uzantılarıyla yürümedik biz bu yollarda, sen bu yollarda onlarla yürüdün. Sen PKK'nın uyuşturucu ile ayakta durduğunu bilmiyor musun? Biz PKK'nın uyuşturucuyla ilgili olarak, kökleri, askerim, polisim toplayarak, imhasını yaparak bu mücadeleyi sürdürüyor. Sen birileri ile karıştırdın bu işi. Her zaman karıştırdığın gibi.

"TÜRKİYE YÜZYILI'NA GÜÇLÜ BİR GİRİŞ YAPACAĞIZ"

Biz bunun için mevcut yönetim elinde CHP Türkiye'nin içine sokulmuş bir Truva atıdır diyoruz. Biz işte bunun için CHP emperyalistlerin oyuncağı haline dönüşmüş yapıdır diyoruz. Bay Kemal ve şürekasından ülkemize ve milletimize hiçbir hayır gelmez diyoruz. 2023 seçimleri Türkiye'nin önüne yeni ufuklar açmakla kalmayacak, inşallah bu sefil siyaset anlayışından kurtuluşunun da miladı olacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken Türkiye Yüzyılı'na güçlü bir giriş yapacağız.

"KAYBEDECEKLERİNİ ANLADIKÇA SANDIĞA GÖLGE DÜŞÜRMEYE YÖNELİYORLAR"

Tam 8 aydır toplanıp dağılmaktan başka iş beceremeyenlerin 2023'te kaybedeceklerini anladıkça şimdiden sandığa gölge düşürmeye yöneldiklerini görüyoruz. Sandık güvenliği konusunu tartışmaya açarak kirli niyetlerini ifşa ediyorlar. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak hep yaptığımız gibi gerekli tedbirleri alarak bu müfterilere fırsat vermememiz çok önemlidir. Bunun yolu da sandıklarda gözümüz kulağımız olan müşahitlerimizin, ilçe ve il teşkilatlarımızın, hepsinin koordinasyonunu yapacak genel merkezimizin yapmasından geçiyor.

"BÜYÜKŞEHİRLERİN TAMAMINA ŞEHİR HASTANELERİNİ YAYGINLAŞTGIRACAĞIZ"

Şu anda 20 şehir hastanemiz var. Büyükşehirlerin tamamına inşallah bu şehir hastanelerini yaygınlaştıracağız. İstanbul'da 45 günde iki tane şehir hastanesi yaptık. Koronavirüs salgınının olduğu dönemde bir ilaç gibi geldi. Çam Sakura ful çalışıyor. Ankara'da şu anda iki tane şehir hastanemiz var. Her ikisi de 4 biner odalı dev şehir hastanesi. Bay Kemal SGK'nın başında iken hastalarımızı diyelim ki öldü, rehine alıyorlardı. Bunların gidecek yeri yok. Ama bu ülkenin toprakları bu, herkese yatacak yer çıkar."

YORUMLAR
500
Ereğli Belediyesi depremin yaralarını sarmak için her yerde Ereğli Belediyesi depremin yaralarını sarmak için her yerde Tedavi altına alınan depremzedelerin akılları hep geride kalanlarda Tedavi altına alınan depremzedelerin akılları hep geride kalanlarda Deprem gönüllülerini İskenderun'a götürecek tren Söğütlüçeşme'den yola çıktı Deprem gönüllülerini İskenderun'a götürecek tren Söğütlüçeşme'den yola çıktı

Son Dakika Politika Pençe Kılıç şehitleriyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'operasyonlar devam edecek' sinyali: Kanları yerde kalmayacak - Son Dakika


Advertisement