Son Dakika Haberleri: İtalya depreminde onlarca insanı enkazdan çıkaran kahraman köpek Kaos'un göz yaşartan hikayesi!

İtalya depreminde onlarca insanı enkazdan çıkaran kahraman köpek Kaos'un göz yaşartan hikayesi!

2 ay önce

2016 yılında gerçekleşen İtalya depreminde, enkaz altında kalan onlarca insanın hayatını bir köpeğin kurtardığını söylesek... Gelin, Kaos lakaplı Alman çoban köpeğinin göz yaşartan hikayesine hep birlikte tanık olalım.

1
İtalya'nın Amatrice kentinde 2016'da yılında meydana gelen 6.2 şiddetindeki depremde, 247 kişi hayatını kaybetmişti.
2
Depremin merkez üssüne yakın Umbria, Marche ve Lazio'da da bazı binalar yıkılmış, deprem 150 km uzaklıktaki Roma'da bile hissedilmişti.
3
Arama ekipleri, haftalarca enkaz çalışmalarına devam etmiş, bu aramalara Kaos isimli Alman çoban köpeği, başarısıyla damga vurmuştu.

4
Ettorre, zamansız giden köpeği için şunları söylemişti: "Bir adinin yaptıkları yüzünden içi doldurulamaz bir boşluk bıraktın. Orada, yukarıda çalışmaya, kayıpları aramaya, hayatları kurtarmaya devam et.
5
6
Sen gerektiğinde gece gündüz demeden çalıştın, hiçbir zaman kendine acımadın, aynı evi ve kanepeyi bölüştüğüm en sadık arkadaşım oldun. Koş dostum durma, bir gün yine birbirimize sarılacağız.''

7
Kurtardığı hayatlarla gündeme gelen köpek, sahibi Fabiano Ettorre'nun biriciğiydi.

8
Ancak kısacık yaşamına başarılar sığdıran dünyalar tatlısı Kaos'un hayatı, oldukça hazin bir şekilde son buldu. Kaos, büyük depremden 2 yıl sonra evinin bahçesinde ölü bulundu. Köpeği kaybolunca kayıp ilanı veren Fabiano Ettorre, Kaos'u, birkaç gün sonra evin bahçesinin uzak bir köşesinde buldu. Talihsiz köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü ortaya çıktı.
9
10
11
Kaos, 4 milyon 500 kişiyi evsiz bırakan depremde, onlarca insanın enkaz altından çıkarılmasına yardımcı olmuş, kahraman köpek unvanı almıştı.Haber Yayın Tarihi: 27.09.2019 09:09 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Eniştesine güvendi, kaybetti Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti