Ölüm Tarlalarında Öldürülen Kamboçyalılar Anıldı - Son Dakika

Ölüm Tarlalarında Öldürülen Kamboçyalılar Anıldı

17.04.2014 10:29

1
Kamboçya'da Pol Pot önderliğindeki Kızıl Kmer rejimi, 1975 ve 1979 yılları arasında 2 milyona yakın insanın hayatına mal oldu.

2
1975'te iktidara gelen Pol Pot, ütopik bir tarım ülkesi kurma çabalarına girişti. Şehirleri boşalttı, parayı kullanımdan kaldırdı, dine ve özel mülkiyete savaş açtı, kırsal kesimde kollektif çiftlikler kurdurdu.

3
Kamboçya halkı üzerinde yapılan bu radikal toplumsal deney, yüzbinlerce Kamboçyalının hayatına mal oldu.

4
Kamboçya'da üniversiteyi bitirmek, ellerinde nasır bulunmamak, bir konuda uzman olmak, yabancı dil bilmek, gözlük kullanmak dahi, insanların ölüme gönderilmeleri için yeterli gerekçeydi.

5
Her fırsatta eğitimli insanlardan tiksindiğini vurgulayan Pol Pot, Kamboçya'nın kurtuluşunun herkesin "kara cahil" kalması ve kurulan toplama kamplarında bir tabak pirinç için çalışılmasıyla sağlanacağına inanmaktaydı.

6
Katliamın yapıldığı ölüm tarlasında her yıl, 17 Nisan'da dini tören düzenlenerek, Kızıl Kmer rejimi tarafından katledilenler anılıyor.

7
Bütün bu vahşetin ve katliamın yaşandığı yerler; ölüm tarlaları ve Tuol Sleng soykırım müzesi her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Son Dakika Ölüm Tarlalarında Öldürülen Kamboçyalılar Anıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Görev başındaki polis bahçede üstsüz güneşlenen modeli helikopterden kayda aldı 93 kilo veren Pelin Öztekin isyan etti: 100 kilo olan biri aşık olmaz mı? Maradona'nın son günlerini geçirdiği evdeki kimsenin bilmediği detay ortaya çıktı Seren Serengil'in "Bekaretimi anneme inat olsun diye verdim" itirafı sosyal medyada yeniden gündem oldu 32 yaşındaki kadın "Su vereceğim" diye kandırdığı 14 yaşındaki çocuğu evine götürüp istismar etti